Ще на початку цього року чимало виробників ігрових ноутбуків представили плани оновлення своїх моделей з чипами другого покоління Intel Core Ultra та відеоприскорювачами NVIDIA серії RTX 50. В компанії Acer заразом вирішили піти трошки далі, й у своєму флагманському ноутбуці пропонують більше слотів для пам’яті, а заразом освіжили корпус додатковим RBG-підсвічуванням. І сильні сторони таких моделей на цьому не закінчуються. До нашої редакції дісталася новинка й зараз ми детальніше розповімо про Acer Predator Helios 18 AI у його майже топовій версії.
Технічні характеристики Acer Predator Helios 18 AI
Модель | Acer Predator Helios 18 AI (PH18-73-94QQ) |
Дисплей | IPS, 18”, роздільна здатність 2560×1600, співвідношення сторін 16:10, частота оновлення 250 Гц, mini LED |
Процесор | Intel Core Ultra 9 275HX |
Оперативна пам’ять | 64 ГБ DDR5-5600 |
Сховище | 2×1 ТБ |
Графіка | NVIDIA GeForce RTX 5080 (16 ГБ) |
Порти | HDMI, 2×USB-A 3.2 Gen 2, USB-A 3.2 Gen 1, 2×Thunderbolt 5, RJ-45 (5 Гбіт), 3,5 мм комбінований роз’єм, SD |
Бездротові модулі | Wi-Fi 7 + Bluetooth 5.4 |
Камера | 2 МП |
Аудіо | Акустична система з 6 динаміків та мікрофон |
Клавіатура | Клавіші острівного типу з RGB-підсвічуванням, MagKeys 4.0 |
Акумулятор та зарядка | 99 Вт·год, блок живлення потужністю 400 Вт |
Розміри | 401×307,9×29,55 мм |
Вага | 3,5 кг |
Рекомендована ціна в Україні | 202 999 гривень |
Комплектація
Загалом комплект постачання Acer Predator Helios 18 AI можна було б назвати доволі стандартним — ноутбук та великий блок живлення — тобто необхідний мінімум. Але пара приємних доповнень все ж знайшлася.
Оскільки ця модель пропонує відчутно більший простір для заміни та доповнення пам’яті, виробник додає невеличкий конверт Memory Thermal PAD Upgrade Kit, який стане у пригоді тим власникам, які все ж планують використати якомога більше доступних слотів.
Ще одна коробочка містить змінні ковпачки для блоків навігації та WSAD, разом з магнітним інструментом для зручнішої заміни. Теж незвичний елемент у пакуванні ноутбуків, але до нього ми повернемося пізніше.
Припустімо, що переважно покупці таких ноутбуків навряд потребують ігрової миші чи чогось подібного у комплекті. Але що дійсно може знадобитися, як і в усіх випадках таких лептопів, це величенький рюкзак. Такий ноутбук навряд поміститься у більшість звичайних наплічників, тому скоріше за все для будь-яких поїздок із ним власнику все ж знадобиться підшукати щось відповідне.
Дизайн та зручність використання
Цього разу прихильникам бренду не довелося очікувати на масштабний редизайн Acer Predator Helios 18 AI. Силует корпусу залишився впізнаваним за попередніми версіями, де задній виступ топкейса з прозорими елементами практично не залишить сумнівів у походженні ноутбука. Незмінним залишився й виключно чорний корпус, що також притаманно цій категорії лептопів.
Проте підкреслюють оновлену модель нові й добре помітні зони підсвічування, яких цього року стало більше. Попереду це лівий кут топкейса, який доповнили відповідними діодами. А справа від трекпада тепер світяться декоративні смужки та логотип Predator. Й стандартно для цієї моделі доповнюють це "різнобарвні" клавіатура, згаданий задній виступ топкейса та основний логотип зверху. Все це яскраве та помітне. Причому настільки, що особисто мені було трошки комфортніше з простим статичним світлом, ніж якимись динамічними варіантами.
Загалом лептоп дійсно став відчуватися "свіжішим". Можливо, не всі користувачі є фанами такої кількості підсвічування, але особисто мені підхід сподобався. Якби ще виробник трошки допрацював опції роботи підсвічування та знайшов побільше нейтральних варіантів, було б краще. Але навіть статичне світло нейтрального кольору все одно додає приємної атмосфери, особливо працюючи ввечері з приглушеним освітленням у приміщенні.
Однак габарити, зі зрозумілих причин, чималенькі. Розміри корпусу становлять 401×307,9×29,55 мм, а вага — 3,5 кг. З матеріалів тут переважно пластик, а металева лише верхня кришка дисплея. І це не такий ноутбук, який зручно часто переміщати, нехай навіть з робочого місця на кухню і назад. Портативність залишається доволі слабким місцем, але на випадок, коли користувачу потрібна висока продуктивність з натяком на мобільність, варіантів все одно залишається не так й багато. Хоча за таких умов, можливо, є сенс придивитися до трошки компактнішої 16-дюймової версії, якщо поїздки дійсно є в планах.
Нижня частина корпусу традиційно не вирізняється чимось цікавим. Тут є великі ніжки, які й створюють простір для ходу повітря, і добре тримають ноутбук на місці (загальна вага також з цим допомагає). Більшої підтримки тут не знадобиться, та й шасі виготовлене доволі добре, тож впевненості Acer Predator Helios 18 AI позичати не доведеться.
Досвід користування такою моделлю загалом мало чим відрізняється від інших "замінників десктопів". Вони всі мають "невтішні" габарити для транспортування, а також потребують більше місця, ніж звичайні ноутбуки. Але нівелюють це всі інші надбання таких моделей, і у флагманів їх дійсно вистачає. А працюючи та граючи з таким ноутбуком на звичному робочому місці, якихось помітних прогалин чи незручностей дизайну я не помітив.
Дисплей
Залежно від комплектації, Acer Predator Helios 18 AI пропонує дві опції дисплеїв — від 2560×1600 до 3840×2400 пікселів. І насправді першого варіанта навіть для 18 дюймів вистачає, тим паче дозволяє отримати вищі показники FPS, що для деяких змагальних ігор все принциповіше за додаткові пікселі на екрані. Однак на випадок роботи із зображенням, опція з 4К також може стати хорошим вибором.
У тестовій моделі маємо варіант з 2560×1600 пікселями, якому також дісталася одна перевага. Тоді як з більшою роздільною здатністю частота оновлення зображення сягає 120 Гц, з меншою — це 250. І так, різниця дійсно буде помітна не кожному, й навряд покупці без досвіду використання швидших матриць відчуватимуть суттєве покращення (або погіршення). Все ж, момент вартий зайвої уваги, тим паче при придбанні дорогого пристрою.
Також в обох випадках це IPS-матриці (ще з попередніх моделей) із повним покриття колірного простору DCI-P3. Екрани флагманських ігрових ноутбуків вже давно наздогнали якість зображення медійних варіантів і все частіше можуть приємно здивувати класною картинкою. Власне Acer Predator Helios 18 AI якраз з таких. І нехай в налаштуваннях дисплея практично немає змінних параметрів, для переважної більшості покупців це навряд стане проблемою.
Додатковим приємним моментом є використання підсвічування mini LED, що оцінять ті власники, які схильні подивитися фільми з в темряві. Особливо, якщо в них багато нічних сцен. При цьому матриця підтримує HDR10+ і це один з тих випадків, коли навіть при світінні сонця у вікна, "викручувати" яскравість на максимум не доводилося (заявлено до 600 кд/м² типової яскравості, та до 1 000 кд/м² пікової). Матове покриття дисплея цьому також допомагає. Тож в цьому плані екран також не розчарує.
Хоча є й своя особливість. В режимі роботи виключно дискретної графіки, підсвічування перемикається на звичайний режим, тож у такому випадку отримати дійсно чорний колір у відповідних місцях зображення не вийде. Також немає мануального перемикання режимів роботи підсвічування. Певно, щось таке дійсно не завадило б, але наразі Acer таких налаштувань не пропонує.
Порти
Як притаманно ігровим моделям, набір інтерфейсів для під’єднання зовнішніх пристроїв у Acer Predator Helios 18 AI чималенький. Заразом все розміщено з трьох сторін топкейса, що додасть певної зручності. Також є замок Kensington. Загалом користувач отримає: два USB-A 3.2 Gen 2, один USB-A 3.2 Gen 1, пару Thunderbolt 5, HDMI, 5-гігабітний Ethernet (Intel Killer E5000B, не дуже звичний варіант для більшості ноутбуків), зчитувач SD-карток, комбіноване аудіо та, звичайно, пропрієтарний порт живлення.
Таким чином в лептоп майже нічого додати. Можливо, хотілося б трошки змінити розташування деяких конекторів (наприклад, Ethernet залишити позаду, а хоча б один USB-A справа поміняти місцями з картридером), що трошки звільнило б від дротів поряд із мишею. Однак загалом зручно розташуватися все ж можна.
Безпека
Зі швидким доступом в Acer Predator Helios 18 AI нового мало. Флагманська модель використовує лише опцію сканування обличчя за допомогою камери та ІЧ-датчика. Попри нещодавні оновлення Windows, які мали погіршити роботу цього методу в умовах поганого освітлення, тут це працює за різних обставин. Й точно випереджає за швидкістю введення паролів.
І теж доволі традиційно у топових рішеннях все ж хотілося б додатково мати опцію сканування відбитків (особливо для тих користувачів, які кріплять наліпки на вебкамери). Не критично, але було б зручно. Однак не сказав би, що сканування обличчя погано виконує свою роботу.
Клавіатура та трекпад
Величенький топкейс Acer Predator Helios 18 AI дозволив не просто розмістити повну клавіатуру, але й не стискати NUM-блок. Ба більше, тут немає нової клавіші Copilot, що вже не так й часто можна побачити. Бонусом стала можливість додати клавіші для керування медіа, що особисто для мене дуже зручно. І все це, здавалося б, без якихось нових рішень, але все ж вирізняє таку клавіатуру серед конкурентів. Ще й підсвічування дуже яскраве на максимумі (загалом є чотири ступені, з яких мені було комфортніше з найслабшим).
Проте й без оригінальних рішень не обійшлося. Блоки клавіш WSAD та навігації механічні, ще й мають змінні ковпачки. Назва — MagKey 4.0. Власне, в комплекті є невеличкий інструмент для заміни з магнітом, що й підкреслює назва. Тож ті користувачі, які захочуть мінімально урізноманітнити лептоп, зможуть це зробити таким шляхом.
Також з цією клавіатурою цілком приємно працювати, для ігор вона теж чудово підходить. Звикнути до розташування клавіш буде не складно, а з набором тексту без погляду на клавіатуру в мене проблем не було. До того ж механізми відносно тихі й не докучатимуть людям довкола.
Зміщений від центра топкейса трекпад величенький — приблизно 150×90 мм. Здавалося, що з такими габаритами він заважатиме під час ігор, але на практиці я не помітив випадкових спрацювань. Але у зворотному випадку його можна легко вимкнути комбінацією клавіш Fn+F10. А працюючи без миші з ним якихось труднощів не було помічено. Однак враховуючи загальний тип такого ноутбука, трекпад навряд буде часто потрібен користувачу.
Камера та звук
Стандартна 2-мегапіксельна вебкамера не здивує якістю зображення. Вона доволі посередня, але для базової мети цілком підійде. Додаткові функції кадрування, замилення фону та "корекції очей" теж є. Але такій камері бажано мати хороше освітлення у приміщенні.
З вбудованими мікрофонами дуже типова на сьогодні ситуація. Вони дуже чуттєві до найдрібніших звуків, проте на такий випадок є утиліта Acer PurifiedVoice, яка має декілька режимів з функціями шумопоглинання. І працює це непогано. Якість поступиться зовнішнім рішенням, але, знову ж, для базового спілкування цього вистачатиме.
Перевагу великого корпусу, який може чимало в себе вмістити, тут також врахувати. Тому ноутбук отримав одразу шість динаміків. Виробник не деталізує, які саме з них відповідають за низькі та високі. При цьому джерела звуку розташовані в традиційних місцях — внизу топкейса, два ближчі до користувача кути.
Їм не бракує гучності, й до того ж від них немає зайвої вібрації. Тому, для прикладу, перегляд відео на YouTube чи фільму супроводжується дуже непоганим звуком. При прослуховуванні музики, звісно, хотілося б більше низьких та об’єму, але це спільне побажання для практично всіх схожих ноутбуків.
Продуктивність та ПЗ
Наявні комплектації Acer Predator Helios 18 AI пропонують Intel Core Ultra 9 в комбінації з NVIDIA GeForce RTX 5080 або 5090. Але більше різноманіття додають опції пам’яті. Таким чином готові варіанти можуть бути укомплектовані до 192 ГБ "оперативки" в чотирьох слотах, а для накопичувачів передбачено три "посадкові смуги". Далеко не всі конкуренти можуть запропонувати такі опції. Але й ціни найдорожчих версій впевнено наближаються до трьохсот тисяч й майже вдвічі вищі за базову конфігурацію.
До нас потрапила модель з 24-ядерним процесором Intel Core Ultra 9 275HX (8 потужних ядер до 5,4 ГГц, 16 енергоощадних ядер до 4,6 ГГц, 24 потоки, 36 МБ кеш, 55 Вт), NPU Intel AI Boost (13 TOPS), NVIDIA GeForce RTX 5080 (16 ГБ GDDR7, до 1 642 МГц, до 165 Вт), 32 ГБ DDR5-5600 та двома терабайтними накопичувачами. Офіційна вартість такої версії становить 202 999 гривень.
В усіх випадках є підтримка Wi-Fi 7 та Bluetooth 5.4, а з трохи незвичних варіантів під’єднання є 5-гігабітний Ethernet, який складно зустріти не просто в ноутбуках, але й роутерах загалом (хоча з переходом на Wi-Fi 7 таких опцій дійсно побільшало).
В синтетичних випробуваннях наша модель показала себе мінімально слабшою за схожі конфігурації, які потрапляли до нас раніше. Не драматично, але нижчі цифри. Хоча, наприклад, один з накопичувачів виявився дійсно, м’яко кажучи, нічогеньким. А загалом, враховуючи весь запас продуктивності, навряд невеличка різниця буде сильно помітною навіть при вибагливій роботі. Все ж, флагманські "замінники десктопів" не дарма отримали саме таке прізвисько.
Ігрові бенчмарки також показали злегка менші цифри. Але, знову ж, вони все одно високі, ще й з урахуванням найвищих налаштувань графіки та нативної роздільної здатності матриці. Геймплей комфортний як для змагальних, так і сюжетних ігор, тому загалом звертати увагу на різницю в умовно пару FPS особисто я не бачу сенсу.
Для охолодження використовуються два вентилятори AeroBlade 3D 6-го покоління (які мають по 100 адаптивних металевих лопотей завтовшки 0,05 мм; виробник каже, що це найтонший показник), велика випарна камера та графеновий термоінтерфейс. І, можливо, саме ці експерименти не дуже вдалі. Випробування стабільності роботи AIDA показали високу температуру — понад 100°C, та майже 19% троттлінга. Тести 3DMark залишилися задоволені результатами, однак в Speed Way Stress Test температура також була чималенькою.
Однак варто відзначити, що при цьому Acer Predator Helios 18 AI здався трошки тихішим за його конкурентів, які до мене потрапляли. Навіть з урахуванням примусового максимуму обертів (майже 5 000), він, суб’єктивно, трошки тихіший. Це, звісно, не означає, що він зовсім "беззвучний". Але подібна поведінка може пояснити певні моменти з попереднього абзацу. Хоча, можу помилятися, адже провести пряме порівняння, на жаль, не було можливості. Також можна похвалити конструкцію топкейса, яка вдало зберігає робочі зони такими, що працювати та грати без опіків рук можливо навіть влітку.
Як і раніше, Acer пропонує різні набори режимів продуктивності для роботи від батареї та мережі. В першому випадку є лише Eco та Balanced, а з під’єднаним живленням — Quiet, Balanced, Performance та Turbo. Для зручнішого перемикання над клавіатурою є окрема клавіша з кольоровою індикацією. Для відеокарти також є варіанти з Automatic Selection, Optimus та NVIDIA GPU Only (перехід між ними, як і раніше, вимагає перезавантаження).
І саме собою, при роботі від батареї значної частки продуктивності не стане. Але навіть з налаштуваннями максимального енергоощадження, лептоп показав меншу економію заряду, ніж очікувалося на досвіді роботи з подібними ноутбуками. Для автономності це, звісно, не дуже добре. Але комфорту для певних завдань, теоретично, додасть (це якщо в принципі такий ноутбук полишатиме мережу).
Мережа | Батарея | |
3DMark (Steel Nomad) | 5 309 | 1 828 |
3DMark (CPU Profile, max threads) | 14 581 | 8 736 |
CineBench R24 (single/multi core) | 125 / 1 814 | 71 / 1 237 |
PCMark 10 | 12 278 | 5 182 |
Також всі інші налаштування системи можна знайти у стандартному застосунку Acer PredatorSense. Для тих користувачів, які з ним вже стикалися, все буде на звичних місцях. В усіх інших випадках для знайомства не знадобиться багато часу та сил.
Автономність
Передбачувано, Acer Predator Helios 18 AI містить найбільший варіант акумуляторів для ноутбуків — 99 Вт•год. Втім, рекордним показникам автономності не допомагає ані великий дисплей, ані балансування продуктивності. Тому офісний тест лептоп закінчив за 4,5 години, а ігровий — 1 годину 17 хвилин. За дві години перегляду фільму не стало 45% заряду. Можна краще, але навряд це принциповий момент для ігрових флагманів.
Величенький блок живлення потужністю 400 Вт без проблем забезпечує ноутбук необхідним енергопостачанням (хоча й відчутно обтяжує транспортування). На повне ж заряджання з ним знадобиться понад дві години. Також в налаштуваннях можна обрати заряджання до 80% на випадок, якщо ноутбук переважно працює від мережі (і щось мені підказує, що частіше за все саме цією опцією й скористається власник).