Вміст
Дійсно великі ігрові ноутбуки навряд є лідерами продажів загалом. Але разом із цим ця ніша існує та тримається. Два роки тому 17-дюймовий стандарт перестав бути найбільшою доступною опцією, адже чимало виробників додали до цього ще один дюйм. Таким чином і без того ледь портативні ноутбуки побільшали. І у такого рішення є свої сильні та слабкі сторони. В сьогоднішньому огляді ми детальніше розглянемо такі разом з ігровим ноутбуком Acer Predator Helios Neo 18.
Характеристики Acer Predator Helios Neo 18
Модель | Acer Predator Helios Neo 18 (PHN18-71 NH.QRZEU.002) |
Дисплей | IPS, 18”, роздільна здатність 2560×1600, співвідношення сторін 16:10, частота 165 Гц |
Процесор | Intel Core i9-14900HX |
Оперативна пам’ять | 32 ГБ DDR5 |
Сховище | 1 ТБ |
Графіка | NVIDIA GeForce 4070 (8 ГБ) |
Порти | HDMI 2.1, 2×USB-A 3.2 Gen 2, USB-A 3.2 Gen 1, 2×Thunderbolt 4, 3,5 мм комбінований роз’єм, microSD, RJ-45 |
Бездротові модулі | Wi-Fi 6E + Bluetooth 5.3 |
Камера | 1080p |
Аудіо | 2 динаміка та мікрофон |
Клавіатура | Клавіші острівного типу з RGB-підсвічуванням |
Акумулятор та зарядка | 90 Вт·год, блок живлення 330 Вт |
Розміри | 404×312×27,15-29,15 мм |
Вага | 3,5 кг |
Комплектація
Модель Acer Predator Helios Neo 18 постачається з мінімалістичним комплектом, де разом із ноутбуком користувач отримає лише необхідний блок живлення. Весь бюджет тут вклали у складники, намагаючись не збільшувати цінник “подарунками”. Тому не варто дивуватися доволі тоненькій коробці з лептопом.
Що все ж доведеться придбати, так це рюкзак, якщо власник планує хоч іноді брати ноутбук із собою. І тут підійде далеко не кожна доступна опція, адже корпус величенький (як і блок живлення). Впевнений, що всі інші аксесуари в потенційного покупця вже є. Або ж виробник також може запропонувати стилізовані мишу, килимок, контролер, стіл та інше.
Дизайн та зручність використання
Acer Predator Helios Neo 18 кардинально нового дизайну не запропонує. Схожі моделі вже траплялися раніше. Наприклад, ми знайомилися з Acer Predator Helios 16, який так само мав і більший варіант. Власне, продовження тієї ж зовнішності є й в сьогоднішнього гостя редакції. Хіба що деякі акценти на корпусі мінімально змінилися. Але на загальний концепт це сильно не вплинуло. Тим паче у конкретно цієї моделі більше уваги привертає інше.
На фоні більшості звичайних, або навіть ігрових/продуктивних ноутбуків, сьогоднішній гість редакції дійсно чималенький. Габарити корпусу 18-дюймової моделі становлять 404×312×27,15-29,15 мм, а вага — 3,5 кг. Це робить модель майже десктопом. Але будемо чесними — це не особливість конкретно цього ноутбука чи лінійки, а більшості подібних ноутбуків, які складно назвати дуже портативними в принципі. Та й певні переваги тут також є.
Завдяки порівняно високому корпусу та великому дисплею, працюючи (граючи) за таким ноутбуком користувач не схиляється до нього, як до менших варіантів. Таким чином вдається рівніше сидіти та краще тримати спину. Доволі неочевидний “бонус” до того, як сам опиняєшся в такій ситуації.
Загалом корпус обійшовся без великої кількості RGB-ліхтарів чи незвичних елементів оздоблення. Acer Predator Helios Neo 18 зроблено з комбінації металу (кришка дисплея) та пластику (весь інший корпус) чорного кольору. Поряд із шарнірами є декоративна прозора панель, яка минулого року мала додаткове підсвічування. Цього ж разу таке рішення облишили, а позаду світиться лише логотип Predator та є пара стилізованих написів із зашифрованими меседжами. І так навіть логічніше, хоча, можливо, й не так ефектно, як у попередньої ітерації.
