Перша версія AirPods вийшла у 2016 році, створивши тим самим сучасний ринок повністю бездротових навушників. І не те щоб Apple була першою компанією, яка представила подібну модель, але вона змогла реалізувати ряд важливих для користувачів функцій. Зокрема просте підключення до смартфона та мінімальні затримки звуку, що разом зі зручним форматом створило для покупців привабливу пропозицію. Не дивно, що вже за декілька років AirPods стали найпопулярнішим аксесуаром для iPhone, і досі є лідером на ринку TWS-навушників. Тому очікування від нової версії, яка отримала назву AirPods 3, були дуже високими. Подивімось, чи вдалося компанії їх виправдати.

Характеристики

Формат Повністю безпровідні вкладиші
Розмір та вага навушника 30,79 х 18,26 х 19,21 мм, 4,28 г
Розмір та вага кейса 54,40 х 46,40 х 21,38 мм, 37,91 г
Захист від вологи IPX4
Підключення Bluetooth 5.0
Чип Apple H1
Датчики Датчик контакту зі шкірою
Акселерометр розпізнавання руху
Акселерометр виявлення голосової активності
Датчик натискання
Автономність навушників До 6 годин у режимі прослуховування аудіо (до 5 годин під час використання просторового аудіо)
До 4 годин у режимі розмови
Автономність з кейсом До 30 годин у режимі прослуховування аудіо та до 20 годин в режимі розмови
Рекомендована ціна в Україні 7 699 грн

Зарядний кейс

Перше знайомство з AirPods 3 починається з комплектного кейса навушників. За формою та конструкцією він тепер нагадує трохи зменшений кейс від іншої моделі Apple – AirPods Pro. Той же білий (і єдиний) колір, та ж глянцева поверхня, яка швидко вкривається дрібними подряпинами. Не змінився ні шарнір, ні світлодіод на фронтальній панелі, ба, навіть розташування клавіші для підключення та порту Lightning. Все дуже передбачувано, але для користувачів першого та другого покоління AirPods вже буде трохи в новинку.

Огляд AirPods 3 – чи стали краще найпопулярніші навушники Apple?

Мінус нового кейсу, принаймні для таких невротиків, як я – його не так зручно тримати однією рукою та клацати кришкою. Хоча сам клік досі приємний, якщо так взагалі можна сказати. Проте корпус не втратив зручності, він легко поміщається в кишеню куртки чи джинсів, кришка відкривається майже без зусиль, і навушники не складно витягти.

Огляд AirPods 3 – чи стали краще найпопулярніші навушники Apple?

В Apple не розкривають детальні характеристики вбудованого в кейс AirPods 3 акумулятору, проте зазначають, що він додає 30 годин прослуховування музики та 20 годин розмов телефоном.

Заряджається кейс одразу трьома способами: провідним через Lightning, індукційним через Qi та за допомогою магнітного конектора MagSafe.

Дизайн та комфорт AirPods 3

Як ми знаємо, Apple довго не мізкувала над дизайном першого покоління AirPods, взяв за основу свої найпопулярніші провідні навушники EarPods та позбавив їх кабелю. Це був вивірений крок, адже модель вийшла легкою та зручною для великої кількості користувачів. Ставлення до AirPods в основному визначалося двома факторами: тримаються вони в ваших вухах чи випадають. Здавалося, немає нічого простішого, ніж дотримуватися цієї формули.

Огляд AirPods 3 – чи стали краще найпопулярніші навушники Apple?

Проте в Apple пішли іншим шляхом, взяв за основу при розробці AirPods 3 все ті ж AirPods Pro. Це було зумовлено бажанням підняти якість звуку, і звичайно вплинуло на дизайн. Розмір навушників став більше. Особливо випромінювачів, які тепер мають ту саму форму, що й в AirPods Pro, лише без силіконових насадок.

Огляд AirPods 3 – чи стали краще найпопулярніші навушники Apple?

Традиційна «ніжка», що виходить з корпусу навушників стала товще, на ній з’явилися мініатюрні сенсорні панелі, які дозволяють керувати відтворенням шляхом натискань.

Огляд AirPods 3 – чи стали краще найпопулярніші навушники Apple?

Один клік – плей/пауза, два – наступний трек, три – попередній, якщо натиснути та утримувати, то можна буде поспілкуватися з Siri. Все просто, й, як на мене, дуже зручно. Можливість випадкових натискань зведена до мінімуму. В цьому плані зміни дизайну можна тільки привітати.

Огляд AirPods 3 – чи стали краще найпопулярніші навушники Apple?

Але не в плані комфорту використання. Мені завжди подобалося перше й друге покоління AirPods тим, що під час носіння про навушники можна було в буквальному сенсі забути. Вони були невагомими, не тиснули та практично не відчувалися у вусі. З AirPods 3 все трохи інакше, в них більший корпус та зовсім інший формат посадки. Через що їх постійно відчуваєш, а при багатогодинному використанні це навіть починає муляти. Проте є й свої переваги, певно така форма корпусу може підійти більшій кількості людей, особливо тим, в кого у вухах не трималися перші два покоління навушників. Але все ж раджу знайти можливість спробувати їх перед покупкою.

