На початку цього року ігрові моделі ноутбуків почали збільшувати дисплеї з 15 та 17 до 16 та 18 дюймів відповідно. Таким чином «замінники десктопів» все ж отримали більше простору для нових компонентів та інших доповнень. Щоправда, це відповідно вплинуло й на їх портативність, але можливості мають з верхом перекривати подібні недоліки. Як саме цим скористався Acer Predator Helios 16 (PH16-71-74AS) ми й розповімо в сьогоднішньому огляді.

Характеристики Acer Predator Helios 16

Модель Acer Predator Helios 16 (PH16-71-74AS)
Дисплей IPS, 16”, роздільна здатність 2560×1600, співвідношення сторін 16:10, частота 240 Гц
Процесор Intel Core i7-13700HX
Оперативна пам’ять 32 ГБ DDR5
Сховище 1 ТБ
Графіка NVIDIA GeForce 4070 (8 ГБ)
Порти HDMI 2.1, 2×USB-A 3.2 Gen 2, USB-A 3.2 Gen 1, 2×Thunderbolt 4, 3,5 мм комбінований роз’єм, microSD, RJ-45
Бездротові модулі Wi-Fi 6E + Bluetooth 5.1
Камера 1080p
Аудіо 2 динаміка та мікрофон
Клавіатура Клавіші острівного типу з RGB-підсвічуванням
Акумулятор та зарядка 90 Вт·год, блок живлення 330 Вт
Розміри 357,8×278,7×24,9-26,9 мм
Вага 2,9 кг

Комплектація Acer Predator Helios 16

Більшість лептопів всіх категорій комплектуються дуже просто: сам лептоп та блок живлення. Практично така ж сама доля спіткала й новий Helios 16. Виключенням тут стали дві додаткові декоративні панелі, про які детальніше ще згадаємо у наступному розділі.

Огляд ігрового ноутбука Acer Predator Helios 16

Таким чином «тягар» всіх необхідних аксесуарів залишиться за покупцем. Тут щонайменше доведеться підшукати рюкзак відповідного розміру. Скоріше за все звичайного рюкзака для ноутбука буде недостатньо, адже вони передбачають місце для менших моделей. Разом з цим варто звернути увагу на додатковий захист та окреме відділення для блока живлення, про «компактність» якого годі й казати. З маніпуляторами та гарнітурою проблем не має бути, до того ж виробник пропонує фірмові, з якими можна зібрати власне комбо.

Дизайн та зручність використання

Новий Acer Predator Helios 16 не отримав великої кількості RGB-підсвічування з усіх боків, як іноді буває з ігровими моделями. Але власні «фішки» все одно має, тож упізнати модель серед різноманіття інших цілком можливо. Проте здебільшого Helios все одно використовує більш-менш стандартні рішення. Іншими словами, це все ще великий чорний лептоп з парою логотипів та великими решітками охолодження.

На корпусі можна знайти як металеві, так і пластикові частини. На комфорт роботи, відчуття чи транспортування це не впливає. Ба більше, модель непогано зібрана. Проте хочеться зауважити, що корпус дуже легко вкривається відбитками пальців, що змусить постійно тримати мікрофібру десь поруч. На щастя, вона легко допомагає повернути охайний стан комп’ютера.

Огляд ігрового ноутбука Acer Predator Helios 16

Разом з підсвічуванням, на потужні комплектуючі натякають й габарити. Лептоп не зі списку «струнких» — 357,8×278,7×24,9-26,9 мм з вагою у 2,9 кг. Звісно, для свого класу це доволі звичні розміри. Але з практичної точки зору, користувачі навряд будуть задоволені портативністю, адже з такими лептопами зручно «подорожувати» хіба що до машини/таксі. І для протоколу: це не докір саме Helios, а загальна тенденція для «заміни десктопів».

Огляд ігрового ноутбука Acer Predator Helios 16

При цьому в Acer вирішили обійтися без великої кількості «агресивних» елементів дизайну, які притаманні деяким ігровим лептопам. А от якщо вимкнути підсвічування, Helios 16 легко перетворюється на великий офісний зразок. Хоча деякі оригінальні елементи корпус все одно отримав. По-перше, це вже згадане підсвічування. Разом з яскравою клавіатурою на корпусі є довгий скляний Light bar, прихований за дисплеєм, візерунок якого розділено на три окремі зони підсвічування. В користуванні, звісно, на нього важко звернути увагу, але елемент все одно доволі непоганий.

Огляд ігрового ноутбука Acer Predator Helios 16

По-друге, позаду є ще одна річ, яка має додати оригінальності лептопу — змінні панелі на отворах вентиляції. В комплекті є два набори. Кріпляться вони магнітами, тому замінити панелі дуже легко. Практичної користі вони не мають й виступають виключно декоративними елементами. Певно, було б цікавіше мати яскравіші опції (червоні, зелені тощо), бо стандартні майже непомітні, особливо на фоні підсвічування. Але виробник пропонує користувачу власноруч розфарбувати додатковий комплект за власним побажанням.

На нижній частині корпусу все доволі консервативно. Решітки охолодження зберігають симетрію по відношенню одна до одної, та займають вони чималу частину від загального простору. Також є чотири великі гумові ніжки, які допомагають лептопу надійно триматися на місці під час роботи та ігор.

Огляд ігрового ноутбука Acer Predator Helios 16

З вимкненим підсвічуванням Helios 16 може «маскуватися» в офісі під більш-менш звичайну модель, або все ж виказати свою категорію з яскравим підсвічуванням перед та за дисплеєм. Виглядає лептоп дійсно непогано, він цілком зручний та приємний у використанні. З огляду на те, що виробник не робить акцент на дизайні, а фокусується на продуктивності та можливостях, місію можна вважати виконаною.

Набір портів Acer Predator Helios 16

Маючи чималенький корпус, простору для розміщення різних портів багато. При цьому місця вистачає, щоб не тулити їх один до одного, що може додати трохи зручності при роботі з великою кількістю підʼєднаних зовнішніх пристроїв.

Зліва на топкейсі є комбінований 3,5 мм Jack для гарнітури, слот для карток памʼяті microSD, USB-A 3.2 Gen 1 та RJ-45. На протилежному боці розташовані ще два порти USB-A 3.2 Gen 2 (які правші можуть заважати під час ігор, але звикнути можна), і замок Kensington. А позаду можна знайти два порти Thunderbolt 4, HDMI 2.1 та роз’єм для підключення живлення.

Дисплей Acer Predator Helios 16

Цифра в назві традиційно вказує на діагональ екрана. Новий Helios також має більшу опцію у 18 дюймів, але на тесті опинився саме 16-дюймовий варіант. Роздільна здатність у 2560×1600 пікселів зі співвідношенням сторін 16:10 є цілком приємною та зручною комбінацією для такого дисплея. Серед опцій також є Full HD-матриця.

Приємним бонусом є й частота оновлення зображення у 240 Гц. Особливо для деяких змагальних ігор (на кшталт CS:GO) потужності компонентів вже вистачає, щоб забезпечити відповідну кількість FPS. Тому такі можливості екрана точно будуть помітним покращенням якості дозвілля. Та й в простому буденному користуванні така швидкість оновлення є суттєвим покращенням.

Огляд ігрового ноутбука Acer Predator Helios 16

Як завжди, Acer не пропонує набір колірних профілів, тому користувачу не надаються варіанти налаштування зображення. Але й при цьому матриця файно відкалібрована, з широким колірним охопленням та майже еталонною температурою. Такої якості зображення точно має вистачити переважній більшості користувачів навіть для роботи з графікою (за виключенням хіба що тих власників, які працюю з дійсно професійними екранами).

Також в лінійці Helios 16 є опції дисплеїв з типом підсвічування miniLED, але тестовий варіант не з таких. Хоча в нього також все непогано з рівномірністю та показниками: максимальний рівень яскравості зупинився на позначці у 521 кд/м², а мінімальний — 12. Вишенькою на торті могло б стати ще автоматичне регулювання, але, на жаль, виробники ігрових лептопів все ще ігнорують таку функцію.

