TWS-навушники доволі швидко стали не просто навушниками, але й певного роду ґаджетом. Окрім очевидної функціональності з відтворенням звуку, деякі моделі продовжують “нарощувати” додаткові можливості, як-от мікрофони для розмов та шумопоглинання, автоматичне зупинення музики, сенсорне керування, просторове аудіо тощо. Навіть кейси тепер мають дисплеї та можуть певним чином керувати окремими налаштуваннями. Власне, soundcore Liberty 4 Pro можуть похизуватися всім згаданим, про що я зараз розповім детальніше.
Технічні характеристики soundcore Liberty 4 Pro
Тип навушників | Внутрішньоканальні |
Тип підключення | True Wireless |
Сумісність | Android, iOS, Windows, Mac |
Версія Bluetooth | 5.3 |
Радіус дії | 10+ метрів |
Підтримка кодеків | SBC, AAC, LDAC |
Керування | Сенсорне |
Регулятор гучності | + |
Мікрофони | По 3 на кожен навушник, підтримка шумопоглинання |
Захист від вологи | IPх5 |
Автономність | До 10 годин на одному заряді, до 40 годин з кейсом |
Заряджання | USB Type-C, Qi |
Комплектація
Попри чимало можливостей, комплект постачання з soundcore Liberty 4 Pro доволі стандартний: навушники, кейс, шість варіантів амбушур різного розміру та кабель для заряджання. Тобто все необхідне одразу передбачено.
Але ж Anker — компанія, яка серед іншого спеціалізується на аксесуарах. Тож і для навушників існує додатковий soundcore Earbuds Travel Case з фіксатором, якщо користувачу не вистачить самого кейса чи потрібно закріпити навушники, наприклад, на невеличкій сумці. Не впевнений у популярності такого рішення, але виробник таке пропонує, й комусь воно точно стане у пригоді.
Дизайн та зручність використання
Суббренд пропонує різні варіанти форми навушників, проте soundcore Liberty 4 Pro представлені у класичній формі з “ніжкою”. Можливо, це не найсучасніший варіант, але все ще має непоганий вигляд. Схожі моделі вже були, але й новинка не залишилася без певних зовнішніх доопрацювань. Й дійсно стало краще.
Самі навушники мають повністю глянцеві корпуси з округлими формами. “Ніжка” не дуже велика, тому незручностей також не створює. Знову ж, дуже суб’єктивний момент, але для мене форма виявилася абсолютно зручною, навіть при тривалому використанні. Втоми від них не спостерігалося. Хоча й не можу сказати, що в мене “універсальні” вушні раковини, яким підійдуть будь-які навушники. Тож стандартне правило “приміряти перед придбанням” все ж оминати не варто.
Виробник пропонує набір різних кольорів та варіантів оздоблення. Навушники глянцеві, а кейси можуть бути повністю матовими, або з глянцевими напівпрозорими кришками, крізь які також видно дисплей. Наразі в Україну постачатимуться лише матові опції. До редакції потрапив комплект саме такого кейса, який хоч і є доволі стандартним, залишається одним з найпрактичніших. Дрібні подряпини чи щось подібне чорний колір легко приховає.
Зображення: soundcore
Приємно, що навушники зберігають захист від вологи та пилу за стандартом IPx5. Тобто з ними можна потрапити під невеликий дощ чи займатися спортом. Останньому також сприятиме загальна зручність та згадана “ніжка”, яка все ж допомагає фіксації на місці. Так, за таким параметром все одно soundcore Liberty 4 Pro не є найкращим варіантом для постійних інтенсивних тренувань, але звичайні походи до спортзалів чи ранкові пробіжки для них скоріше за все не стануть проблемою.
Кейс для зберігання та заряджання доволі невеликий — приблизно 65×60×32 мм. Додатково купувати для нього Earbuds Travel Case особливої потреби я не бачу. Його можна кинути в кишеню, він не займатиме багато місця у сумці й тип паче рюкзаку. Він доволі компактний та зручний, тож з цим проблем не має бути.
Виготовили кейс з пластику, але при цьому він здається достатньо міцним, а від механічних елементів конструкції немає неприємних звуків при відкриванні чи закриванні. Зовнішнє покриття повністю матове, а всередині — глянець, який пасує до навушників. Останні традиційно фіксуються магнітами та добре зберігають позицію.
Зі звичного позаду на кейсі є порт для заряджання та маленький індикатор. З незвичного — всередині кейса є невеличкий дисплей, а зовні перед ним розташована сенсорна поверхня, Touch Bar, для керування окремими функціями. Не зовсім типовий підхід, що трошки вирізняє soundcore Liberty 4 Pro серед інших моделей не лише виробника, а й загалом. Детальніше до можливостей повернемося трошки пізніше.
Власне, якби не сенсорне керування та дисплей в кейсі, можна було б схарактеризувати модель доволі стандартною, але певної цікавинки такими елементами додати вдалося. Якщо ж казати саме про навушники, то вони зручні у повсякденному використанні й особисто мені з ними цілком комфортно було провести декілька годин поспіль з музикою, незалежно від того, що я при цьому робив. Втім, спершу поміряти їх все одно раджу.
Керування
Варіантів керування окремими функціями в soundcore Liberty 4 Pro більше, ніж зазвичай можна зустріти в TWS-навушниках. Але розпочнемо з основного. Кожен з навушників має сенсорні зони для перемикання треків, зупинки чи продовження відтворення, зміни гучності тощо. Все це виконується дотиком (одним, двома, трьома та “затяжним”) чи свайпом. Сенсори розташовані на “ніжках” і довго звикати до їхніх позицій не доведеться.
Схема керування також проста та швидко запам’ятається. Певні функції за потреби можна змінювати або вимикати. Сталими серед них є лише відповідь на дзвінок та його завершення, що користувач змінити не зможе. Всі функції працюють відповідно заявленим можливостям, лише треба трошки пристосуватися до сенсорного керування.
А далі цікавіше. Дисплей та сенсор на кейсі дозволять не лише побачити рівень заряду навушників. Touch Bar за допомогою тапів та свайпів дозволить перемикати режими роботи ANC та просторового аудіо, знайти навушники, оптимізувати функцію вимірювання атмосферного тиску (про це також далі буде) та навіть віддалено керувати камерою.
На практиці смартфон частіше знаходиться під рукою, ніж кейс. Таким чином, наприклад, змінювати режими ANC все ж зручніше та швидше через застосунок, а не кейс. Втім, у певних ситуаціях така функціональність може стати у пригоді. До того ж додає самій моделі “балів крутості”, адже далеко не кожні навушники пропонують саме такі опції зміни налаштувань.
Функціональність
І продовжимо одразу з кейса. Невеличкий дисплей лише білим кольором (з парою акцентів) зображає потрібні іконки та рівень заряду навушників, коли вони знаходяться всередині. Роздільна здатність очевидно не дуже висока, але дискомфорту від цього немає. Особисто я не дуже впевнений, якого ефекту намагався досягти виробник, але певне “осучаснення” для звичних TWS-навушників це додає. Навіть якщо не часто звертатися до зміни функцій, все одно щось новеньке таким чином користувач отримає.
Список цікавих оновлень на цьому не закінчується. Навушники, звісно, підтримують функцію шумопоглинання, де окрім шести мікрофонів є барометричний сенсор. Щосекунди він тричі оцінюватиме ситуацію для найкращого підлаштування звуку. Згідно з вимірами виробника, це дозволяє зменшити шум в діапазоні 600-700 Гц на 12,2 дБ.
Але й виробник розділив такі функції ANC, додавши окремий пункт Airplane Mode, де, власне, це дійсно може бути корисним. Весь інший час можна користуватися стандартнішою версією шумопоглинання, або ж “прозорості”, щоб чути звуки оточення. Додатково є перемикач покращеного “захисту” від вітру.
Наступним розділом виступає звучання. Для початку тут можна пройти тест власних слухових можливостей. Дуже схожий зустрічався й в попередніх моделях. Далі можна знайти Spacial Audio з окремими режимами для музики, подкастів, фільмів та ігор. Функція HeadID допоможе визначити потрібні налаштування еквалайзера, або ж можна скористатися одним з пресетів, яких виробник традиційно залишив чимало. А для фанів точнішого налаштування нікуди не подівся 8-смуговий “ручний” еквалайзер.
Додатково у застосунку є ще ряд функцій. Easy Chat автоматично увімкне режим Transparency та знизить гучність музики, щоб користувач міг поговорити не знімаючи навушники. Є функція автоматичної зупинки відтворення, щойно користувач зніме навушники. Одразу після них є компенсація звуку та налаштування максимальної гучності.
Серед іншого застосунок запропонує: налаштувати одночасне під’єднання до двох пристроїв (яке, до речі, доволі непогано працює); Fit Test для вибору найліпших амбушурів; дозволить обрати необхідний набір функцій, якими можна управляти з кейса; знайти окремий навушник чи кейс (останній здатен видати звук саме для пошуку); та отримати оновлення, якщо виробник підготував такі.
В цілому ж застосунок soundcore мінімально змінюється від моделі до моделі, але загалом його логіка залишається схожою, де основні функції винесено поближче, а більш “організаційні” моменти ховають подалі. Складнощів у користувачів з ним не має бути.
Звук
Кожен з навушників моделі soundcore Liberty 4 Pro отримав по два драйвери — один відповідає за бас та ще один твіттер, які мають забезпечувати Hi-Res Audio (з підтримкою LDAC в Android-смартфонах; якість звуку має бути втричі вищою за SBC). Непогано, як для навушників з такою вартістю.
Звучання — дуже суб’єктивний критерій для кожного користувача, тому ще одним приводом для попереднього знайомства перед придбанням є не лише комфорт, але й якість відтворення музики. Загалом soundcore Liberty 4 Pro доволі непогано звучать навіть з iPhone (тобто, без LDAC), однак спочатку варто розібратися з еквалайзером.
Залежно від жанрів музики, ті чи інші налаштування звучання все ж хочеться змінити. Так, якщо користувач слухає чимало різних стилів, доведеться скористатися можливістю створення власних пресетів. Особисто мені не дуже сподобалися запропоновані виробником, а за декілька хвилин з еквалайзером знайти більш комфортний для себе варіант звучання вдалося. Однак якщо плейлист містить електронні, інструментальні та якісь ще кардинально відмінні жанри, з єдиним пресетом еквалайзера з’являється бажання щось “підтягнути” або “прикрутити”.
Традиційно для навушників soundcore, їм краще пасують сучасна електронна музика, Hip-Hop, та інші жанри з акцентованим басом. З урахуванням наявності 10,5-міліметрових драйверів для “низьких”, все абсолютно логічно. Фани інших жанрів також знайдуть для себе непогане звучання, хіба що воно буде не таким ефектним, як щось “басовите”.
Щодо просторового аудіо, то таку функціональність я для себе корисною не знайшов. При активації суттєво змінюється звучання, а трекінг позиції голови працює з певною затримкою, яка добре відчувається. Тому це навряд стане тією функцією, заради якої купуватимуть саме ці навушники.
Щодо роботи шумопоглинання, то тут зауважень практично немає. Повну тишу система, звичайно, не забезпечить. Але музика “закриє” будь-який додатковий шум. (Користь від барометричного датчика оцінити доволі складно, тому акцентувати на ньому я зараз не буду.) З іншого боку, режим Transparency звучить доволі штучно, ще й з домішкою фонового білого шуму. Навіть тиха музика його перекриє, але без неї такий шум добре відчувається. Втім, почути навколишні звуки все ж вийде, коли ситуація такого вимагає.
Окрім шумопоглинання, мікрофони дозволять відповісти на дзвінок чи долучитися до онлайн-наради. Якість, можливо, трохи програє деяким конкурентам чи зовнішнім рішенням, але доволі непогано поспілкуватися все одно вийде. Ще й зі сторонніми шумами навушники можуть непогано впоратися. Тож для спілкування soundcore Liberty 4 Pro також підійдуть.
З додатковими функціями все доволі непогано. Не дуже зручна хіба що Easy Chat, яка знижує гучність відтворення музики майже до мінімуму та одночасно активує “прозорість” для спілкування. Вона занадто чутлива і реагує навіть на легкий кашель. З усім іншим повний порядок: навушники зупиняють відтворення, варто їх зняти, та продовжують його, щойно знову опиняються “на місці”; зі зв’язком проблем не було; два пристрої між собою майже не конфліктують; до сенсорного керування на навушниках та кейсі можна швидко адаптуватися… Тобто, додаткова функціональність доволі корисна та працює передбачувано.
Автономність
soundcore Liberty 4 Pro також мають забезпечити непогану автономність. З увімкненими режимами ANC їх час роботи становить 7,5 годин, а в режимі Normal — до 10. Розрахунок спирається на відтворення музики при 50% гучності. З кейсом це 30 або 40 годин, залежно від роботи ANC. Дзвінки також впливають час автономної роботи. Якщо ж використовувати навушники виключно для зв’язку, то варто розраховувати на 4-4,5 години, знову ж, залежно від активації шумопоглинання.
Приблизний час повного заряджання навушників у кейсі становить півтори години. При цьому є підтримка швидкого заряджання, яке має забезпечити чотири години відтворення музики за п’ять хвилин. Сам кейс можна заряджати як через USB-C, так і на індукційній станції. Повне заряджання займатиме 2,5 та 3,5 години відповідно.
Завантаження коментарів …