Огляд AirPods 3 – чи стали краще найпопулярніші навушники Apple?

Корпус AirPods 3 отримав захист від вологи по стандарту IPX4, що дозволяє займатися в них спортом. Не впевнений, що всім буде комфортно бігати в навушниках, проте взяти з собою в спортивний зал можна.

Функціональність

В основі AirPods 3 знаходиться той самий чип Apple H1 з підтримкою Bluetooth 5.0, що й в AirPods Pro, а також другому поколінні моделі. Він додає навушникам більше можливостей та в дечому робить їх зручніше. З простого – це їх виявлення iPhone, адже варто тільки відкрити кришку кейса, як смартфон розпізнає AirPods та запропонує їх під’єднати.

Огляд AirPods 3 – чи стали краще найпопулярніші навушники Apple?

Проте Apple H1 потрібен не тільки для цього, чип мінімізує затримки звуку, дозволяє автоматично перемикатися між пристроями, керує всіма датчиками, що дозволяють AirPods 3 розпізнавати рухи, голос користувача та навіть дотики до шкіри, щоб вимикати звук, коли один з навушників витягається з вуха.

Ще одна велика заслуга Apple H1 – це підтримка просторового аудіо, хитрої технології, яка використовує невеликі затримки звуку, щоб обманути наш мозок та зробити так, щоб він вважав ніби звук йде з декількох сторін, а не з динаміків мініатюрних навушників.

Огляд AirPods 3 – чи стали краще найпопулярніші навушники Apple?

Так само, просторове аудіо може створювати ілюзію зміщення джерела звуку при повороті голови. Відчуття доволі цікаві, проте скоріше для Zoom-дзвінка, коли треба ловити себе, щоб менше крутити головою зі сторони в сторону.

Що смішно, хоча впевнений, що це поправлять в майбутніх оновленнях, просторове аудіо поки не працює в Apple Music на macOS Monterey.

Звук AirPods 3

Одразу зазначу, що звучать AirPods 3 значно краще, ніж друге покоління. Звук став більш об’ємним навіть без активації просторового аудіо, що не дивно, адже будова випромінювачів кардинально змінилася. Як зазначають в Apple, модель отримала «драйвер із широкою амплітудою та особливий підсилювач з широким динамічним діапазоном».

Огляд AirPods 3 – чи стали краще найпопулярніші навушники Apple?

Перші ж секунди прослуховування дають зрозуміти, що не тільки дизайн, а й звук в AirPods 3 став ближче до AirPods Pro. Але останні все ще тримають марку більш виразним басом. Молодша модель компенсує його середніми та високими частотами, загалом формуючи у слухача доволі широку уявну сцену. Від повсякденних навушників годі й вимагати чогось більшого, тим більше коли мова про вкладиші.

Але формфактор є й «Ахіллесовою п’ятою» AirPods 3, на відміну від тих же AirPods Pro, в моделі немає ні пасивної, ні активної шумоізоляції. Для перших двох поколінь навушників, які ти вдягнув та забув, це було цілком прийнятно, там й не було якогось видатного звука. Проте в AirPods 3 хочеться насолоджуватися музикою не тільки в тихих місцях, але й на вулиці, або навіть у метро. І тут виникає питання: а чому б тоді не купити AirPods Pro? Адже в українських інтернет-магазинах обидві моделі коштують приблизно однаково, в районі 6 000 грн. Судячи з усього, все ще є націнка за «новизну» AirPods 3.

Також зазначу, що Apple продовжує затягувати споживачів у власну екосистему продуктів. І якщо раніше, під’єднав AirPods до Android-смартфона ви максимум не могли оновлювати прошивку, спілкуватися з Siri та певно потрапляли на олівець товаришів з Купертіно, то тепер не зможете також слухати просторове аудіо. Отже, сенсу купувати AirPods 3 для інших смартфонів, крім iPhone, вже майже не залишилося. Так само як і для ноутбуків з Windows.

Мікрофони

Кожен навушник AirPods 3 отримав по три мікрофони, два з яких спрямовані, а третій – внутрішній, та потрібен для роботи адаптивного еквалайзера.

За умов звичайного приміщення, скажімо, квартири, рівень передачі звуку через мікрофони можна назвати дуже пристойним.

Два зовнішні мікрофони AirPods 3 прикриті акустичною сіткою, яка дозволяє їм відсікати вітер, а чип Apple H1 та алгоритми відділяють голос користувача від зовнішнього шуму. Найпростіший домашній тест, коли ти включив кухонну витяжку і стоїш поруч, навушники проходять без проблем.

Автономність AirPods 3

Навушники витримують до 6 годин відтворення музики (5 годин з просторовим аудіо), а комплектний зарядний кейс додатково забезпечує ще 30 годин. Це помітно більше, ніж в другому поколінні AirPods та в Pro-версії.

Огляд AirPods 3 – чи стали краще найпопулярніші навушники Apple?

Нікуди не поділася й швидка зарядка, всього 5 хвилин в кейсі забезпечують одну годину прослуховування музики.