Українська правда

Український IT-ринок праці: зростає кількість вакансій для дата спеціалістів, рекрутерів та девопсів

Український IT-ринок праці: зростає кількість вакансій для дата спеціалістів, рекрутерів та девопсів
0

У ІІ кварталі 2025 року кількість IT-вакансій у пошуку на Djinni вперше за півтора роки перевищила 8000 — їх було 8150 в середньому, а в червні в будні — до 9000.

Як йдеться у повідомленні українського сайту для пошуку роботи IT-спеціалістами Djinni, кількісний показник IT-вакансій демонструє зростання на 13% рік до року.

Так, повідомляється, що в першому кварталі 2025 року на сайті було 7700 вакансій онлайн в середньому, а рік тому — 7200. "Весь 2024 рік кількість кандидатів онлайн зменшувалась: з 90 000 в січні до 79 000 в грудні. Цього року бачимо повільне, але стабільне пожвавлення. Зараз кандидатів в пошуку на 2% більше, ніж в першому кварталі (83 600), хоча все ще менше, ніж роком раніше", — сказано у звіті Djinni.

Скриншот з блогу Djinni
Скриншот з блогу Djinni

В ІІ кварталі 2025 року на Djinni опублікували майже 27 000 вакансій, що лише на 1,5% більше, ніж попереднього кварталу, але майже на 10% більше, ніж рік тому. Вакансій для кандидатів без досвіду опублікували на 8% більше, ніж минулого кварталу (це найменша група вакансій), тоді як вакансій для сеньйорів — навпаки на 6% менше.

10 нових професій в IT та кого шукають українські роботодавці

Скриншот з блогу Djinni
Скриншот з блогу Djinni

Зміни в структурі вакансій за досвідом пов’язані зі змінами в категоріях: порівняно з минулим кварталом, найбільше зросла кількість вакансій для ейчарів та рекрутерів, а також для девопсів і дата спеціалістів. Для розробників — навпаки знизилась.

Скриншот з блогу Djinni
Скриншот з блогу Djinni

"Маркетинг залишається найбільшою категорією за кількістю вакансій: майже 16% опублікованих на Djinni позицій стосуються маркетингу. Категорія Fullstack продовжує зростати і цього кварталу піднялась на друге місце — 5,2%, дещо потіснивши сейлзів — 5,16%. Фронтенд залишається на четвертому місці, але частка його дешо зменшилась — 4,4% проти 4,6% минулого кварталу. Останні кілька місяців знижується частка вакансій QA Automation", — йдеться у аналітичному звіті Djinni.

Читайте також: IT-освіта в Україні. Університети чи IT-курси?

Скриншот з блогу Djinni
Скриншот з блогу Djinni

Дизайнерів без досвіду в онлайні зараз більше, ніж тестувальників. Далі йде Python, але їх кількість теж знизилась. А от дата аналітики вперше увійшли в топ-5. Наразі їх в пошуку вдвічі більше, ніж в 2023. Хоча це все ще втричі менше, ніж фронтендерів.

За даними Djinni, принаймні половину розрозробників з досвідом 7+ років у ІІ кварталі найняли з $4500 в профілі, що є майже поверненням до рівня кінця минулого року після невеликого зростання на початку 2025 року.  

Медіанна зарплата для досвіду 5-6 років — $4000 (зростає другий квартал поспіль), 3-4 роки — $2500; кандидати з досвідом два роки в середньому очікують $1300, у І кварталі було $1200, але до цього — $1500. Різниця між роком досвіду чи його відсутністю в зарплатних очікуваннях майже не відчувається — $500-600 на місяць.

Скриншот з блогу Djinni
Скриншот з блогу Djinni

Щодо інших категорій, то помітне зростання у зарплатах аналітичних спеціальностей middle рівня: медіанна зарплата в них зараз $3000, минулого року — була $2400. Майже на всіх рівнях зросли зарплати менеджерів, а от маркетологів — знизились.

У червні кандидати отримали 75К пропозицій від рекрутерів. Це менше, ніж весною, але спад активності на початку літа сезонний. Загалом за ІІ квартал кількість пропозицій на 5% більше, ніж минулого кварталу і на 23% більша, ніж рік тому.

"Цього кварталу на Djinni опублікували вдвічі більше мілтех вакансій, ніж минулого. На початок липня, їх 200+ в пошуку. Тренд позитивний, але треба ще. Із звичних категорій, там частіше за все C++ чи Embedded або Python, але також шукають проджект менеджерів і ейчарів. І відгуків на них відносно небагато, точно менше, ніж в середньому по категорії", — сказано у аналітичному звіті Djinni.

Скриншот з блогу Djinni
Скриншот з блогу Djinni

Зазначається, що війна залишається головним чинником, який не дозволяє українським компаніям більш оптимістично планувати майбутнє. На це накладається і непередбачувана поведінка США, які є основним замовником і гравцем ринку.

Нагадаємо, за даними літнього опитування українських айтівців від DOU, в Україні зарплати розробників мідлів в сервісних та аутстафінгових компаніях знижуються, найбільше падіння — у зарплатах тих, хто прийшов в ІТ 2-6 років тому.

Повідомляється, що медіанні зарплати сеньйорів та лідів/керівників зростають, стартапи пропонують одні з найвищих зарплат фахівцям рівня Middle+, аутстафінгові компанії платять більше розробникам рівня Senior+, а зарплати в сервісних компаніях традиційно залишаються одними із найнижчих.

Читайте також: Українське IT у 2025 році — держава не встигає за розвитком MilTech, знайти фахівців стає складніше

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: