Українська правда

Google та Apple "стримують" інновації у мобільних браузерах на думку регуляторів

Google та Apple стримують інновації у мобільних браузерах на думку регуляторів
0

Незалежна слідча група Великої Британії завершила розслідування мобільних браузерів в рамках "Управління з конкуренції та ринків" (CMA). Згідно з висновками групи, ринок мобільних браузерів у країні не працює на користь споживачів і бізнесу, і в основному відповідальність за це несе домінування Chrome та Safari від Google та Apple. Про це повідомляє The Verge.

Незалежна група визнала політику Apple щодо iOS, Safari та WebKit такою, що ускладнює конкуренцію для сторонніх розробників браузерів, що обмежує ринок. Водночас мобільна екосистема Google Android також створює перешкоди для конкуренції, але меншою мірою.

"По закінченню нашого поглибленого розслідування, ми дійшли висновку, що конкуренція між різними мобільними браузерами не працює належним чином, і це стримує інновації у Великій Британії. Я вітаю швидкі дії CMA щодо відкриття стратегічних розслідувань стану ринку мобільних екосистем Apple та Google. Широкий аналіз, який ми представили сьогодні, допоможе цій роботі у міру її просування", – каже Марго Дейлі, голова незалежної групи CMA.

Серед проблем, зазначених групою, є вимога Apple до розробників браузерів для iOS використовувати рушій WebKit, що дає Safari перевагу у доступі до більшої кількості функцій порівняно з конкурентами. Також обмежено можливості для вбудованих браузерів в програми, і Safari є стандартним браузером на iPhone. Хоча користувачі можуть змінити стандартний браузер, більшість все одно залишаються з тим, що вже встановлено на смартфоні.

У Google виявили схожі проблеми. Незалежна група також відмічає той факт, що Chrome попередньо встановлений на більшості Android пристроїв. У розслідуванні також виявили, що домовленість про розподіл доходів, згідно з якою Google платить Apple значну частку доходу від пошуку в обмін на те, що пошукова система компанії є основною у Safari, "суттєво зменшила їх фінансові стимули до конкуренції".

У звіті також зазначено, що після оприлюднення перших результатів розслідування у листопаді, обидві компанії зробили кроки для полегшення переходу на альтернативні браузери, що частково розв'язало деякі проблеми. Група пропонує низку заходів для покращення конкуренції, зокрема, Apple має дозволити розробникам використовувати альтернативні рушії браузерів на iOS. Крім того, обидві компанії повинні запропонувати користувачам екран вибору браузера при першому налаштуванні пристрою та припинити розподіл доходів. Хоча ці пропозиції не мають юридичної сили, це може змінитися в майбутньому.

На додачу до цього, у січні у межах CMA було відкрите ще одне розслідування щодо мобільних екосистем Apple та Google. Ціллю цього дослідження є виявити, чи мають обидві компанії статус стратегічних ринків (Strategic market status, SMS) у межах "Закону про цифрові ринки, конкуренцію та споживачів" (DMCC), яки є аналогом "Закону про цифрові ринки" (DMA) в ЄС.

Якщо компанії будуть визнані SMS, на них можуть бути накладені "вимоги щодо поведінки", спрямовані на боротьбу з антиконкуренцією. У разі порушення DMCC, компанії можуть отримати штраф у розмірі 10% від річного обороту. Крім того, CMA зможе юридично підкріпити свої запропоновані заходи та вимагати їх виконання від Google та Apple. Однак наразі розслідування триває, і очікується, що воно завершиться пізніше у 2025 році.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: