Мабуть, це найдовша назва клавіатури, яку ми бачили. А все тому, що в ньому на додаток до власне назви бренду та лінійки “зашифровані” ще й ключові характеристики моделі. От і виходить, що в назві “ASUS ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe” символів лише вдвічі менше, ніж клавіш на самій клавіатурі.

 

Характеристики

Перемикачі ASUS ROG RX RED / RX BLUE
Ресурс перемикачів 100 млн спрацювань
Програмовані кнопки Усі
Кількість одночасно натиснутих кнопок Без обмежень (NKRO)
Частота опитування та затримка введення 1000 Гц, 1 мс
Підсвічування RGB (16,8 млн кольорів)
Вбудована пам’ять 6 профілів
Підставка під зап’ястя Знімна, на магнітах
Підключення Дротове (USB 2.0), радіо (2,4 ГГц), Bluetooth 5.2
Довжина кабелю 1,9 м
Розміри (ДхШхВ) 356x136x39 мм
Вага 854 г
Вартість ~$200

 

Комплектація ASUS ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe

Крім клавіатури, в коробці також можна знайти документацію, кабель USB/USB-C, перехідник USB/USB-C, USB-радіоприймач і підставку під зап’ястя (саме на її наявність вказує “Deluxe” у назві моделі).

Огляд ігрової клавіатури ASUS ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe

 

Дизайн та конструкція

ASUS ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe — укорочена клавіатура без цифрового блоку, про що свідчить TKL у назві — абревіатура розшифровується як TenkeyLess (“без tenkey” – цифрового блоку). Інша назва формату — 80%, саме такі розміри у цих моделей порівняно з повноформатними клавіатурами. TKL — розповсюджений варіант ігрових клавіатур через те, що цифровий блок в іграх все одно не використовується, і якщо його прибрати, це звільнить місце для миші праворуч, і гравцеві не треба буде широко розставляти руки на столі.

Корпус у клавіатури вийшов дійсно компактним — усього 35,6×13,6 см, товщина корпусу разом с клавішами досить типова як на “механіку”: нижній ряд кнопок знаходиться на висоті приблизно 28 мм над рівнем столу, верхній — 38 мм. За допомогою висувних ніжок можна додатково збільшити кут нахилу, піднявши верхній ряд кнопок приблизно до 46 мм. І нижня частина корпусу, і ніжки оснащені прогумованими вставками, тож клавіатура не ковзає по поверхні столу незалежно від того, який варіант більше до вподоби користувачеві — з висунутими ніжками чи без.

Якщо користувач звик під час набирання тексту спиратися руками на стіл, йому стане в пригоді підставка під зап’ястя, що йде в комплекті з клавіатурою. В неї пластиковий корпус з м’яким “верхом” з покриттям зі штучної шкіри, до клавіатури вона під’єднується за допомогою магнітів.

Досить велика вага компактного корпуса (854 г) зумовлена використанням масивної алюмінієвої верхньої панелі. Через це корпус вийшов дуже міцним, намагання скрутити клавіатуру в “гвинт” майже безрезультатні навіть за чималих зусиль. При звичайному використанні ASUS ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe не прогинається, хоча ледь “вдавити” верхню площину в корпус все ж таки можна, особливо якщо тиснути на неї, коли клавіатура стоїть на ніжках.

Огляд ігрової клавіатури ASUS ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe

USB-кабель знімний, довжиною 1,9 м, у досить товстому тканинному обплетенні. До клавіатури він під’єднується по центру через роз’єм USB-C, ніяких варіантів прокласти його вздовж корпусу і відвести ліворуч або праворуч, на жаль, немає.

Огляд ігрової клавіатури ASUS ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe

Розкладка клавіш загалом відповідає американському стандарту ANSI — довгий лівий Shift та однорядний Enter. Єдиною відмінністю від цього стандарту є довгий лівий Ctrl — таких самих розмірів, що й Shift над ним (через це виробнику довелося трохи зменшити пробіл). Жодних додаткових кнопок немає, загалом у клавіатури 84 кнопки – на 3 менше, ніж у стандартних TKL (у цій моделі також відсутні окремі клавіші PrtSc, ScrLk та Pause, їх функціональність поєднана з Del, End та PgDn через модифікатор Fn).

Огляд ігрової клавіатури ASUS ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe

В цьому екземплярі ASUS ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe, як видно на фото, є кирилиця, але немає українських символів. Це нюанси виключно семпла, який потрапив до нас на огляд, та перших партій. Надалі у продажу в Україні очікується дві версії клавіатури: одна з українською локалізацією та ABS-ковпачками, інша — взагалі без кирилиці, тільки з латиницею, і PBT-ковпачками. PBT вважається привабливішим варіантом (матеріал більш зносостійкий і не так легко забруднюється), проте через особливості виготовлення таких ковпачків на них неможливо нанести додаткову локалізацію.

Клавіатура оснащена повноцінним RGB-підсвічуванням з підтримкою фірмової синхронізації з іншими пристроями ASUS — AURA Sync. Налаштувати його поведінку можна за допомогою фірмової утиліти Armoury Crate.

