Українська правда

Дієта дала результати: головні оновлення Samsung Galaxy Fold7 у порівнянні з попередником

- 11 липня, 11:58

Складаний смартфон Samsung Galaxy Fold тривалий час був трендсетером у своїй категорії та на момент виходу був однією з найбільших новин в історії мобільних технологій загалом. Також він довго тримався у топі продажів серед "фолдів", що також варто згадати. Однак конкуренти не сиділи на місці, й минулі пара ітерацій — Fold5 та Fold6 — все ж зменшили оберти. (Сюди, звісно, треба додати, що на це наклалися й зовнішні фактори, але це тема для окремої розмови.)

Черговий апгрейд моделі — Galaxy Fold7 — став, по-перше, набагато суттєвішим оновленням, ніж раніше. На щастя, вдалим. По-друге, одночасно примудрився залишити пару прогалин, і одна з них у такому місці, де її раніше не було. Власне, про це ми зараз і розповімо детальніше.

"Ергономічна дієта"

Раніше складаним смартфонам формату "книжечки" пробачалися різні незручності. Однак з розвитком китайської конкуренції, новому Samsung Galaxy Fold7 просто не залишили варіантів — корпус змусили "схуднути". І це пішло йому на користь. Таким чином габарити Fold6 трансформувалися зі 153,5×68,1×12,1 мм у 158,4×72,8×8,9 мм для Fold7 у складеному стані. Тобто навіть попри певні збільшення висоти та ширини, смартфон став дуже відчутно тоншим. І настільки тоншим, що його легко можна порівняти з поточним моноблочним флагманом Galaxy S25 Ultra, розміри якого становлять 162,8×77,6×8,2 мм.

Ще цікавішими виявилися габарити розкритого стану, де Fold6 зупинився на 153,5×132,6×5,6 мм, а Fold7 — 158,4×143,2×4,2 мм. Тобто товщина не набагато більша за сам порт USB-C, без якого наразі не обійтися. А заразом й вага зменшилася з 239 до 215 грамів. Й хоча це не такі показники, якими сьогодні можна здивувати згадану конкуренцію, саме для моделі Galaxy Fold такий прогрес все ж є суттєвим.

І якщо з товщиною все зрозуміло, то збільшення висоти та ширини все ж є чим пояснити. Нова модель пропонує ще більші екрани. Таким чином зовні користувач отримає вже не 6,3-дюймовий дисплей, а 6,5, який став ширшим. До цього й відповідно додалося пікселів: було 2376×968, а стало — 2520×1080. Власне, зовнішній дисплей планомірно додає розміру ще з самого початку лінійки, й тепер майже наздоганяє традиційні моноблоки, стаючи все зручнішим у буденному користуванні.

Тож поєднавши корпус, який тепер завтовшки практично як моноблок, з екраном, як у моноблока, отримуємо майже такий самий звичний нам пристрій для всіх рутинних завдань. І це один з найважливіших апгредів нової моделі.

Зображення: Samsung

Але й основний дисплей не обійшовся без оновлень. Він трошки змінив внутрішню структуру з титановою основою, та теж додав розміру. І коли Fold6 пропонує 7,6-дюймовий основний екран, Fold7 забезпечить 8 дюймів. Звісно, теж з трошки більшою кількістю точок: 2160×1856 проти 2184×1968. Така зміна, можливо, буде не настільки відчутною, як із зовнішнім дисплеєм, але все одно не зайвою, адже саме великий основний дисплей і надає Fold всього сенсу.

Диявол в деталях

Попри те, що зі зменшенням габаритів смартфона компанії довелося також попрацювати над оновленням шарніра Armor FlexHinge (хоча й та сама форма "краплі"), візуально позбутися лінії зламу в розкладеному стані все одно до кінця не вийшло. Під кутом її можна помітити. Але хороша новина залишається у тому, що загалом вона все одно не настільки заважає в роботі, щоб бути проблемою.

Ще однією помітною зміною стала камера у маленькому вирізі основного екрана. Якщо у Fold6 вона була "прихована" додатковою сіткою пікселів поверх неї, то Fold7 відмовився від її "маскування". З одного боку, естетично стало гірше, адже повернулася чорна "цятка" на великому дисплеї. З іншого — тепер ця камера має роздільну здатність у 2,5 раза більше (10 МП), ще й з ширшим кутом захвату. Тим паче тепер їй ніщо не заважає краще захоплювати зображення, що буде хорошим бонусом для тих користувачів, які часто спілкуються у відеочатах (адже, банальне селфі можна було зробити іншими шляхами, а ось взяти участь у нараді якраз зручніше зі сторони великого дисплея).

Далі. Спочатку я згадав про прогалину, якої раніше не було. Так от Galaxy Fold, як найдорожчий смартфон виробника, має пропонувати практично все, що є в запасі можливостей. Однак цього року Galaxy Fold7 лишився без однієї флагманської "фішки" — стилуса. Таким чином S Pen пропонується (серед смартфонів бренду) лише в Galaxy S25 Ultra.

З очевидних причин такого рішення (суб’єктивних, звісно): або конструктивні особливості нової моделі, або слабкий загальний попит власників цих смартфонів (чи навіть комбінація цих факторів). Можливо, щось інше послугувало такому моменту. Однак для певної частини фанів Fold це все ж стане недоліком.

Покращений спадок

Поки топові моноблочні смартфони експериментують з матеріалами, Galaxy Fold7 залишається вірним традиціям. Тому корпус так само комбінує алюміній та скло. Щоправда, доволі традиційно, виробник наголосив на тому, що це не звичайний, а броньований алюміній, а скло фронтального екрана оновили до Corning Gorilla Glass Ceramic 2. Але розраховувати на те, що в чохлах не буде сенсу, теж не варто.

І тут є ще один цікавий момент оновлення. Фірмові кейси тепер будуть закривати лише задню частину смартфона. Тобто частинка, яка раніше "лягала" на зовнішній дисплей, зникла. Власне, таким чином зайвий раз підкреслюється товщина нового корпусу. Захищати ж фронтальну сторону пропонують додатковим склом.

Доповнення камер

Не лише внутрішня селфі-камера отримала зміни. В основному блоці також є певні зміни. Так, телефото мінімально оновила еквівалентну фокусну відстань з 66 на 67 мм, а надширококутна камера — кут захоплення зі 123° до 120°. Щоправда, роздільна здатність в обох випадках залишилася без апгрейдів: 10 та 12 МП відповідно.

Проте головним героєм тепер стане 200-мегапіксельний ширококутний сенсор з ƒ/1,7, 24 мм, 1/1.3", 0.6µm, оптичною стабілізацією тощо. Перелік характеристик камери практично повторює сенсор з Galaxy S25 Ultra. Однак протягом презентації було згадано, що це його модифікована версія. Судячи з усього, мають місце суто фізичні доповнення для цього корпусу.

Зображення: Samsung

Але модуль камер все ж залишається дуже великим. Й візуально відчувається ще більшим, адже на фоні тоненького корпусу він серйозно виступає над панеллю. Хоча покращення можливостей тут все ж в усіх сенсах важливіші за невеличкі ергономічні незручності. З іншого боку, оновлення дизайну блока камер певним чином могли б зменшити такі (особливо, коли йдеться про "балансування" на рівній поверхні), але це, очевидно, залишиться питанням вже наступних ітерацій.

Все ще Snapdragon

Мережею періодично ширяться чутки, що в стані процесорів флагманських моделей Samsung можуть відбутися ті чи інші зміни. Власне, Galaxy Flip7 підтверджує, що немає диму без вогню. Втім, це "полум’я" наразі не стосується Galaxy Fold7, який отримав новіший 3-нанометровий Qualcomm Snapdragon 8 Elite з Adreno 830. Однак і тут не обійшлося без своїх конструктивних особливостей.

Тоді як в корпусах лінійки Galaxy S25 ці процесори допомагають охолоджувати випарні камери, Galaxy Fold7 такої не отримав. І так, корпус дійсно суттєво тонший, що одразу наводить на думку про потенційні складнощі з охолодженням топового чипа. Але не варто забувати, що складані смартфони також мають свої властивості, та й інженери Samsung не перший день у справі. Але тести все ж покажуть, наскільки добре цей момент продумано.

Зображення: Samsung

З новим процесором Galaxy Fold7 заразом покращив можливості з’єднання Wi-Fi 7 та Bluetooth 5.4. Опції накопичувачів так і варіюються від 256 ГБ до 1 ТБ UFS 4.0, однак з топовим варіантом тепер не 12 ГБ оперативної пам’яті, а 16. Дрібничка, але приємно (для порівняння, Galaxy S25 Ultra має варіанти 1 ТБ накопичувача як з 12, так і 16 ГБ ОЗП, а попередні Fold в принципі не пропонували 16 ГБ).

Акумулятор без експериментів

Тонший корпус Galaxy Fold7 не вплинув на ємність акумулятора. Тож потенційний власник зможе розраховувати на ті самі 4 400 мА•год. І тут з одного боку добре, що не поменшало, але з іншого — конкуренти зі схожими габаритами можуть запропонувати більше.

Для прикладу, нещодавно представлений Honor Magic V5 оснащено кремній-вуглецевою батарею ємністю 5 820 мА•год, а його версія для китайського ринку — взагалі 6 100 мА•год. І ні, я в жодному разі не критикую Samsung за стандартніший підхід. Проте навряд зі старим акумулятором нова модель зможе продемонструвати суттєві покращення автономності.

Разом із цим всі варіанти заряджання пристрою залишилися на рівні попередників: 25 Вт для дротової опції (блок живлення, звісно, продається окремо, а за стандартні пів години з ним смартфон поповнить 50% заряду), 15 Вт для індукційних станцій, а також є реверсивне заряджання потужністю 4,5 Вт.

Технічні характеристики Samsung Galaxy Fold6 та Galaxy Fold7

Samsung Galaxy Fold6Samsung Galaxy Fold7
Розміри та вага

Складений: 153,5×68,1×12,1 мм

Розгорнутий: 153,5×132,6×5,6 мм

239 грамів

Складений: 158,4×72,8×8,9 мм

Розгорнутий: 158,4×143,2×4,2 мм

215 грамів

Матеріали та захистGorilla Glass Victus 2 + алюміній, IP48Gorilla Glass Victus Ceramic 2 + Gorilla Glass Victus 2 + армований алюміній, IP48
Оперативна пам’ять і сховище12 ГБ + 256 ГБ-1 ТБ12 ГБ + 256-512 ГБ, 16 ГБ + 1 ТБ
ПроцесорQualcomm Snapdragon 8 Gen 3Qualcomm Snapdragon 8 Elite
Графічний процесорAdreno 750Adreno 830
Бездротові модуліWi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, NFC, UWB, навігаціяWi-Fi 7, Bluetooth 5.4, NFC, UWB, навігація
Дисплеї

Основний: 7,6 дюйма, Foldable Dynamic LTPO AMOLED 2X, 2160×1856 пікселів, 120 ГЦ, 2 600 кд/м²

Зовнішній: 6,3 дюйма, Dynamic LTPO AMOLED 2X, 2376×968 пікселів, 120 ГЦ, 2 600 кд/м²

Основний: 8 дюймів, Foldable Dynamic LTPO AMOLED 2X, 2184×1968 пікселів, 120 ГЦ, 2 600 кд/м²

Зовнішній: 6,5 дюйма, Dynamic LTPO AMOLED 2X, 2520×1080 пікселів, 120 ГЦ, 2 600 кд/м²

Основний модуль камер

Ширококутна: 50 МП, ƒ/1,8, 23 мм

Надширококутна: 12 МП, ƒ/2,2, 123°

Телефото: 10 МП, ƒ/2,4, 66 мм, 3×

Ширококутна: 200 МП, ƒ/1,7, 24 мм

Надширококутна: 12 МП, ƒ/2,2, 120°

Телефото: 10 МП, ƒ/2,4, 67 мм, 3×

Селфі-камери

Зовнішня: 10 МП, ƒ/2,2, 24 мм

Внутрішня: 4 МП, ƒ/1,8, 26 мм

Зовнішня: 10 МП, ƒ/2,2, 24 мм

Внутрішня: 10 МП, ƒ/2,2, 18 мм

Акумулятор4 400 мА•год4 400 мА•год
Операційна системаGoogle Android 15 з OneUI 7 (з подальшим оновленням)Google Android 16 з OneUI 8 (одразу)
Рекомендована ціна71 999-85 499 гривень84 999-89 999 гривень

Попередні підсумки та ціни

Якщо абстрагуватися від посиленої останнім часом конкуренції, Galaxy Fold7 став дійсно значно цікавішим за попередні варіанти. Тепер це не настільки величезний смартфон, для якого ще треба підшукати відповідну кишеню, а цілком собі звичний флагман. Але на відміну від таких, тут користувач має додатковий великий дисплей для багатозадачної роботи, зручнішого перегляду та редагування фото, спілкування, інших медійних та розважальних завдань.

Разом із цим маємо топові можливості платформи, Android 16 з OneUI 8.0 зі старту, набір нових доповнень ШІ, а Google ще й безплатно надасть Gemini AI Pro на пів року (хоча не знаю, чи розповсюджується така щедрість на покупців в Україні).

Проте якщо все ж зважати на конкурентів, то саме такий Galaxy Fold мав би з’явитися хоча б роком раніше. Нині ж вийшло так, що він наздогнав ергономічність згаданого Honor Magic V5 та представленого на початку року OPPO Find N5. З іншого боку, першість не завжди означає якість, а власних доробків та програмних рішень у Samsung чимало. Та й все тісніша співпраця з Google тут теж дає про себе знати.

Але болісним моментом презентації стала вартість новинки. Galaxy Fold7 подорожчав відносно попередника. Офіційні ціни передзамовлення в Україні починаються з 84 999 гривень (для порівняння, в США — $1 999). Чималенька сума за смартфон. Проте охочим мати флагманські пропозиції топових виробників до такого не звикати.

А поки ми чекаємо на тестовий Galaxy Fold7 для детального огляду, поділіться своїми враженнями про новинку в коментарях.

Load more