Що більший вибір ігрових гарнітур, то іноді важче обрати кращу для себе опцію. Але конкуренція навіть всередині одного бренду та лінійки може пропонувати дуже помітні зміни від моделі до моделі. Не так давно ми знайомилися з флагманською моделлю від ASUS — ROG Delta S Animate. На цей раз розглянемо дві «сусідні» версії цієї гарнітури — ROG Delta S Core та ROG Delta S Wireless, різниця між якими є трохи більша за тип з’єднання.

Комплектація ROG Delta S Core та ROG Delta S Wireless

Коробки ігрових гарнітур часом мають більше складових, ніж звичайні навушники. У випадку з ROG Delta S Core з самою гарнітурою можна знайти змінні амбушури (одні зі штучної шкіри, інші — тканини), подовжувач з розгалужувачем для навушників та мікрофона, а також мікрофон, який можна за потреби під’єднати або від’єднати від гарнітури.

Огляд ігрових гарнітур ASUS ROG Delta S Core та ROG Delta S Wireless

У випадку з ROG Delta S Wireless є відповідні зміни. Через (спойлер) вбудовані мікрофони в самій гарнітурі, окремого вже немає. Так само не потрібен і подовжувач, адже гарнітура бездротова. Але в комплект додається відповідний кабель для заряджання, а для кращої сумісності з різними пристроями, є перехідник з USB-C на USB-A. Ну і, звісно, також є два набори амбушур.

Огляд ігрових гарнітур ASUS ROG Delta S Core та ROG Delta S Wireless

Серед інших аксесуарів, які можуть знадобитися, також можна додати підставку для зручнішого розміщення на робочому місці. Якщо гарнітури будуть кудись подорожувати, також було б зручно мати чохол для транспортування, який допоможе вберегти навушники від пилу чи дрібних пошкоджень в рюкзаку (на жаль, виробник такі не пропонує, тому доведеться пошукати відповідну опцію третіх сторін).

Дизайн та зручність використання

Зовні моделі лінійки Delts S практично не відрізняються. Форма, кріплення та зручність в них однакові. Тому в цьому плані вони практично не відрізняються від ROG Delta S Animate, які ми розглядали раніше, чому і будемо періодично до них повертатися. Тож це також повнорозмірні закриті навушники з трикутними чашами. Звісно, без підсвічування з анімацією.

Огляд ігрових гарнітур ASUS ROG Delta S Core та ROG Delta S Wireless

Також щодо обох моделей є такий самий сумнів стосовно розміру — вони навряд підійдуть дітям чи гравцям з невеликим розміром голови. Навушники просто доволі великі. Але в іншому випадку поворотні чаші та м’який обруч мають влаштувати, знайти комфортну позицію буде легко.

Огляд ігрових гарнітур ASUS ROG Delta S Core та ROG Delta S Wireless

Але далі починаються відмінності. Дротова версія ROG Delta S Core має фіксований кабель на лівому навушнику. Впізнати її також можна за червоними «маркерами»: кріпленням навушників, логотипам на чашах та відповідній внутрішній сітці амбушур. Особисто мені подобаються саме такі акценти. Також на зовнішніх кришках чаш можна побачити фірмові написи Republic of Gamers. Вага цієї моделі складає 270 грамів.

Своєю чергою ROG Delta S Wireless має свої особливості. В лівому навушнику замість дроту приховано порт для заряджання, а в правому на магнітах тримається приймач для з’єднання типу 2,4 ГГц. Кріплення та логотипи на цій моделі білі, чаші не отримали додаткових написів, а залишок поверхні вкритий покриттям soft-touch, а не звичайним пластиком. Звісно, й вага більша — 310 грамів.

Огляд ігрових гарнітур ASUS ROG Delta S Core та ROG Delta S Wireless

Навряд в цих моделей є значущі відмінності в матеріалах та якості всієї конструкції. У будь-якому випадку, виявити помітні недоліки під час тестування не вдалося. Користуватися ними доволі комфортно, а дизайн відповідає ігровим гарнітурам (маючи при цьому свою оригінальну особливість — форму чаш). Єдине, на що дійсно варто звернути увагу, це розмір, адже вони, як і будь-які інші навушники, можуть підійти не кожному.