Топкейс традиційно має великі вентиляційні отвори з трьох сторін, а також чимало перфорації знизу. Раніше рамки позаду були змінними, але таке рішення, судячи з усього, не було популярним. Тому тепер цей елемент стаціонарний. Заразом на нижній панелі є чотири великі ніжки, які разом із загальною вагою ноутбука чудово фіксують позицію. Випадково посунути пристрій під час роботи буде складніше, ніж у випадку менших та простіших моделей.
Все ж зовнішність Acer Predator Helios Neo 18 можна схарактеризувати доволі лаконічною. Виробник все ще не намагається зайвий раз підкреслювати зовнішність, а фокусуватися на продуктивності. З огляду на те, що це дозволяє зберегти нижчу загальну вартість лептопа, претензій до такої концепції немає. Особливо зараз, коли цінники флагманських ігрових ноутбуків легко можуть наближатися до пари сотень тисяч гривень.
Дисплей
На сьогоднішній момент 18 дюймів — найбільша пропозиція серед серійних ноутбуків. На портативність такий розмір впливає негативно, але працювати (грати) з таким екраном набагато зручніше. З іншого боку, дуже не впевнений, що такий дисплей часто використовується основним, а не є “вмонтованим доповненням” для десктопного сетапу. В будь-якому випадку це зручніше рішення, якщо, звісно, користувач не планує прихопити такий ноутбук із собою в крісло, чи розраховує на часті подорожі з ним.
Що стосується характеристик, то тут ми можемо побачити доволі стандартний набір вже необхідних на сьогодні показників. Роздільна здатність становить 2560×1600 пікселів зі співвідношенням сторін 16:10. Дешевші версії можуть запропонувати Full HD. Швидкість реакції матриці все одно складатиме 3 мс, а частота оновлення — 165 Гц.
Нехай фірмовий “софт” не дає користувачу опцій налаштування зображення, IPS-матриця і без цього непогано відкалібрована. Вона забезпечує покриття колірного простору DCI-P3 з максимальними кутами огляду. Можливо, зображення не таке контрастне та насичене, як трапляється в моделях з OLED, але загальних вражень це сильно не зіпсує. Шанувальникам натуральнішого зображення має підійти. Ігри та звичайна робота з таким дисплеєм виглядатимуть комфортно і загалом сильного бажання щось змінити у зображенні в мене не виникало.
Відповідно ігровому статусу, матрицю захищає матове покриття, що допоможе із зайвими відблисками на екрані. Виробник заявляє до 500 кд/м², але здається, що максимальний рівень яскравості все ж нижчий. Щоправда, з урахуванням того, що це великий “десктопний” ноутбук, наявного підсвічування буде вистачати для роботи (ігор) у приміщенні. Автоматичного регулювання яскравості такий ноутбук не передбачає.
Порти
Як це часто трапляється у дійсно великих моделей, в Acer Predator Helios Neo 18 порти розташовуються з трьох сторін топкейса. Таким чином зліва можна знайти RJ-45 (2,5G), USB-A 3.2 Gen 1, картридер MicroSD та комбінований аудіопорт. Справа знаходяться пара USB-A 3.2 Gen 2 та замок Kensington. А на задній частині розташувалися пара Thunderbolt 4, HDMI 2.1 та порт для заряджання.
Набір дійсно непоганий та дозволить під’єднати чимало аксесуарів одночасно. Можливо, їх розміщення було б зручнішим, якби Ethernet також розташовувався позаду, а на його місці був другий USB-A, але це суб’єктивний момент. Головне, що інтерфейсів чимало й вони переважно підтримують дійсно швидкі з’єднання.
Клавіатура та трекпад
Ще однією перевагою великого корпусу є можливість розташувати повнорозмірну клавіатуру, тож Acer Predator Helios Neo 18 запропонує таку з NUM-блоком. В нашому випадку тут навіть залишився класичний правий Ctrl. Також є додаткові клавіші для виклику фірмової утиліти Predator Sense та зміни режимів продуктивності. Це зручно.
