Українська правда

"Витягнути шнур, видавити скло": огляд ігрового ноутбука ROG Strix SCAR 18 (2025) від ASUS

Витягнути шнур, видавити скло: огляд ігрового ноутбука ROG Strix SCAR 18 (2025) від ASUS
0

У світі, де кілограмовий ноутбук може закрити більшість робочих питань пересічного користувача, виправдати існування 3,5-кілограмової альтернативи десктопу доволі складно. Однак для окремих випадків, коли дійсно висока потужність потребує мобільності, виробники мають власні пропозиції. ROG Strix SCAR 18 модельного ряду 2025 року отримав не лише легкий редизайн та новіші компоненти. Додатковою цікавинкою новинки є дуже зручне рішення для заміни пам’яті та сезонної чистки. Нашій редакції дісталася така модель й зараз ми детальніше про неї поговоримо.

Характеристики ROG Strix SCAR 18 (2025)

МодельASUS ROG Strix SCAR 18 (G835LX-SA162X)
ДисплейIPS, 18”, роздільна здатність 2560×1600, співвідношення сторін 16:10, частота 240 Гц, Mini LED
ПроцесорIntel Core Ultra 9 275HX
Оперативна пам’ять64 ГБ DDR5-5600
Сховище4 ТБ (RAID 0)
ГрафікаNVIDIA GeForce 5090 (24 ГБ)
ПортиHDMI 2.1, 3×USB-A 3.2 Gen 2, 2×Thunderbolt 4, RJ-45 (2,5), 3,5 мм комбінований роз’єм
Бездротові модуліWi-Fi 7 + Bluetooth 5.4
Камера2 МП
АудіоАкустична система з 4 динаміків та мікрофон
КлавіатураКлавіші острівного типу з RGB-підсвічуванням
Акумулятор та зарядка90 Вт·год, основний блок живлення 330 Вт, додатковий — 100 Вт
Розміри399×298×23,5-32 мм
Вага3,48 кг
Рекомендована ціна в Україні283 999 грн

Комплектація

Флагманські ігрові моделі продовжують комплектуватися приємним набором аксесуарів, тому з ноутбуком є два варіанти блоків живлення (потужніший та портативніший), миша ROG Strix Impact, та величенький рюкзак під розмір лептопа.

Декілька минулих років попередні моделі комплектувалися так само. ASUS має схожі варіанти постачання й інших ноутбуків. І це дійсно зручно, особливо портативний блок живлення, який може трошки зменшити вагу рюкзака. Та й сам рюкзак абсолютно не зайвий для такого великого ноутбука.

Дизайн та зручність використання

Цьогоріч ROG Strix SCAR 18 зазнав більше змін, ніж здається на перший погляд. Шасі стало, як мені здається, "дорослішим". З топкейса прибрали напівпрозорі елементи та змінні панельки, оновили дизайн прорізів охолодження, підсвічуванню по контуру надали сучасніший вигляд. Не те щоб попередня модель була зовсім незграбною, однак оновлена версія, суб’єктивно, видалася помітно приємнішою.

Матричне підсвічування AniMe Vision теж не нове для ноутбуків ROG, проте раніше воно частіше стосувалося моделей Zephyrus. Аж ось воно дісталося й флагману. Тут це діагональна "стрічка" на зовнішній стороні дисплейного блока. Елемент суто іміджевий та більше розважить не власника, а його оточення (або навпаки, постійне мерехтіння буде заважати). Однак якийсь нестандартний елемент зовнішності надає. Варіанти кастомізації теж надаються, тож власник може зробити ноутбук більш персоніфікованим та особистим. Така собі незвична заміна стікерів.

Однак такі зміни кардинально не вплинули на розмір ноутбука. Габарити нового шасі становлять 399×298×23,5-32 мм, а вага — 3,48 кг. Це більше за попередника. Щоправда, трошки ваги там, чи пара нових міліметрів тут, при таких розмірах вже не зіграють особливої ролі. Але це так само не той ноутбук, з яким зручно працювати поза межами робочого місця. І останнє також бажано мати що більшим, адже лептоп дійсно великий. Навряд з ним буде зручно часто подорожувати.