Налаштування та підключення

Очевидно, ROG Delta S Core та ROG Delta S Wireless мають різні види підключення. З дротовою версією все просто — вони мають комбінований 3,5-міліметровий Jack (довжина дроту — 1,5 м), а за допомогою подовжувача (1 м) їх можна під’єднати в окремі порти для навушників та мікрофона. Класика.

З керування все також стандартно: на лівому навушнику є тумблер для вимкнення мікрофона та колесо для регулювання гучності. Знайти їх під час гри дуже легко. Варто звернути увагу, що колесо не буде регулювати гучність системи, тому користувач може балансувати між двома видами налаштувань.

Огляд ігрових гарнітур ASUS ROG Delta S Core та ROG Delta S Wireless

Бездротова гарнітура пропонує два варіанти підключення — 2,4 ГГц та Bluetooth 5.0. Останній можна під’єднати до будь-якого пристрою з відповідним приймачем, що робить гарнітуру доволі універсальною для більшості розваг.

Також бездротова версія відкриває додаткові налаштування (через фірмову програму ARMOURY CRATE на Windows), пропонуючи оптимізувати звук для розваг та різних жанрів ігор, увімкнути віртуальний режим 7.1, долучити реверберацію, еквалайзер, підсилення басів тощо. Для мікрофона є перемикач шумозаглушення на базі ШІ. 

Для 2,4-гігагерцового підключення використовується вищезгаданий приймач. Він має USB-C роз’єм, а на випадок підключення до пристрою без такого порту, або якщо такий зайнятий, є адаптер з USB-A.

Огляд ігрових гарнітур ASUS ROG Delta S Core та ROG Delta S Wireless

Такий спосіб забезпечить меншу затримку та краще за Bluetooth підійде для ігор. Це важливо в першу чергу для FPS-ігор, де кожна доля секунди може змінити подальший розвиток подій. Ще в такому режимі роботи є більше налаштувань. По-перше, частота дискретизації збільшується з 44100 до 48000 Гц. По-друге, з’являється можливість моніторингу власного звуку. По-третє, в налаштуваннях мікрофона додаються опції Noise Gate та Perfect Voice.

В обох випадках є ще дві незмінні вкладки контролю заряду батареї (тут же можна налаштувати затримку перед переходом гарнітури в сплячий режим) та оновлення програмного забезпечення.

Ще на ROG Delta S Wireless є відмінні від ROG Delta S Core перемикачі. На бездротовій версії перемикач відповідає за тип з’єднання (ним зручно, наприклад, після підключення до ПК через 2,4 ГГц швидко під’єднатися до смартфона), кнопка керування відтворенням (за аналогією зі стандартними схемами керування гарнітурами для смартфонів), а також регулятор гучності, який також поєднано з вимкненням мікрофона. Керування зрозуміле та зручне.

Огляд ігрових гарнітур ASUS ROG Delta S Core та ROG Delta S Wireless

Ще один параметр бездротової гарнітури — радіус дії. В залежності від обставин, 2,4 може «добивати» далі (до 25 метрів) за Bluetooth. Але це не врятує користувачів у великих квартирах або приватних будинках, які не знімають навушники, коли полишають робоче місце. Тож перемикач режиму може дійсно рятувати ситуацію, якщо в перерві між іграми хочеться, наприклад, сходити на кухню чи просто розім’ятися, при цьому мати музику або подкасти в навушниках. Швидке перемикання на смартфон допоможе не нудьгувати в перерві, а повернувшись до комп’ютера, так само швидко повернутися до ігор.

Звук ROG Delta S Core та ROG Delta S Wireless

До найцікавішого. В усіх моделях ROG Delta встановлені однакові 50-міліметрові динаміки ASUS Essence Drivers. Різниця полягає в тому, що деякі моделі, як от Delta S Animate, мають додатковий підсилювач (ESS 9281 Pro), якого в ROG Delta S Core та ROG Delta S Wireless немає. Але при цьому важко сказати, що в них помітно гірше звучання. Максимальної гучності, за моїми власними відчуттями, трішечки більше у дротової гарнітури. Хоча це зовсім непринциповий момент в цьому випадку, адже в обох моделей вистачає потужності.

Огляд ігрових гарнітур ASUS ROG Delta S Core та ROG Delta S Wireless

З додатковими налаштуваннями бездротової моделі можна поекспериментувати, але опція Flat — тобто чистий звук — мені підійшла найкраще. Це частий випадок з подібними гарнітурами. І також це суб’єктивний момент, тому є вірогідність, що комусь інші режими також будуть до вподоби.

Огляд ігрових гарнітур ASUS ROG Delta S Core та ROG Delta S Wireless

В іграх ці моделі схожі не лише між собою, але й з ROG Delta S Animate. В що б я не спробував зіграти, навушники повністю влаштували в ігрових аспектах. В них легко визначити напрямок пострілів чи топіт супротивника, приблизна відстань до них також більш-менш відчувається. Якщо не казати про FPS, то в різних екшнах, перегонах та інших іграх ефекти та додатковий супровід звучать добре. Деталізація влаштувала, та й сам звук загалом сподобався. Звукоізоляція могла б бути кращою в обидва боки, але гравець навряд почує щось ззовні під час гри (що не сказати про тих, хто буде поряд із ним).

Огляд ігрових гарнітур ASUS ROG Delta S Core та ROG Delta S Wireless

Для музики, знову ж, суб’єктивно, хотілося б більше басів. Не те щоб їх зовсім не було, це не так. Але деякі музичні жанри могли б звучати ефектніше. З іншого боку, «низькі» не давлять на голову під час тривалих ігор, де постійні постріли, вибухи чи ревіння двигунів з часом можуть помітно втомлювати вуха та голову. Спроби подивитися кіно або серіали продемонстрували повністю достатній рівень та якість звуку для відпочинку.

З мікрофонами у розглянутих сьогодні моделях ситуація помітно відрізняється. Мікрофон дротової моделі ROG Delta S Core звучить непогано і доволі гучно, але не має додаткових налаштувань шумозаглушення. Через це механічні клавіатури, перемикачі на мишах та інші подібні звуки оточення можуть опинитися в розмові. Можливо, доведеться пошукати стороннє ПЗ для цього.

А от у ROG Delta S Wireless зовнішнього мікрофона немає і використовується цифровий варіант AI-beamforming, який має виділяти голос серед інших звуків. Також є налаштування через ARMOURY CRATE. Незалежно від типу підключення, вбудовані мікрофони бездротової гарнітури сильно тихіші за аналоговий (рівень гучності довелося підіймати). І це не залежить від типу підключення (Bluetooth чи 2,4 ГГц). В такому випадку все ж доведеться довше копирсатися з налаштуваннями для комфортного спілкування. Або, як на мене, все ж краще мати зовнішній мікрофон, особливо якщо в чаті з друзями є вибагливі напарники.

Мікрофон ROG Delta S Wireless по Bluetooth:

Мікрофон ROG Delta S Wireless по 2,4 ГГц:

Автономність ROG Delta S Wireless

Виробник не зазначає місткість вбудованої батареї ROG Delta S Wireless. Але вказує її час роботи на одному заряді — 25 годин. Наш замір продемонстрував більше — майже 30 годин безперервного відтворення музики на максимальній гучності при з’єднанні через 2,4 ГГц. Цього точно має вистачати для гравців.

Огляд ігрових гарнітур ASUS ROG Delta S Core та ROG Delta S Wireless

Після цього з червоного на зелений індикатор батареї змінився за півтори години підключення до 15-ватного зарядного пристрою для смартфона. Як зазначається на сайті, 15 хвилин зарядки мають забезпечити три години роботи. Для зарядки використовується порт USB-C.