Механізми не дуже гучні та доволі приємні для набору тексту чи ігор. Звісно ж, є 4-зонне підсвічування з варіантами роботи та змінною яскравості. З “сліпим” набором тексту теж немає проблем. Єдине, що було б трошки зручніше, якби навігаційний блок був злегка винесений від інших клавіш, але це суб’єктивна забаганка.
Під клавіатурою є великий трекпад розміром приблизно 150×90 мм. Він розташовується лівіше центру, але під час ігор не заважає. Якщо ж таки будуть випадкові спрацювання, є хоткей для його вимкнення. З роботою теж все добре, сенсор точно переміщає курсор та передбачувано розпізнає жести.
Єдине побажання тут — хотілося б трошки “впевненіший” механізм натиску. Навіть від легкого дотику в нього є невеличкий люфт, який супроводжується відповідним звуком. Для тих, хто переважно користується мишею, це точно не буде проблемою. Але працюючи в тиші з трекпадом такий звук нагадуватиме про себе.
Камера та звук
Стандартна 2-мегапіксельна вебкамера забезпечить достатню якість зображення для базових потреб відеозв’язку. З балансом білого вона може не влучати у потрібний діапазон, але навряд це стане критичною проблемою для користувача.
Поряд з камерою знаходяться мікрофони. За замовчуванням вони дуже чутливі до будь-яких звуків. Але фірмовий “софт” Acer Purified Voice зі штучним інтелектом допоможе позбутися всього зайвого, окрім голосу. До того ж там є декілька режимів роботи, і вони працюють дійсно непогано. Якість, звісно, поступиться сучасним зовнішнім мікрофонам, але для звичайного спілкування чи робочих дзвінків її має вистачити.
Пара вмонтованих динаміків, на жаль, не здивує максимальною гучністю чи якістю відтворення. Вони доволі посередні. Втім, звук буде чутно крізь роботу охолодження. А за умов, наприклад, перегляду серіалу, якості та потужності буде цілком достатньо, щоб супроводжувати картинку.
Доповнює їх утиліта DTS:X Ultra з декількома пресетами та можливістю власноруч налаштувати еквалайзер. Вона не стане “рятівним колом” для якості, але певним чином поліпшити звучання все ж дозволить.
Продуктивність та ПЗ
Традиційно, виробник пропонує чимало варіантів комплектації і для Acer Predator Helios Neo 18. Так, процесори стартують від Intel Core i5-14450HX, а графічний прискорювач — від NVIDIA GeForce RTX 4050. Мінімальний обсяг оперативної пам’яті становить від 16 ГБ, де є два слоти SO-DIMM з підтримкою до 64 ГБ. Також є два слоти для M.2-накопичувачів, де один з них в усіх опціях зайнятий терабайтним комплектним сховищем.
Тестова конфігурація запропонує топовий для свого покоління 24-ядерний Intel Core i9-14900HX (8 потужних ядер до 5,8 ГГц, 16 енергоощадних до 4,1 ГГц, 32 потоки, 36 МБ кеш, до 65 Вт), NVIDIA GeForce RTX4070 (8 ГБ GDDR6, до 2080 МГц, до 140 Вт), 32 ГБ DDR5-5600 та один терабайт постійної пам’яті. Вартість такої версії становить 91 099 гривень. Також всі моделі оснащено підтримкою Wi-Fi 6E, 2,5-гігабітним Ethernet та Bluetooth 5.3.
Як завжди, Acer Predator Helios Neo 18 керується за допомогою Predator Sense, де є чотири режими роботи з під’єднаним живленням, та два — виключно від батареї. Перемикання між інтегрованим та дискретним відеоприскорювачами може регулюватися автоматично, або ж можна залишити лише NVIDIA. Це все доволі стандартна ситуація для більшості ігрових моделей, тож, можна сказати, обійшлося без екстравагантних рішень.
