Нова ігрова клавіатура ASUS ROG Strix Scope II 96 Wireless, попри свою назву, зовні більше схожа не на минулорічну ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe, а на іншу модель цього виробника – ROG Azoth. Схоже, “Азот” вийшов настільки вдалим, що був взятий за основу для оновлення лінійки ROG Strix Scope.

 

Характеристики

Перемикачі ASUS ROG NX Snow / Storm
Програмовані кнопки Усі
Кількість одночасно нажатих кнопок Без обмежень (NKRO)
Частота опитування та затримка введення 1000 Гц, 0,9 мс
Підсвічування RGB (16,8 млн кольорів)
Вбудована пам’ять 5 користувацьких профілів
Підставка під зап’ястя Знімна, на магнітах
Підключення Дротове (USB 2.0), радіо (2,4 ГГц), Bluetooth 5.1
Довжина кабелю 2 м
Розміри (ДxШxВ) 377x131x40 мм
Вага 1012 г без кабелю
Ціна в Україні 8649 грн.

 

Комплектація ASUS ROG Strix Scope II 96 Wireless

Крім клавіатури, в коробці також можна знайти документацію, кабель USB/USB-C, перехідник USB/USB-C, USB-радіоприймач, додатковий ковпачок для пробілу, ключ для витягання перемикачів та підставку під зап’ястя. Так, попри те що з назви моделі зникло слово Deluxe, яке в минулому означало наявність підставки у комплекті, вона тут все ж є.

 

Дизайн та конструкція

На відміну від попередньої моделі у цій лінійці, ROG Strix Scope II 96 Wireless має цифровий блок, але клавіатура все одно помітно компактніша за стандартні — цей формат називається 96%. Типово такі клавіатури мають 100 клавіш (проти 104 у звичайних) — у цієї моделі власне кнопок 98, плюс ще два органи керування, про які трохи нижче.

Огляд ігрової клавіатури ASUS ROG Strix Scope II 96 Wireless

Розмір клавіш та відстань між ними у такого формату стандартні, компактність досягається внаслідок того, що цифровий блок розташований практично впритул до основного — через це стрілки керування курсором доводиться зменшувати та “вдавлювати” в основний блок, як це робиться у більшості компактних ноутбуків.

Таким чином, розміри у ROG Strix Scope II 96 Wireless доволі невеликі: 37,7х13,1 см — це на 5 см вужче, ніж стандартна клавіатура, і лише на 2 см ширше за попередню модель, ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe, в якої не було цифрового блока.

Товщина корпусу разом с клавішами досить типова як на “механіку”: нижній ряд кнопок знаходиться на висоті приблизно 28 мм над рівнем столу, верхній — 40 мм. За допомогою висувних ніжок можна додатково збільшити кут нахилу, причому вони тут “подвійні”: користувач може обирати менший чи більший кут, у першому випадку верхній ряд кнопок підіймається до 45 мм, у другому — до 50 мм.

І нижня частина корпусу, і ніжки оснащені прогумованими вставками, тож клавіатура не ковзає по поверхні столу незалежно від того, який варіант більше до вподоби користувачеві — з висунутими ніжками чи без.

Якщо користувач звик під час набирання тексту спиратися руками на стіл, йому стане в пригоді підставка під зап’ястя, що йде в комплекті з клавіатурою. В неї пластиковий корпус з м’яким “верхом” з покриттям зі штучної шкіри, до клавіатури вона під’єднується за допомогою магнітів.

Значна вага досить компактного корпусу (трохи більше ніж 1 кг без кабелю) зумовлена використанням масивної алюмінієвої верхньої панелі. Через це корпус вийшов дуже міцним, намагання скрутити клавіатуру в “гвинт” практично безрезультатні навіть за чималих зусиль.

