Ігрові гарнітури вже давно є чимось більшим, аніж навушники з мікрофоном. Як й інші такі аксесуари, вони мають гармонійно доповнювати робоче місце гравця. Пристрої серії Animate не просто оснащені підсвічуванням, адже можуть анімувати зображення прямо на своєму корпусі. Як і лептоп ASUS ROG Zephyrus G14, ROG Delta S Animate має трикутні зони підсвічування на чашах, але на них не просто світиться логотип, а виводиться анімаційне зображення. Про це та інші можливості гарнітури ми й поговоримо в цьому огляді. Також «до купи» у нас опинилася клавіатура ROG Strix Flare II Animate, яка, як ви бачите з назви, також має анімаційну зону. Тому трохи поговоримо й про неї.

Комплектація ROG Delta S Animate

Навушники потраплять до покупця з окремим мікрофоном (який можна знімати у разі непотреби в ньому), подовжувачем з USB-C на USB-A, та двома комплектами амбушур (шкірозамінник та тканина). Судячи з корпусу, навушники не передбачають подорожі на турніри, а більше розраховані на стаціонарне використання, тому чохла для транспортування комплект не отримав.

Додатково для гарнітури є фірмові підставки, які дозволяють зручніше розмістити навушники, коли вони не використовуються. На нашому прикладі це ROG Metal Stand з офіційним цінником 1199 гривень. І це не єдиний варіант у виробника, якщо захочеться чогось іншого. Хоча обмежуватися виключно фірмовими не обов’язково.

Дизайн та зручність використання

Як це частіше за все буває, ROG Delta S Animate — великі, повнорозмірні ігрові навушники. В лінійці Delta є щонайменше чотири моделі, які мають однакову форму, але їхні можливості відрізняються. Цікаво, що маючи однакову конструкцію, ці моделі мають відмінну вагу, яка для Delta S Animate та ROG Delta S складає 300-310 грамів, а дві «молодші» версії важать по 387.

Огляд ROG Delta S Animate — ігрова гарнітура з анімацією на корпусі

Спільнім елементом гарнітур цієї лінійки є трикутна «фігура» закритої чаші. Кожна модель по-своєму їх «прикрашає», де саме Animate є найоригінальнішою версією завдяки анімованому LED-підсвічуванню, до якого ми скоро детальніше повернемося. Всередині чаші амбушури повторюють форму, але розмір дозволяє повністю прикрити вуха і зручно розмістити навушники на голові.

Огляд ROG Delta S Animate — ігрова гарнітура з анімацією на корпусі

У першу чергу гарнітура розрахована на використання з ПК та має виключно дротове підключення, для якого на лівому навушнику закріплено кабель довжиною 1,5 метра з м’яким плетінням. Комплектний перехідник з USB-C на USB-A додатково відіграє функцію подовжувача, який додасть ще один метр (але вже зі звичайним жорсткуватим кабелем). Тож зі зручним розміщенням навушників на робочому місці у більшості випадків проблем не має бути.

Огляд ROG Delta S Animate — ігрова гарнітура з анімацією на корпусі

Також й з використанням все непогано. Delta S Animate дійсно небагато важать та комфортно сидять на голові навіть під час тривалих ігрових сесій або роботи/навчання. Провести в них дві-три години поспіль можна. Допомагають цьому й зручні амбушури та м’яка підкладка на обручі. В комплекті є два типи амбушур, але влітку трохи спекотно з обома варіантами.

Огляд ROG Delta S Animate — ігрова гарнітура з анімацією на корпусі

Додаткової зручності додає можливість зняти мікрофон. Таким чином він не заважає під час перегляду фільмів, прослуховування музики тощо, коли мікрофон не потрібен. А от коли він потрібен, його можна швидко під’єднати та підлаштувати для розмов. Його гнучка ніжка дозволяє це зробити без зайвих проблем.

Огляд ROG Delta S Animate — ігрова гарнітура з анімацією на корпусі

З посадкою також немає клопоту. Гнучкий обруч та поворотні чаші комфортно лягають на голову та «обіймають» вуха. Підігнати розмір можна з фіксованими позиціями. Але треба зважати, що для дитини вони будуть завеликі, так само як не дуже підійдуть для людей з невеликою головою. Для прикладу, мені не часто доводиться збільшувати розмір навушників, а в цих навіть на мінімальному розмірі посадки відчуття були доволі «вільними». Але момент дуже суб’єктивний.

Огляд ROG Delta S Animate — ігрова гарнітура з анімацією на корпусі

Щодо матеріалів, тут користувачу залишили штучну шкіру на обручі й пластик на чашах (Soft-Touch) та їх кріпленнях (звичайний матовий). Звісно, основа металева, але зовні цього не видно. Зайвих звуків від конструкції майже немає. Все зібрано непогано та сумнівів щодо довговічності не викликає.

Підсвічування Animate

Але основним акцентом в дизайні залишається підсвічування. На обох чашах є великі LED-зони, які спроможні виводити анімовані зображення на навушники. Купуючи навушники комплектом з клавіатурою ROG Strix Flare II Animate, можна отримати пару пристроїв, які доповнять ефект на робочому місці. Це дуже нетиповий та оригінальний варіант оздоблення аксесуарів. Компанія ASUS часто йде на подібні незвичні рішення як в дизайні, так і деякій функціональності своїх пристроїв, що також стосується й Animate-підсвічування.

Огляд ROG Delta S Animate — ігрова гарнітура з анімацією на корпусі

Так, на ці зони можна вивести якусь анімацію або зображення. Такі є в фірмовій галереї доповнень, або можна створити власну. Обравши власну, не обов’язково анімувати зображення, залишивши лише, наприклад, логотип власної компанії або улюбленого бренду. Додатково можна додати анімований текст. В окремому режимі навушники можуть показувати рівні вхідного сигналу мікрофона.

Всі анімації налаштовуються через застосунок ARMOURY CRATE. Над власним варіантом треба попрацювати, адже «піксельне» зображення не буде виглядати на підсвічуванні таким, як на екрані монітора, тому ця задача може потребувати додаткових часу та зусиль. Але серед підготовлених виробником анімацій є цікаві опції.

Огляд ROG Delta S Animate — ігрова гарнітура з анімацією на корпусі

Щодо вигляду пристроїв з таким підсвічуванням, то оригінальності це дійсно додає. На навушниках, звісно, такий ефект непомітний під час роботи. Але коли вони просто знаходяться на робочому місці, то виглядають цікавіше за звичайні. З клавіатурою трохи інша історія, адже анімація завжди є в периферичному зорі та може відвертати увагу. За тиждень роботи особисто я не звик до неї, через що зручніше було залишити там статичне зображення (з силуетом логотипа «Межі», звісно).

 

Базові налаштування знаходяться у вкладці з відповідною назвою. Тут можна обрати серед завантажених ефектів потрібний. Анімація може синхронізуватися на обох чашах, або можна встановити різні. Також тут можна встановити інтенсивність підсвічування з кроком у 25%.

Перехід в режим редагування відкриє значно більше опцій. Тут є налаштування анімації (затримка, контрастність, яскравість), вибір анімації та перехід до завантаження нових, а також додавання тексту. Але основну частину простору займає розділ редагування, на якому можна створювати власні варіанти. Налаштувань небагато, тому розібратися легко. Створити анімацію вже куди важче, тому маю сумнів, що багато користувачів будуть цим займатися. Значно легше закинути випадкове статичне зображення, яке слугуватиме фоном, та накласти зверху текст (назву команди, компанії, ігровий нік тощо).

У випадку з клавіатурою різниці в налаштуваннях немає. Тут такі самі меню та набір налаштувань.

Огляд ROG Delta S Animate — ігрова гарнітура з анімацією на корпусі

В цілому, аксесуари з таким підсвічуванням виглядають дійсно цікаво, додають більше оригінальності на робочому місці. В майбутньому виробник напевно додасть підсвічуванню RGB, а не лише білий, але навіть й так анімовані зони підсвічування виглядають чимось новим та свіжим.

Налаштування та керування

З доволі універсальним роз’ємом USB-C, навушники можна під’єднати не тільки до ПК, але й консолі. Але всі налаштування все одно мають робитися на ПК через ARMOURY CRATE. Також через цей застосунок навушники отримують оновлення, тому без нього не обійтися.

Огляд ROG Delta S Animate — ігрова гарнітура з анімацією на корпусі

Налаштувань вистачає. В лівій колонці користувач може змінити гучність, задати окремі рівні гучності для правого та лівого каналів, обрати бітрейт (16 або 24) та частоту, а також налаштувати моніторинг звуку мікрофона.

Правіше розміщені всі інші налаштування, серед яких є оптимізація звуку (профілі для музики, ігор, розмов та фільмів), реверберація, еквалайзер та віртуальний просторовий ефект, а також підсилення баса, компресор та чистота голосу.

Серед налаштувань мікрофона є рівень шуму, Perfect Voice (на кшталт фільтра) та інтелектуальне приглушення шумів.

Огляд ROG Delta S Animate — ігрова гарнітура з анімацією на корпусі

Додатково застосунок має можливість створення різних профілів з набором налаштувань під різні ситуації. Й всі оновлення також відбуваються завдяки застосунку.

Огляд ROG Delta S Animate — ігрова гарнітура з анімацією на корпусі

Серед фізичних можливостей керування на лівому навушнику можна знайти перемикач режимів підсвічування (сигнал з мікрофона, анімація або повне вимкнення) та ще один для корегування рівня гучності. Натисканням на останній також можна виключити мікрофон.

Огляд ROG Delta S Animate — ігрова гарнітура з анімацією на корпусі

Органи керування розміщені дуже вдало та вони інтуїтивно зрозумілі. Під час гри на пошук регулювання гучності не потрібно багато часу.

Звук ROG Delta S Animate

Все ж, найважливішим у навушниках є звук. Всі моделі ROG Delta використовують однакові 50-міліметрові динаміки, але мають різні підсилювачі. ROG Delta S Animate, як і Delta S, отримали ЦАП ESS 9281 Pro, який окремо займається обробкою низьких, середніх, високих та ультрависоких частот, а частотний діапазон при цьому складає від 20 до 40000 Гц. До того ж у них достатній рівень максимальної гучності. Рівень ізоляції зовнішніх шумів міг би бути трохи кращим, враховуючи закриті чаші. Але великі амбушури пропускають звук, як ззовні, так і назовні. Хоча для ігрових гарнітур це доволі типово.

Огляд ROG Delta S Animate — ігрова гарнітура з анімацією на корпусі

Щодо налаштувань, то, суб’єктивно, найкраща опція — нічого не чіпати. Еквалайзери, підсилювачі та пресети лише завдають зайвих ефектів, які помітно змінюють звуки як в іграх, так і музиці/фільмах. Залишити Flat — універсальний варіант у цьому випадку, якого достатньо для всіх ситуацій.

Огляд ROG Delta S Animate — ігрова гарнітура з анімацією на корпусі

Для ігор різних жанрів ROG Delta S Animate особисто мені підійшли: в шутерах та екшнах добре можна орієнтуватися з позиціювання ворога, зрозуміти, звідки чутно постріли або кроки; гоночні ігри також дозволяють поринути в ігровий процес; про інші жанри годі й казати. До деталізації та точності звука претензій немає.

Огляд ROG Delta S Animate — ігрова гарнітура з анімацією на корпусі

Але з музикою трохи інша ситуація. Річ у тому, що навушники не мають яскраво вираженого баса, через що музика (особливо сучасна) звучить доволі спокійно. Під час ігор це спочатку також трохи розчарувало, але на практиці виявилось непогано, адже тривалі ігрові сесії не виснажують вуха. Однак універсальною цю гарнітуру особисто я не назвав би, з низькими хотілося б мати вибір та за потреби просто знизити їх рівень. Проте для ігор чи фільмів/серіалів такого звучання повністю вистачає.

Огляд ROG Delta S Animate — ігрова гарнітура з анімацією на корпусі

Якість передачі голосу доволі посередня. Мікрофон всенаправлений та не має зовнішнього захисту, через що варто користуватися інтелектуальним шумогасінням, щоб в розмові не було звуків від клавіатури, миші та іншого оточення. Хоча для основних задач його має вистачити. Проте із зовнішніми рішеннями він, звісно, не посперечається.

Огляд ROG Delta S Animate — ігрова гарнітура з анімацією на корпусі