Синтетичні випробування максимальної продуктивності продемонстрували очікувані від такої комплектації результати. З таким ноутбуком користувач матиме чималий запас потужності для вибагливих завдань та сучасних ігор. Так, незабаром можна очікувати оновлення процесорів та відео, але ціни і доступність також будуть іншими. Тому як рішення “тут і зараз” така конфігурація все ще є дієздатною.
Якщо ж перейти в режим максимального енергоощадження та без під’єднаного живлення, система відчутно зменшить показники. Але цього легко вистачатиме для базових завдань, роботи в інтернеті, перегляду медіа тощо. Хоча є сумнів, що такий ноутбук часто залишатиметься без розетки поряд.
Мережа | Батарея | |
3DMark (Steel Nomad) | 2 822 | 1 620 |
3DMark (CPU Profile, max threads) | 12 666 | 5 849 |
CineBench R24 (single/multi core) | 127 / 1 577 | 58 / 659 |
PCMark 10 | 11 219 | 4 826 |
З іграми також розчарувань немає. Й хоча флагман лінійки не отримав потужніше відео за RTX4070, цього все ще вистачатиме для комфортних показників FPS при високих налаштуваннях графіки та з нативною роздільною здатністю екрана. Тим покупцям, які планують використовувати ноутбук заміною десктопа, також варто враховувати, що додатковий монітор може трошки вплинути на продуктивність в іграх. Але це вже питання окремих обставин.
Перевагою великих ноутбуків є наявність місця для непоганого охолодження. Й отворів вентиляції в Acer Predator Helios Neo 18 чимало. Терморегуляцією займаються два великі вентилятори AeroBlade 3D п’ятого покоління, теплові трубки з оновленим дизайном та рідкий метал. Вентилятори добре чутно під навантаженням в тому числі через велику кількість отворів вентиляції, й гаряче повітря відчувається поряд. Але це очікувана “платня” за загальну продуктивність. І не те щоб конкуренти також не мали подібних “побічних ефектів”.
Зате зі стабільністю повний порядок. Тест AIDA не показав зменшення продуктивності при тривалому навантаженні, випробування 3DMark також пройдені без проблем. Температура майже не перевищувала показник у 85°C, що не “зачепило” робочої поверхні. В реальному використанні під час тривалих ігрових сесій раптового падіння FPS чи якихось інших проблем, пов’язаних з охолодженням, також не бувало. Єдине, що рівень шуму від системи заважатиме всім, хто буде поруч без навушників (що все ще залишається спільним недоліком ігрових ноутбуків).
Серед усіх фірмових доповнень від Acer користувачу найбільш потрібною буде утиліта Predator Sense. Саме в ній можна обрати режими роботи та створити власні сценарії режимів продуктивності (для повсякденної роботи, ігор тощо). Також саме тут налаштовується підсвічування, звук, режими заряджання батареї, є моніторинг системи та інше. Дизайн та логіка розміщення різних пунктів налаштувань не змінювалися.
Автономність
Час автономної роботи ігрових моделей все ще залишається доволі обмеженим, якщо порівнювати з простішими ноутбуками. Тож з акумулятором ємністю 90 Вт•год офісний тест PCMark пропрацював понад 3,5 години, а ігровий — стандартну годину. Як ще один приклад, двогодинний фільм з комфортними налаштуваннями яскравості дисплея та гучності звуку вартував трохи більше як 50% заряду. Тому розраховувати на тривалий час роботи без живлення не варто, хоча й нетривалі відключення лептоп може пережити (звісно, не з “важкими” завданнями).
Чималенький блок живлення потужністю 330 Вт легко забезпечує не лише всі потреби системи, але й дозволяє повністю зарядити батарею за 1 годину 12 хвилин. Це дійсно швиденько. Однак БЖ бажано завжди мати під рукою для повноцінної роботи, а він додасть і без цього зайвий понад кілограм ваги, що з 3,5-кілограмовим ноутбуком лише погіршить мобільність. Але, знову ж, навряд “замінник десктопа” розраховано на часті поїздки.
Завантаження коментарів …