Огляд ігрової клавіатури ASUS ROG Strix Scope II 96 Wireless

USB-кабель знімний, довжиною 2 м, у досить товстому тканинному обплетенні. До клавіатури він під’єднується через роз’єм USB-C на задній грані ближче до лівого краю, ніяких варіантів прокласти його вздовж корпусу і відвести вбік, на жаль, немає.

Огляд ігрової клавіатури ASUS ROG Strix Scope II 96 Wireless

Розкладка клавіш загалом відповідає американському стандарту ANSI — довгий лівий Shift та однорядний Enter. Якщо у попередній моделі лівий Ctrl був збільшений у розмірах коштом зменшення пробілу, то у ROG Strix Scope II 96 Wireless тут все стандартно. Проте з іншого боку від пробілу розробнику довелося “втискати” стрілки курсора, тому три клавіші між ними були суттєво зменшені.

Огляд ігрової клавіатури ASUS ROG Strix Scope II 96 Wireless

Кнопки, які в стандартному варіанті розташовані над стрілками курсора, тут винесені у верхній ряд, праворуч від функціональних F-клавіш, і мають подвійне значення, яке перемикається модифікатором Fn.

В комплекті з клавіатурою постачається додатковий ковпачок для пробілу — він трохи вищий за стандартний, має дещо інший нахил у порівнянні з іншими кнопками й відрізняється візерунком з логотипом ROG (Republic of Gamers).

Як видно на фото, у клавіатури немає української локалізації: представництво ASUS каже, що перші партії продаватимуться у нас з оригінальними Doubleshot PBT-ковпачками з латиницею. PBT вважається привабливішим варіантом (матеріал більш зносостійкий і не так легко забруднюється), проте через особливості виготовлення таких ковпачків на них неможливо нанести додаткову локалізацію. В майбутньому ж можливий додатковий варіант з ABS-ковпачками, на які гравіюванням буде нанесена українська розкладка.

Клавіатура оснащена повноцінним RGB-підсвічуванням з підтримкою фірмової синхронізації з іншими пристроями ASUS — AURA Sync. Налаштувати його поведінку можна за допомогою утиліти Armoury Crate.

Єдиний додатковий елемент керування — це коліщатко у правому верхньому куті з кнопкою зліва від нього, на якій також нанесений логотип ROG. Кнопка перемикає режими роботи коліщатка, дозволяючи регулювати гучність, яскравість підсвічування, керувати відтворенням мультимедійних файлів або запускати макроси: поточний режим підсвічується на маленькій стрічці з піктограмами між основним та цифровим блоками.

Огляд ігрової клавіатури ASUS ROG Strix Scope II 96 Wireless

 

Перемикачі

Залежно від конкретної моделі, клавіатура ASUS ROG Strix Scope II 96 Wireless може бути оснащена двома різними варіантами фірмових перемикачів: ASUS ROG NX Snow або Storm; у нас був перший варіант.

ROG NX — це механічні перемикачі, в яких виробник використовує змащені штоки та корпус основи, що робить хід клавіш більш плавним та менш гучним. ROG NX Snow — лінійні перемикачі, з легким, плавним і рівномірним ходом, без будь-якого тактильного чи звукового відгуку в мить спрацювання. Повний хід становить 3,6 мм, спрацювання відбувається на середині ходу (1,8 мм), початкове зусилля – 40g, сила спрацювання — 45g, максимальне зусилля (під кінець ходу) – 53g.

Огляд ігрової клавіатури ASUS ROG Strix Scope II 96 Wireless

Також у цій клавіатурі можуть використовуватися ROG NX Storm — перемикачі з “кликом”. На відміну від Snow, у Storm є дуже відчутний відгук при спрацюванні. Повний хід і хід до спрацювання у них такий самий – 3,6 мм та 1,8 мм, як і початкове зусилля (40g). Але зусилля спрацювання в них вже помітно більше — 65g, причому після нього для подальшого ходу потрібно значно менше зусилля, через це з такими клавішами після спрацювання виникає відчуття, наче вони “провалюються” до кінця. Такий тип перемикачів краще підходить для швидкого друку наосліп, тоді як лінійні вважаються оптимальними для ігрового застосування.

 

Програмне забезпечення

Для налаштувань ASUS ROG Strix Scope II 96 Wireless використовується Armoury Crate. Це універсальна утиліта, яка працює з усіма пристроями ASUS, тому вона досить велика і може здатися перевантаженою “зайвими” функціями. Проте якщо у вас є й інша периферія цього виробника, тоді ви зможете керувати усіма такими пристроями з одного “центру”.

В Armoury Crate можна змінювати функціональність будь-якої клавіші (крім Fn), детально налаштовувати підсвічування клавіш, записувати макроси, створювати різні профілі й зберігати їх в пам’ять клавіатури (всього підтримується до 5 користувацьких профілів), обирати режими енергозбереження та оновлювати прошивку. Також за бажанням у цій утиліті можна змінити стиль підсвічування кнопки поряд з мультимедійним коліщатком — вона може бути синхронізована з рештою клавіш або виступати індикатором рівня заряду клавіатури.

 

Підключення, використання

ASUS ROG Strix Scope II 96 Wireless може під’єднуватися до комп’ютера трьома різними способами: дротовим, через USB, або бездротовим — за допомогою USB-радіоприймача або через Bluetooth. Вибір режиму роботи виконується перемикачем поруч з USB-C роз’ємом (тут же зберігається USB-радіоприймач, що тримається у корпусі на магніті).

Окремо варто зазначити, що з цією моделлю клавіатури постачається універсальний приймач ROG Omni Receiver — через нього можна підключати декілька сумісних пристроїв одночасно.

Заявлена автономність у радіорежимі без підсвічування — до 1500 годин (скільки працюватиме клавіатура в Bluetooth-режимі, виробник не повідомляє). По Bluetooth клавіатура може бути під’єднана до трьох пристроїв одночасно, перемикання між ними виконується гарячими клавішами.

Перемикачі ROG NX Snow практично безшумні: під час роботи можна почути лише помірний стукіт клавіш, коли вони після натискання підіймаються до кінця, та, якщо клавіші натискаються на повний хід – типовий для лінійних перемикачів стукіт по металевій поверхні.

Через характер перемикачів ROG Strix Scope II 96 Wireless не дуже добре підходить для друку тексту — це суто ігрова модель. В іграх клавіатура поводить себе дуже добре, ніякої затримки не відчувалося навіть при грі у радіорежимі — виробник зазначає, що завдяки використанню фірмової технології ROG SpeedNova затримка введення становить лише 0,9 мс як при дротовому підключенні, так і у режимі підключення 2,4 ГГц.

Огляд ігрової клавіатури ASUS ROG Strix Scope II 96 Wireless

Виробник заявляє про підтримку режиму NKRO (необмежена кількість одночасно натиснутих клавіш), і під час тестування це підтвердилося — клавіатура коректно обробляла всі одночасні натискання, які нам вдавалося виконати.

Підставка під зап’ястя допомагає у тривалих ігрових сесіях, але особливо корисною вона виявляється під час друку — в такому випадку вона дуже добре підтримує кисті, знімаючи напругу в зап’ястях. В іграх пальці на клавішах розташовані інакше, і в коротких сесіях напруження відчути не встигаєш — але якщо грати досить довго, то наявність підставки дається взнаки й тут.

Формфактор 96% виявляється дуже зручним в ігрових сесіях — клавіатура займає значно менше місця на столі та дозволяє розташувати мишу ближче до “ігрової зони” WASD. Проте для роботи він вже не такий комфортний — як і в ноутбучних клавіатурах, відсутність у ROG Strix Scope II 96 Wireless проміжку між цифровим та основним блоками клавіш заважає використанню Enter та стрілок курсора наосліп.