 

Перемикачі

Залежно від конкретної моделі, клавіатура ASUS ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe може бути оснащена двома різними варіантами фірмових перемикачів – ROG RX RED або RX BLUE. Це оптико-механічні перемикачі, в яких механічна частина з пружиною при натисканні перериває інфрачервоний світловий потік, що викликає миттєву фіксацію спрацювання кнопки. Відсутність фізичного контакту і тертя значно збільшує ресурс перемикачів — виробник заявляє про 100 млн спрацювань.

Огляд ігрової клавіатури ASUS ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe

Завдяки Х-подібному стабілізатору перемикач при натисканні має рівний хід, без люфту та відхилення вбік. Також люфт відсутній як у піднятому стані клавіш, так і при натисканні до самого кінця. Світлодіод розташований по центру перемикача, з лінзою над ним – це дає рівномірне і яскраве підсвічування кнопок.

Огляд ігрової клавіатури ASUS ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe

В моделі, що потрапила до нас на огляд, встановлені ROG RX RED. Це лінійні перемикачі — з легким, плавним і рівномірним ходом, без будь-якого тактильного чи звукового відгуку в мить спрацювання. Повний хід перемикача становить 4 мм, до спрацювання — 1,5 мм. Початкове зусилля – 40g, сила спрацювання — 45g, максимальне зусилля (під кінець ходу) – 55g.

Також у цій клавіатурі можуть використовуватися ROG RX BLUE — перемикачі з “кликом”. На відміну від червоних, у RX BLUE є дуже відчутний відгук при спрацюванні — як тактильний, так і звуковий. Хід до спрацювання у них такий самий, 1,5 мм, початкове зусилля в них помітно менше — 30g, тому на початку вони натискаються ще легше, ніж RX RED. Але зусилля спрацювання в них вже помітно більше — 65g, причому після нього для подальшого ходу зусилля потрібно менше — 60g, через це з такими клавішами після спрацювання виникає відчуття, наче вони “провалюються” до кінця. Такий тип перемикачів краще підходить для швидкого друку наосліп, тоді як лінійні вважаються оптимальними для ігрового застосування.

 

Програмне забезпечення

Для налаштувань ASUS ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe використовується Armoury Crate. Це універсальна утиліта, яка працює з усіма пристроями ASUS, тому вона виявляється досить великою і може здатися перевантаженою “зайвими” функціями. Проте якщо у вас є й інша периферія цього виробника, тоді ви зможете керувати усіма такими пристроями з одного “центру”.

В Armoury Crate можна змінювати функціональність будь-якої клавіші (крім Fn), поведінку індикатора у правому верхньому куті (у вигляді лого ROG), детально налаштовувати підсвічування клавіш, записувати макроси, створювати різні профілі й зберігати їх в пам’ять клавіатури (всього підтримується до 6 різних профілів), обирати режими енергозбереження та оновлювати прошивку.

 

Підключення, використання

ASUS ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe може під’єднуватися до комп’ютера трьома різними способами: дротовим, через USB, або бездротовим — за допомогою USB-радіоприймача або через Bluetooth. Вибір режиму роботи виконується перемикачем поруч з USB-C роз’ємом (тут же зберігається USB-радіоприймач, що тримається у корпусі на магніті).

Автономність заявлена на рівні 76 годин безперервної роботи з використанням RGB-підсвічування у радіорежимі (скільки працюватиме клавіатура в Bluetooth-режимі, виробник не повідомляє). По Bluetooth до ASUS ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe може бути під’єднано три пристрої одночасно, перемикання між ними виконується гарячими клавішами.

Огляд ігрової клавіатури ASUS ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe

Виконувати деякі налаштування клавіатури можна і без Armoury Crate, за допомогою гарячих клавіш. Наприклад, Fn+Ins перемикає верхній ряд функціональних клавіш між системними та мультимедійними функціями, Fn+ лівий Alt використовується для швидкого запису макросів, Fn+1..6 — для перемикання між профілями, Fn+ стрілки вліво-вправо змінюють стиль підсвічування, вгору-вниз — його яскравість, утримання Fn+Esc виконує скидання на заводські налаштування, а Fn+8..0 перемикає клавіатуру між сполученими по Bluetooth пристроями.

Перемикачі ROG RX RED майже безшумні в роботі, єдиний звук, який можна почути — помірний стукіт клавіш, коли вони після натискання підіймаються до кінця (у клавіатури навіть майже відсутній типовий для лінійних перемикачів стукіт повністю натиснутого ковпачка по металевій поверхні).

Через характер перемикачів ASUS ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe не дуже добре підходить для друку тексту — це суто ігрова модель. В іграх клавіатура поводить себе дуже добре, ніякої затримки не відчувалося навіть при грі у радіорежимі. Спрацювання відбувається на дистанції руху 1,5 мм, а не 2 мм, як у більшості інших “механік” — це також зменшує час реакції та стає відчутною перевагою в дуже динамічних мережевих шутерах.

Виробник заявляє про підтримку режиму NKRO (необмежена кількість одночасно натиснутих клавіш), і під час тестування це підтвердилося — клавіатура коректно обробляла до півсотні одночасних натискань (більше зробити нам просто не вдалося).

Підставка під зап’ястя допомагає у тривалих ігрових сесіях, але особливо корисною вона виявляється під час друку — в такому випадку вона дуже добре підтримує кисті, знімаючи напругу в зап’ястях. В іграх пальці на клавішах розташовані інакше, і в коротких сесіях напруження відчути не встигаєш — але якщо грати досить довго, то наявність підставки дається взнаки й тут.