Можливо, однією з причин збільшення габаритів стало ще одне цікаве оновлення корпусу. На перший погляд нижня частина топкейса є доволі типовою для лептопів такого класу. Однак одну з великих "ніжок" наче розділяє невеличкий фіксатор. Звільнивши його та потягнувши кришку на себе, її можна підняти й отримати доступ до оперативної пам’яті, накопичувачів, охолодження тощо. Таким чином можна значно легше позбавитися пилу, який накопичився всередині, та за потреби замінити певні компоненти. Дійсно оригінальне оновлення.

Варто зазначити, що механізм навіть оснащено запобіжником (оптичним датчиком). Система позбавить себе живлення, щойно користувач відкриє кришку. А повернутися до роботи вона зможе лише після під’єднання живлення. Тож виробник подбав про захист від недосвідчених власників, які спробують заглянути в топкейс із запущеною системою.

Серед дрібних зауважень — покриття (переважно пластик, алюміній зверху) ноутбука все ще колекціонує сліди використання, які складно прибрати. На чорному корпусі, а модель постачається лише в такому варіанті, добре помітні сліди від рук, які не завжди видаляються одним "помахом" мікрофібри. І, власне, все. Здебільшого користування новою моделлю залишило по собі приємні враження, якщо не звертати увагу на дійсно чималенькі габарити. Але докоряти цим флагманській ігровій моделі буде несправедливо.

Як зазначає виробник, цього разу дизайн натхненний "формами спорткарів" та "уособлює швидкість і аеродинаміку". І якщо згадати любов стрітрейсерів до неону, то певні асоціації все ж з’являться. Проте на глобальний концепт, як на мене, задум не вплинув. Однак зовнішність чітко говорить сама за себе — це точно ігрова модель, на якій виробник не економив сили.

Дисплей

Стандартна найбільша пропозиція геймерських ноутбуків нині — 18 дюймів. Це вже не перша спроба ASUS випустити такий лептоп, й не перша матриця ROG Nebula HDR. Назва залишилася торішньою, однак свої оновлення екрану дісталися. І загалом тут є про що поговорити.

Більшість стандартних параметрів не змінювали, тож маємо роздільну здатність 2560×1600 пікселів, співвідношення сторін 16:10, швидкість реакції матриці на рівні 3 мс та частоту оновлення до 240 Гц. Опцій з 4K чи сенсорними матрицями немає, однак подивимося правді в очі — ігровому ноутбуку принциповіші інші моменти.

Матриця так само обіцяє 100% колірного простору DCI-P3 з можливістю обрати інші варіанти відображення, є коригування колірної температури, та стандартний набір режимів зображення під різні сценарії. Останнє, як на мене, все ще зайве, адже за замовчуванням картинка чудово підходить для ігор, роботи та розваг. Особисто мені жодних корегувань робити не хотілося. І я майже впевнений, що переважна більшість користувачів теж не буде змінювати ці режими, адже деякі з них занадто радикальні. Хоча, все суб’єктивно.

Також матрицю оснащено підсвічуванням Mini LED. Теж не вперше, й підхід цього разу принципово не міняли. Є понад 2 000 дімінгових зон та три режими роботи, для кожного з яких виробник окремо пропонує свої сценарії роботи, як у попередньої моделі:

  • One Zone Backlight Mode — стандартний режим як у будь-якого іншого екрана;
  • Multi Zone Balance — пропонується для буденної роботи;
  • Multy Zone Strong — має підійти для ігор та перегляду фільмів.

При увімкненні HDR екран автоматично переводиться в останній режим. І, буду чесним, без прямого порівняння складно сказати, чи є суттєві зміни в роботі цих режимів порівняно з попередніми. Однак увімкнення будь-якого варіанту Multi Zone відчувається на зображенні. Для буденної роботи мені такі не дуже підійшли, хоча й ореоли довкола яскравих об’єктів здаються меншими, ніж минулого разу. Проте, наприклад, при перегляді фільмів, особливо з темними сценами, дійсно відчувається покращення. Тож якщо подібні речі є у сценарії використання, спробувати поекспериментувати з цими функціями все ж раджу. Сюжетні ігри також можуть мати цікавіший вигляд.

Окрім цього пікова яскравість при відтворенні HDR збільшилася до 1 200 кд/м². Так ще й виробник додав Ambient Contrast Ratio film — додатковий шар покриття дисплея, який має зменшити кількість відблисків. І тут теж складнувато без прямого порівняння з попередником, але з власного досвіду, матовим покриттям я залишився повністю задоволеним.

Порти

Одна з переваг великих топкейсів — більше доступних портів. Через особливості системи охолодження, розміщено їх лише по боках лептопа, і на лівому можна знайти пропрієтарний порт живлення, Ethernet (2,5 Гбіт/с), HDMI 2.1, USB-A 3.2 Gen 2, два Thunderbolt 5 та комбіноване аудіо. З іншого боку — ще два USB-A 3.2 Gen 2.

Так, без надлишку, але все необхідне геймеру під’єднати можна і без хабів. Пара USB-A, яка знаходиться на правій стороні, розташувалася доволі далеко від користувача, щоб не сильно заважати під час ігор. А винесенні порти з потенційно незручними дротами (HDMI та Ethernet) на ліву сторону теж добре витримують відстань, щоб створювати якнайменше перешкод.

Безпека

ROG Strix SCAR 18 нового модельного ряду потішив появою системи швидкої ідентифікації власника. Це реалізовано за допомогою сканування обличчя вебкамерою та ІЧ-датчиками. Рік тому флагманська модель такого не пропонувала. А нова пропонує і це працює швидко та без суттєвих затримок за різних умов освітлення.

Мені особисто все ще здається, що як мінімум топові моделі могли б запропонувати певну варіативність, й у клавішу увімкнення не вперше буквально проситься сканер відбитків пальців. Але тепер це жодним чином не претензія, адже є хоча б розпізнавання обличчя. Однак користувачам, які закривають камеру кумедними (або ні) наліпками, навряд завадить дактилоскопічний датчик.

Клавіатура та трекпад

Суттєвих змін клавіатури не сталося. ROG Strix SCAR 18 залишився з повнорозмірною клавіатурою зі звуженим NUM-блоком, а хід клавіш становить 2 мм. Розташування не чіпали, тому зі "сліпим" друком так само залишається повний порядок. Все ще не завадило б мінімально відділити навігаційний блок, який "вмонтовано" між NUM та основною клавіатурою, тим паче місця для цього задосить. Але звикнути до всього можна швидко.

Грати також зручно. Додатково виробник передбачає п’ять додаткових програмованих клавіш, є вже відносно не нова кнопка запуску Copilot, та синхронізоване RGB-підсвічування з різними варіантами режимів. А ще клавіатура не дуже гучна та за звичайних умов не буде сильно відволікати.

А от трекпад помітно збільшили. Тепер його габарити становлять приблизно 150×99 мм. Він дійсно чималенький, а через зміщену лівіше на топкейсі позицію (відцентровано до основної клавіатури), трекпад опиняється під рукою. Це не впливає на звичайну роботу, проте може призводити до випадкових спрацювань під час ігор, що фанам шутерів жодним чином не допоможе.

Проте він дуже зручний для буденних завдань, чудово реагує на дотик та розпізнає жести. Якихось додаткових налаштувань чи маніпуляцій для комфортної роботи не знадобилося. А на час ігор його легко вимкнути хоткеєм Fn+F10.

Камера та звук

Без особливих змін обійшлася й вебкамера. Ті самі 2 МП забезпечать роздільну здатність Full HD, а все інше покладається на ШІ. Таким чином можна зменшити кількістю цифрового шуму, автоматично кадрувати зображення, "замилити" фон і так далі. Звичний набір. І зображення достатнє для онлайн-дзвінків, хоча не найліпше на сьогоднішній момент.

У мікрофонів теж немає оновлень. За замовчуванням вони будуть підхоплювати найменші звуки. Проте через MyASUS можна обрати опцію шумопоглинання й штучний інтелект залишить в розмові лише голос власника. Працює це все ще дуже добре та після увімкнення не потребує додаткових маніпуляцій.

Минулими роками підрозділ ROG також міг потішити непоганим покращенням звучання динаміків. Новий ROG Strix SCAR 18 задніх не пасе, але об’ємного звучання від такої моделі очікувалося більше. Тут залишили систему з чотирьох динаміків, але мені здається, що у попередньої версії вони були ефектнішими.

Втім, якщо йдеться про ноутбук, який буде "жити" на робочому місці (або декількох таких) із зовнішнім звуком, а в ігри власник гратиме в навушниках, то це навряд буде проблемою. А для, скажімо, супроводу YouTube-відео, серіалу чи прослуховування подкастів, таких динаміків більше ніж вистачить.

Продуктивність та ПЗ

Якщо минулого року флагманські моделі обійшлися без нових процесорів Intel серії Ultra, то цього року вони мають одразу друге покоління та, звісно, отримали найновіші відеоприскорювачі NVIDIA. На вартість це вплинуло поганенько. В редакції опинилася найдорожча версія, яка на момент підготовки огляду офіційно в Україні коштує… 283 999 гривень. Дуже дорого. Але це варіант, у який вже буквально нічого додати, а якщо подивитися на базову версію, то з меншим обсягом пам’яті та простішою графікою (RTX 5070 Ti) вартість знизиться до 177 999 гривень.

А тестовий ROG Strix SCAR 18 може потішити 24-ядерним процесором Intel Core Ultra 9 275HX (8 потужних ядер до 5,4 ГГц, 16 енергоощадних ядер до 4,6 ГГц, 24 потоки, 36 МБ кеш, до 80 Вт), дискретним відео NVIDIA GeForce RTX 5090 (24 ГБ GDDR7, до 1 647 МГц, до 175 Вт), NPU Intel AI Boost (13 TOPS), 64 ГБ оперативної пам’яті DDR5-5600 (максимум для цієї моделі) та двома PCIe 4.0 NVMe-накопичувачами по 2 ТБ в режимі RAID 0. Тож саме в таку модель вже дійсно нічого не додати, хіба що буде необхідність чи бажання щось замінити.

Незмінною лишилася підтримка 2,5 Гбіт через Ethernet, але покращилися бездротові інтерфейси зв’язку, де тепер користувачу доступна підтримка Wi-Fi 7 (2×2) та Bluetooth 5.4.

Й хоча для власників торішніх моделей приріст продуктивності навряд стане критичним, його все ж добре відчують ті покупці, лептопи яких давно чекали на апгрейд. Флагманські ROG все ще не просто одні з найпотужніших лептопів, але й так само добре можуть позмагатися у продуктивності й з десктопами. При цьому добре влаштують не лише гравців, а й користувачів, які мають вибагливі завдання обробки відео, роботи зі штучним інтелектом, великими масивами даних тощо. Такий собі "портативний десктоп".

Та й з іграми проблем не очікується. Ба більше, така комплектація легко дозволяє тримати близькі значення FPS до частоти оновлення зображення у змагальних шутерах, що все ж допоможе гравцям з власним перформансом (або хоча б дасть насолодитися ефектною графікою й одночасно підтримувати динаміку ігрового процесу). З сюжетними іграми, очікувано, ці показники нижчі, але й графічні ефекти там "важчі".

Середні показники FPS при високих налаштуваннях графіки та нативній роздільній здатності дисплея.
Середні показники FPS при високих налаштуваннях графіки та нативній роздільній здатності дисплея.

Оновлення внутрішньої побудови шасі для легшого доступу до змінних компонентів не вплинули на стабільність. Як синтетичні тести, так і практичні ігрові сесії не залишили по собі неприємних вражень. Система обходиться без тротлінгу продовж тривалого часу, а робоча поверхня залишається без помітного нагрівання у робочій області. Іронічно, звісно, але взимку це був приємний недолік, якого відносно нещодавно позбулися ігрові лептопи.

І ще один момент, за який хочеться подякувати інженерам — відсутність гарячого повітря по боках топкейса. Нехай порівняно невеликі отвори для ходу повітря з боків все ж є, прогрівати предмети поряд вони не будуть, адже все тепло виводиться за дисплеєм. По боках та знизу ноутбук лише забирає повітря всередину. А там вже охолодженням займаються три вентилятори (Tri-Fan), довга випарна камера, Conductonaut Extreme на процесорі та відеоприскорювачі, а також багаторівневий радіатор. З рівнем шуму чуда поки що не трапилося й грати все ж приємніше в навушниках (що залишається спільною рисою всіх ігрових ноутбуків).

Фірмові налаштування продуктивності так само містять три основні режими роботи: Silent, Performance та Turbo. Керування системою можна переадресувати ОС, або налаштувати потрібні параметри власноруч. Звісно, все це відповідно вплине на показники продуктивності та автономності. Однак, якщо йдеться про базову роботу, то з таким "залізом" користувач не помітить перехід від найпотужнішого до найпростішого режиму (хіба що, знову ж, звук системи охолодження дасть це зрозуміти).

МережаБатарея
3DMark (Steel Nomad)20 984633
3DMark (CPU Profile, max threads)16 9118 623
CineBench R24 (single/multi core)133 /2 05480 / 982
PCMark 1012 2566 167

Фірмова утиліта ARMORY CRATE встигла оновитися до появи нових моделей ROG. Попри зміни в дизайні застосунку, його базова логіка залишилася знайомою. Більше налаштувань "переїхали" з головного екрану в розділ System Setting, але загалом зрозуміти нову побудову буде нескладно. Також залишається стандартна утиліта MyASUS, є Aura Creator, ScreenXpert, CapCut тощо. Все доволі стандартно для ASUS.

Автономність

Від попередника залишили батарею ємністю 90 Вт•год. Традиційно, великі ноутбуки не вирізняються неймовірною автономністю, та й загалом не мають. Хоча в синтетичних тестах все ж можуть показати відносно непогані результати. ROG Strix SCAR 18 цього року майже не покращив результат попередника в офісному тесті, встановивши такий самий час — 5 годин 46 хвилин, й витримав ту саму годину в ігровому тесті. Двогодинний фільм у режимі збереження енергії обійшовся у понад 40% заряду. Тож тут все типово.

Комплект передбачає два варіанти блоків живлення потужністю 380 та 100 Вт. Максимальна продуктивність, звісно, буде доступною лише у першому випадку. Він також використовує не USB-C, а новий пропрієтарний порт ASUS Slim Power Jack. Повністю зарядити батарею він зможе за 1 годину 35 хвилин. Однак портативний БЖ за цим параметром відстає лише на 10 хвилин і є хорошим варіантом для роботи в дорозі чи у тих місцях, де не потрібна максимальна продуктивність.

ROG Strix SCAR 18 (2025)
9.5
/ 10
Що сподобалось
  • Зовнішність, якість збирання
  • комплектація
  • гарний та швидкий дисплей з Mini LED-підсвічуванням
  • маніпулятори
  • порти
  • сканування обличчя
  • рівень оснащення, чимала продуктивність, стабільність роботи та нові можливості кастомізації
  • автономність (як для ігрового лептопа)
Що не сподобалось
  • У ROG траплялися ефектніші динаміки
  • ціна флагманської комплектації

ROG Strix SCAR 18 (2025) став помітним допрацюванням своїх попередніх версій. Дизайн моделі, суб’єктивно, покращав й додав оригінальний момент з легким доступом до змінних елементів системи. Заразом виробник допрацьовує зручні дрібниці, покращуючи антиблікове покриття екрана, збільшуючи трекпад, додаючи сканування обличчя тощо. І логічно, що певний буст продуктивності можна отримати й від нових процесора та відеоприскорювача. Але, як завжди, купувати флагманські моделі легше не стає, й цього року вартість найдорожчої версії ігрового високопродуктивного ноутбука ROG наблизилася до 300 000 гривень, що, на жаль, точно далеко не кожен може собі дозволити.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: