Зазвичай вартість тих чи інших ґаджетів може дещо про них одразу сказати. Наприклад, від недорогих навушників навряд можна очікувати якісного звуку та чимало додаткової функціональності. Але скрізь трапляються винятки з правил. До нашої редакції потрапили нові TWS-навушники soundcore P40i від Anker, які за 2 999 гривень пропонують “розумну” систему шумопоглинання, непогане звучання з пристойним басом, 12 годин автономної роботи, індукційне заряджання та навіть можуть пристосувати зарядний кейс для підтримки смартфона. Як це все відчувається на практиці ми розглянемо у сьогоднішньому огляді.

Технічні характеристики soundcore P40i

Тип навушників Внутрішньоканальні
Тип підключення True Wireless
Сумісність Android, iOS, Windows, Mac
Версія Bluetooth 5.3
Радіус дії 10+ метрів
Підтримка кодеків SBC, AAC
Керування Сенсорне
Регулятор гучності +
Мікрофони По 3 на кожен навушник, підтримка шумозаглушення
Захист від вологи IPх5
Автономність До 12 годин на одному заряді, до 60 годин з кейсом
Заряджання USB Type-C, Qi

Комплектація

Очікувати на сюрпризи в комплекті не варто: разом з навушниками та кейсом користувач отримає невеличкий кабель для заряджання (USB-A-to-USB-C) та набір з п’яти опцій розмірів амбушур. Тобто загалом відносно стандартний комплект. 

Все необхідне: огляд TWS-навушників soundcore P40i від Anker 

Дизайн та зручність використання

Варіантів форм TWS-навушників не так багато, але вони є. Основна різниця між ними полягає у “ніжці”, якої окремі виробники (чи моделі) намагаються позбутися, а інші навпаки – зберігають. І soundcore P40i якраз підходить під другий випадок. Звісно, момент суб’єктивний, але трошки додаткової впевненості у фіксації ця “ніжка” все ж додає, ще й не заважає. Та й загалом це доволі звична форма навушників, яка скоріше за все влаштує більшість людей.

Все необхідне: огляд TWS-навушників soundcore P40i від Anker

Зовнішність моделі можна назвати відносно нейтральною. Корпус складається переважно з глянцевого пластику з невеличкими матовими вставками. Логотипи, прорізи мікрофонів чи магніти не привертають до себе багато уваги, і загалом дизайн залишається простим та приємним. Особисто мені вони виявилися зручними, що для навушників значно важливіше. Втім, традиційна порада: спершу поміряти навушники в магазині, а не одразу замовляти доставлення.

Все необхідне: огляд TWS-навушників soundcore P40i від Anker

Навушники також захищені від вологи за стандартом IPx5. Це дозволить потрапити з ними під невеликий дощ чи займатися спортом. Впевнена фіксація та мінімальний виступ над вушними раковинами лише допоможуть й не заважатимуть рухам. Під час тестування мені не доводилося часто поправляти навушники, чи корегувати позицію на зручнішу. Тож з комфортом тут дійсно все добре.

Все необхідне: огляд TWS-навушників soundcore P40i від Anker

Виробник пропонує чотири варіанти кольорів: чорний, білий (який радше здається бежевим), темно-синій та пурпуровий. До редакції потрапили два останні варіанти, кожен з яких має приємний вигляд. Хоча, на мій погляд, темні опції все ж практичніші.

Зображення: soundcore

На відміну від навушників, кейси отримали переважно матове покриття. Це практичне рішення, адже таким чином вони довше зберігатимуть охайніший вигляд. Але значно більшою перевагою є їх габарити, які становлять приблизно 57×57×29 мм. Легкий та маленький кейс не займатиме багато місця, тому прихопивши навушники, скажімо, на прогулянку, багато дискомфорту не додасться.

А от куди цікавішою особливістю кейса є можливість встановити на нього смартфон. Для цього всередині є невеличка висувна підпора. Таким чином можна не шукати підставку для смартфона переглядаючи відео. З важким iPhone 13 Pro Max кейс легко впорався, тому навряд якийсь інший смартфон стане проблемою.

Тож з дизайном компанія не промахнулася. Модель soundcore P40i виявилася зручною та практичною, ще й невеликий кейс може бути корисним не лише для транспортування та заряджання. Можливо, зовнішність цих навушників не з найцікавіших, проте навряд це хоч трохи принципове питання.

Керування

Зазвичай сенсорне керування TWS-навушників зустрічалося переважно у більш-менш флагманських моделей. Але нині навіть доступні варіанти можуть похизуватися таким. І soundcore P40i саме серед них, де кожен навушник отримав сенсорну зону на верхній частині “ніжки”. Розташування зручне, але доведеться звикнути вдягати та знімати навушники, беручися нижче розміщення сенсорів.

Все необхідне: огляд TWS-навушників soundcore P40i від Anker

Кожен з навушників підтримує опції до потрійних тапів та довгого доторку. Причому за замовчуванням один тап залишили без назначеної функції (власне, щоб запобігти випадковим спрацюванням). Але це налаштовується у фірмовому застосунку. А загальна кількість можливих функцій не змусить довго з ними розбиратися.

До роботи сенсорів зайвих питань також не залишилося, вони відносно непогано реагують на тапи. Проте трошки адаптуватися все одно доведеться. З іншого боку, виробник не залишив можливості вимкнути сенсори, тож тим користувачам, яким воно не потрібне, доведеться прибрати з тапів відповідні функції. Але вимкнути чи змінити функції сенсорів під час телефонних викликів в принципі неможливо.

Все необхідне: огляд TWS-навушників soundcore P40i від Anker

На кейсі є одна кнопка, яку ледь помітно. Короткий натиск на неї лише активує індикацію стану батареї кейса, а затримавши її, можна скинути навушники до заводських налаштувань.

Підключення та функціональність

Навушники soundcore P40i використовують для зв’язку приймач Bluetooth 5.3. Й хоча спроможності дозволяють більше, навушники не підтримують ліпші кодеки за стандартні AAC та SBC (але й цього буде достатньо більшості користувачів). Однак тут не забули про підтримку одночасного з’єднання з двома пристроями, яке не викликає суттєвих конфліктів при відтворенні, і якось окремо активувати функцію не потрібно (достатньо лише під’єднати навушники до, наприклад, смартфона та лептопа).

Все необхідне: огляд TWS-навушників soundcore P40i від Anker

При першому налаштуванні застосунок запропонує пройти невеличке випробування вибору амбушур. Відтворивши коротку мелодію, навушники визначать, чи правильно підібрані насадки та запропонує змінити їх, якщо мікрофони “відчують”, що з іншими варіантами буде краще. І це працює.

Датчиків наближення тут, на жаль, немає. Але є шість мікрофонів, які забезпечують роботу шумопоглинання. Воно отримало назву Smart Noise Cancelling. Режим Transparency може пропускати навколишні звуки, Normal — практично не впливає на звук. А от саме Noise Cancelling має чимало опцій: Adaptive ANC (автоматичне визначення рівня шуму), Manual Mode (5 ступенів шумозаглушення) з опційною адаптацією звуку для вушного каналу, та Multi-Scene ANC (три сценарії використання – у транспорті, на вулиці чи в приміщенні). До того ж Transparency та NC мають опцію корегування за вітряної погоди.

Далі можна налаштувати звучання. Разом зі стандартними для виробника пресетами та можливістю власноруч “підкрутити” еквалайзер, є й фірмова функція HearID Sound. Вона дозволить пройти короткий тест слуху власника, після чого запропонує обрати опції звучання (через A/B-тестування). Загалом це триватиме трошки більше ніж п’ять хвилин, після чого застосунок збереже визначені налаштування.

Але це не все. Окремо є опції Immersive Experience з режимами для ігор та перегляду фільмів. Перший має зменшити затримку та підсилювати звуки кроків, а другий – покращувати звучання фільмів. Суб’єктивно, в обох випадках зміни не варті того, щоб зайвий раз повертатися до застосунку для активування функції.

Все необхідне: огляд TWS-навушників soundcore P40i від Anker
Screenshot

Кориснішою буде вкладка Safe Volume, де можна обмежити рівень максимальної гучності для збереження слуху. Фанам гучного звуку, а тим паче дітям, така функціональність може стати у пригоді, щоб у довготривалій перспективі не нашкодити вухам.

Ще у застосунку є декілька організаційних налаштувань, де окрім очевидного також  є пошук навушників (відтворення гучного сигналу, якщо навушник випадково випав з вуха) та окремий віджет для швидкого доступу до налаштувань ANC.

Звук

Ми зустрічаємося з навушниками Anker не вперше. І попри відносно невисоку вартість, попередні моделі звучали дійсно непогано. Тому тепер з’являються певні очікування. Конструкція soundcore P40i дозволила розмістити 11-міліметрові драйвери, а сам виробник акцентує увагу на BassUp, що має додатково зацікавити фанів “басовитих” жанрів музики.

Все необхідне: огляд TWS-навушників soundcore P40i від Anker

Але почнемо з системи шумопоглинання. І вона не розчаровує, хоча й назвати її ідеальною теж не виходить. Іноді мікрофони можуть не “перехоплювати” деякі шуми, причому лише в одному навушнику. Але варто вимкнути та увімкнути ANC, як проблема зникає. Варіативність налаштувань, глобально, здається зайвою, адже різниця у роботі може відчуватися хіба що з вимкненою музикою, яка у парі з амбушурами додатково “затуляє” собою зайвий шум. Таким чином адаптивного режиму роботи буде цілком достатньо для більшості випадків.

Все необхідне: огляд TWS-навушників soundcore P40i від Anker

Своєю чергою режим Transparency теж буде корисним. Він має дві опції, одна з яких має працювати з голосом, а інша — загалом пропускати у навушники всі звуки. Як показала практика, особливої різниці майже немає. Тому покладатися на режим Vocal не варто. Однак якщо потрібно чути, що відбувається навколо, Transparency впорається із цим. Хоча з високим рівнем гучності музики це може не допомогти.

Все необхідне: огляд TWS-навушників soundcore P40i від Anker
Зображення: soundcore

А, власне, рівень гучності у навушників має непоганий запас. Наскільки б я не любив та звик до гучної музики, навіть мені такого максимуму забагато. Не кожні TWS-навушники мають стільки потужності, за що soundcore P40i можна похвалити. А потенційних користувачів варто попередити, що функція обмеження максимальної гучності все ж не буде зайвою.

Все необхідне: огляд TWS-навушників soundcore P40i від Anker

Щодо якості звучання, то й тут модель не підвела. Звісно, до ідеальних балансу чи деталізації тут все ще залишається чимало роботи. Але враховуючи загальний набір функціональності та вартості, зауважень немає. Навушникам під силу програвати більшість жанрів, стерео добре відчувається, задоволення від музики, звісно ж, є. Ті, хто не звик до дорогих арматурних навушників, навряд будуть скаржитися. Годі й казати про робочі дзвінки, прослуховування подкастів чи супровід для фільмів – із цим повний порядок.

Все необхідне: огляд TWS-навушників soundcore P40i від Anker

Ба більше, виробник не збрехав про хороший бас. З відповідним режимом відчутно збільшується об’ємність звучання та добряче додається “низів”. Поціновувачі електронної музики мають залишитися задоволеними. А головне – баси суттєво не заважають “середині” та “верху”, тож музика переважно набуває, а не втрачає певні частини.

Все необхідне: огляд TWS-навушників soundcore P40i від Anker

А на додачу, мікрофони можуть непогано передавати голос власника, що допоможе відповісти на дзвінок, поспілкуватися з колегами у Zoom тощо. Вони, може, й не так добре впораються, як деякі зовнішні рішення, проте як для мікрофонів TWS-навушників, забезпечують доволі пристойну якість.

Автономність

Що ще важливо для сучасних TWS-навушників — час автономної роботи. Й тут soundcore P40i також не підвели. Виробник зазначає до 12 годин роботи, але “дрібним текстом” додає, що з ANC час скорочується до 10 годин. На практиці, при максимальному рівні гучності відтворення музики та за умов активного шумопоглинання, модель може безперервно працювати до дев’яти годин, що також є дуже добрим результатом. Кейс подовжить загальний час роботи до 50-60 годин, залежно від роботи шумопоглинання.

Все необхідне: огляд TWS-навушників soundcore P40i від Anker

Сам кейс повністю зарядиться дротовим шляхом за три години. Але й тут є приємний бонус – підтримка індукційного заряджання. Воно триватиме ще на годинку довше, але за наявності відповідної станції, значно додасть комфорту при використанні.