Випускники Массачусетського технологічного інституту створили 3D-принтер, який перетворює харчові відходи у функціональні об'єкти за допомогою ШІ.
Як пише видання Designboom, принтер FOODres.AI оснащений трикоординатною екструзійною системою і автоматизованим модулем обробки матеріалів.
Зазначається, що кухонні відходи переробляються на придатну для друку біопластикову пасту за допомогою вбудованого механізму нагрівання та змішування. Потім матеріал екстрадується в заздалегідь задані форми, такі як підставки під склянки, контейнери та прості декоративні елементи.
Роботу системи підтримує мобільний застосунок. Він включає в себе самонавчальну модель виявлення об'єктів, яка визначає типи харчових відходів за допомогою камери телефону. На основі виявленого матеріалу додаток пропонує відповідні "рецепти друку", що враховують фізичні властивості відходів.
Програма також надає бібліотеку шаблонів дизайну, а користувачі також можуть завантажувати власні моделі. Інтерфейс інтуїтивно зрозумілий та вимагає мінімального попереднього досвіду роботи з 3D-друком.
Автори проєкту бачать у ньому альтернативу компостуванню або утилізації органічних відходів. За їхніми словами, пристрій може бути корисним у побуті, школах або майстернях і допомогти змінити ставлення до побутового сміття.
Нагадаємо, нещодавно компанія Anker представила принтер EufyMake E1, який поєднує функції 3D-друку та затвердіння матеріалів за допомогою ультрафіолету. Цей пристрій, за словами виробника, є першим у світі персональним ультрафіолетовим принтером із можливістю створення 3D-текстур.