Маніпулятори та мультимедіа

Ширина топкейса дозволяє розмістити на ньому клавіатуру з NUM-блоком, хоча й останній все ж довелося трохи потіснити. Але всю іншу частину це не зачіпає, тому клавіатура чудово підходить для «сліпого» набору тексту. Так само немає проблем з навігаційним блоком, попри те, що він також не має окремо виділеної позиції. Конструкція майже не має люфту при роботі, а клавіші не докучатимуть оточуючим гучними звуками. Звісно, про RGB-підсвічування з різними режимами зайвий раз розповідати не потрібно.

На корпусі також є окрема клавіша над загальною клавіатурою — Mode Switch Key. Вона відповідає за вибір режиму роботу, яких тут всього 6 (2 для роботи від батареї, та 4 для роботи з під’єднаним живленням). Її можна забіндити виключно для режиму Turbo, або коловому вибору всіх можливих. Детальніше до них ми ще повернемося.

Огляд ігрового ноутбука Acer Predator Helios 16

Під клавіатурою, зі зміщенням лівіше центру, розміщено скляний (Corning Gorilla Glass) трекпад. Його розмір становить 120×83 мм, чого особисто мені повністю вистачає при роботі без зовнішнього маніпулятора. Також його робота цілком задовільна для заміни миші при простих завданнях, адже немає жодних проблем з реакцією, позиціюванням курсора та розпізнаванням жестів.

Огляд ігрового ноутбука Acer Predator Helios 16

Звук поки що залишається слабким місцем. Й хоча динаміків вистачить для озвучування серіалів чи подкастів в тихому приміщенні, для ігор та музики їх буде занадто мало. Підводять тут загальний рівень гучності та відсутність низьких частот. Кращий акцент на можливостях динаміків виробник зробив в дорожчих моделях.

Огляд ігрового ноутбука Acer Predator Helios 16

Якості встановленої вебкамери (з роздільною здатністю Full HD) повністю вистачить для спілкування з близькими та колегами. Навіть в умовах штучного домашнього освітлення, вона непогано підбирає баланс білого та значно менше «шумить» за попередні камери в ігрових моделях.

Огляд ігрового ноутбука Acer Predator Helios 16

З роботою мікрофонів дива не сталося, тому гравцям точно знадобиться зовнішнє рішення.

Продуктивність та ПЗ

Виробник традиційно запропонує покупцю вибір з деяких можливих комплектацій. Це варіації з різним обсягом пам’яті, процесорами Intel Core i7 та i9 (13-го покоління), а також різні опції NVIDIA GeForce RTX 40-ї серії. До того ж доступ до ОЗП та двох слотів накопичувачів користувачу залишають. Як я вже згадував вище, також є комплектації з різними дисплеями. Відповідно буде змінюватися й цінник.

Огляд ігрового ноутбука Acer Predator Helios 16

Тестовий зразок комплектується 16-ядерний Intel Core i7-13700HX (по 8 продуктивних та енергоощадних ядер з частотою до 5/3,7 ГГц, 24 потоки, 30 МБ кеш), NVIDIA GeForce RTX4070 (8 ГБ GDDR6, до 2080 МГц, до 140 Вт), 32 ГБ оперативної пам’яті DDR5 та терабайтним PCIe-накопичувачем. До Мережі можна під’єднатися як за допомогою Wi-Fi 6E, так і гігабітного Ethernet, а для бездротових аксесуарів є Bluetooth 5.1.

І повертаємося до 6 режимів продуктивності. З під’єднаним живленням у користувача є вибір серед Quiet, Balanced, Performance та Turbo, а при роботі виключно від батареї — Eco та Balanced. За допомогою фірмової утиліти можна встановити певні сценарії, або швидко перемикатися «гарячою» клавішею. Опцій, можна сказати, забагато, й особисто я маю сумнів, що типовий користувач буде часто користуватися всіма можливими режимами, а не максимальною продуктивністю та економічністю, в залежності від поточних завдань.

Огляд ігрового ноутбука Acer Predator Helios 16

Тестування в режимі максимальної потужності демонструє результати на конкурентному рівні для таких комплектацій. Helios 16 не ставить рекордів, але й зовсім не відстає від суперників. І продуктивності тут дійсно чимало, навіть всупереч не топовій доступній комплектації. З іншого боку, роботу виключно від батареї кожні виробники налаштовують по-різному. Acer в такому випадку залишає достатньо потужності для простої роботи, перегляду медіа тощо, тому в більшості випадків можна комфортно працювати навіть без розетки.

Мережа Батарея
3DMark (TimeSpy) 11 626 5 047
3DMark (CPU Profile, max threads) 10 488 3 666
CineBench R23 (single/multi core) 1 744/20 155 1 377/6 150
PCMark 10 9 941 5 073

Щодо ігор, то розчарувань не трапилося, й результати замірів FPS більш-менш схожі на конкурентні. Не скрізь можна буде отримати понад 60 кадрів при високих налаштуваннях графіки та повній роздільній здатності, але це вже питання до конкретного набору ігор окремого покупця. Так, можливо, десь доведеться трохи поступитися в графіці, але й комплектуючі тут все ж не з найпотужніших. У будь-якому випадку, наприклад, для багатокористувацьких шутерів мені всього вистачало.

Огляд ігрового ноутбука Acer Predator Helios 16

Як це іноді трапляється, тест стабільності провести не вийшло через циклічну помилку в ПЗ. Але, якщо спиратися на власні відчуття та побачені показники, зменшення FPS під час тривалих ігрових сесій немає. Ба більше, Helios 16 непогано вдається зберігати порівняно не такий високий рівень температури, як трапляється в інших. Звісно, залежить від конкретної гри, але, для прикладу, з PUBG температура може доволі довго триматися на рівні 75°C з періодичними стрибками до 85°C, й подальшим швидким поверненням до попередньої позначки. Більше я за час тестування не бачив. Про рівень шуму від системи охолодження (звісно, з удосконаленими кулерами та рідким металом), думаю, можна не згадувати.

Звичайна робота може бути дійсно тихою з вимкненим охолодженням, але постійно так тривати не може, тож час від часу охолодження буде про себе легенько нагадувати. Тим часом температура постійно «гулятиме» у проміжку 45-55°C. Тож клавіатура може бути теплою не лише під час ігор, але й мінімально прогріватися навіть на простих завданнях. Менше з тим, проблем в користуванні це не створює, а в інших виробників та ігрових моделей загалом не так часто можна побачити щось суттєво ліпше.

Windows 11 виробник запропонує доповнити своїми стандартними застосунками на кшталт Acer Care Center, Quick Access та DTS. Заразом тут є й PredatorSense та Killer Intelligence Center, притаманні саме ігровим моделям. Перший допоможе з налаштуваннями продуктивності, охолодження, підсвічування, звуку та моніторингом роботи, а другий — з пріоритетами роботи Мережі. Єдине, що Acer зробив не так, як інші виробники (як мінімум серед тих моделей, які бували в нас), це перемикання між режимами постійної роботи відеокарти та гібридної: тут це можна лише в BIOS, а не в застосунку керування продуктивністю.

Автономність Acer Predator Helios 16

Потужні складові та яскравий дисплей не допомагають автономності ігрової моделі (хоча коли для них це було у списку першої необхідності?). Проте сучасні процесори дозволяють таким «монстрам» працювати відчутно довше, ніж декілька років тому. Таким чином акумулятор ємністю 90 Вт·год витримав майже 5 годин в офісному тесті (що відповідає заявленому часу роботи), та 1 годину 45 хвилин в ігровому (що трохи більше звичайного серед подібних моделей показника). Фактично при офісній роботі виходить трохи більша витрата заряду, де в середньому лептоп потребував по 25% на годину, а двогодинний перегляд фільму обійшовся в 43%.

Доволі великий комплектний блок живлення забезпечує потужність у 330 Вт. Заразом він додасть понад 1,2 кг вазі рюкзака. І при такому рівні витрати енергії, комфортніше завжди мати його десь поряд. Для повного заряджання акумулятора з ним знадобиться трохи менше як півтори години.