Українська правда

iPhone 16e проти Pixel 9a: який смартфон має кращий вигляд у середньому бюджеті

iPhone 16e проти Pixel 9a: який смартфон має кращий вигляд у середньому бюджеті
0

Можливо, у кількісних показниках смартфони від Apple та Google немає багато сенсу порівнювати, проте фактично це одна з найцікавіших пар конкурентів у своїх нішах. Як мінімум, була такою раніше. В середньому бюджеті обидва виробники мають своїх конкурсантів, які щойно отримали оновлені версії — це iPhone 16e та Google Pixel 9a. І якщо перший цього року викликав шквал критики, то другий продовжив планомірні покращення, ще й знайшов чим приємно здивувати фанів. Давайте ж детальніше розглянемо, як саме підготувалися ці моделі до конкуренції між собою протягом найближчого щонайменше року.

І почнемо із загальних положень. iPhone 16e являє собою своєрідне продовження моделей iPhone SE. Вони не оновлювалися щороку, переважно мали дизайн вже застарілих моделей попередніх років, порівняно обмежені можливості та компроміси. Однак й ціна була суттєво меншою за флагмани.

Цього ж разу iPhone 16e, попри чималий набір приємних моментів після SE, не знайшов якоїсь принципово нової комбінації функціональності. Компанія надала йому корпус від iPhone 14, одну основну камеру та достатньо продуктивності, щоб модель підтримувала функції Apple Intelligence. Загалом це доволі зрозуміло, як для базової моделі iPhone.

Проте ціна такого смартфона суттєво зросла. Якщо попередній iPhone SE на батьківщині коштував від $429 до $579, то iPhone 16e стартував з $599, вже не кажучи про найдорожчу опцію з 512 ГБ пам’яті за $899. Нічогенька, як для початкового смартфона лінійки, вартість, яка у найдорожчої комплектації майже "дотягнулася" до флагмана.

Актуальний початковий Pixel — Google Pixel 9a — майже надійшов у продаж. За минулі пару років ґаджет став округлішим, збільшував яскравість та частоту оновлення зображення, і планомірно додавав продуктивності. Вся необхідна функціональність та нові можливості ШІ модель також не обійшли.

А разом із цим Pixel 9a зміг здивувати чимось незвичайним, як для сучасного смартфона. Він має дві камери позаду, які практично не підіймаються над корпусом. Це дуже нетиповий момент в зовнішності сучасних смартфонів, адже практично кожна модель має виступи над задньою кришкою з об’єктивами, якщо не загалом блоками камер.

А ще Google Pixel 9a не змінював свій цінник, й коштує від $499. І якщо iPhone SE пропонував трошки нижчу вартість, то iPhone 16e став відчутніше дорожчим. Тож для тих потенційних покупців, які обирають свій наступний смартфон саме серед цих моделей, вибір може кардинально змінитися не в останню чергу, власне, через ціну.

Детальніше розглядати конкурентів почнемо із зовнішності. iPhone 16e тут запропонує мінімально преміальніший корпус, який складається зі скла з обох сторін та металу між ним. Pixel 9a в цьому плані поступається лише задньою кришкою, яка в нього пластикова. Об’єктивно, більшість користувачів цього не помітить у щоденному користуванні, адже смартфони рідко використовуються без захисних кейсів. Проте скляні корпуси все ж приємніші, коли чохлів на них немає. Однак кольорів у iPhone менше — чорни та білий, коли Pixel 9a має цікавіші варіанти Obsidian (чорний), Porcelain (бежевий), Peony (червоний) та Iris (фіолетовий).

В обох випадках ці смартфони мають захист від води та пилу за стандартом IP68. Однак iPhone 16e, як й інші моделі смартфонів від Apple, за специфікаціями може занурюватися на глибину до 6 метрів, коли Pixel 9a має стандартні 1,5 метра. Знову ж, не такий принциповий момент, тим паче, що жоден з виробників не покриває гарантією випадки потрапляння води всередину корпусу. Однак суто на папері ця різниця все ж існує.

Серед приємних дрібниць iPhone 16e має програмовану клавішу Action button. Якусь рутинну задачу закрити нею все ж можна, й мінімальної зручності вона додає. Натомість Pixel 9a має стандартний набір клавіш увімкнення та регулювання гучності, без незвичних елементів. Action button жодним чином не ділбрейкер, а радше щось зі списку «приємно мати».

Не дивлячися на різницю матеріалів, iPhone 16e має трошки компактніший та легший корпус за Pixel 9a. В цифрах це 146,7×71,5×7,8 мм та 167 грамів проти 154,7×73,3×8,9 мм та 186 грамів. Не думаю, що в сучасному світі це буде принциповою різницею. Скоріше її відчують користувачі з невеликими руками або діти, та й вони навряд будуть сильно жалітися через такі відмінності.

Частково причиною різниці габаритів є, як зазвичай, дисплеї. Pixel 9a має більший 6,3-дюймовий екран типу P-OLED з роздільною здатністю 2424×1080 пікселів та співвідношенням сторін 20:9. В iPhone 16e встановлено 6,1-дюймовий OLED-дисплей Super Retina XDR — 2532×1170 пікселів та 19.5:9.

Тут iPhone 16e поступається Pixel 9a одразу мінімум у трьох пунктах: нижчою частотою оновлення зображення — 60 проти 120 Гц; нижчою яскравістю (800/1 200 кд/м² проти 1 800/2 700 кд/м²); та підтримкою функції Always-on display. На противагу всім попереднім відмінностям, саме ця трійця речей вже куди сильніше може відчуватися у буденних справах. Особливо це яскравість, яка за умов літнього сонця на відкритому просторі суттєво вища у Pixel 9a. Та й Always-on також є приємним бонусом, який в iPhone все ще мають лише флагманські моделі Pro.

Обидва смартфони забезпечать стереозвук, тому з цим паритет. Портів для навушників давно позбулися як iPhone SE, так і найдешевші моделі Pixel, але в обох випадках у виробників є TWS-навушники з непоганим набором додаткової функціональності.

Більше різниці буде в доступних методах біометричної аутентифікації. Pixel 9a пропонує звичний набір для Android-смартфона: сканування обличчя за допомоги фронтальної камери та оптичний сканер відбитків пальців під дисплеєм. Натомість iPhone 16e, як і всі інші смартфони Apple (тепер), не має сканування відбитків, а обличчя власника розпізнає за допомоги ІЧ-датчиків Face ID. В обох випадках є свої нюанси, однак історично так склалося, що користувачі обох варіантів легко до них адаптуються.

Дійсно значущими можуть стати відмінності операційних систем iOS та Android. Цей матеріал не про них, однак для кожного окремого користувача саме ОС може стати ключовим фактором вибору. Й також це той випадок, коли роботу системи підтримують власні напрацювання обох виробників. Тому iPhone 16e має Apple A18 зі спрощеною графічною частиною (порівняно з дорожчими моделями лінійки), так і Pixel 9a використовує Google Tensor G4 (хоча фактично це Samsung). В обох випадках пропонуються по 8 ГБ оперативної пам’яті. Накопичувачі мають від 128 ГБ, але iPhone має опцію з 512 ГБ, а Pixel 9a — не більше як 256. Відмінні й типи пам’яті — NVMe та UFS 3.1 відповідно.

Зі зв’язком ситуація місцями дещо відрізняється. Pixel 9a може похизуватися підтримкою новішого, хоча й не останнього, стандарту Wi-Fi 6E, коли в iPhone це Wi-Fi 6. Однак в країнах, де вже працює екстрений супутниковий зв’язок радше допоможе iPhone 16e, адже його конкурент отримав попередню версію модема без підтримки такої функціональності.

Ще більше різниці зроблять камери, де Pixel 9a буде варіативнішим вибором. Смартфон має основний сенсор з роздільною здатністю 48 МП (ƒ/1,7, 25 мм) та надширококутний з 13 МП (ƒ/2,2, 120°). А от iPhone 16e, як і свого часу SE, залишився лише з однією основною камерою — теж 48 МП (ƒ/1,6, 26 мм). Надширококутні камери нині є й у значно дешевших смартфонів, й Apple, на мій погляд, занадто сильно обмежує не таку вже й дешеву базову модель (хоча й зрозуміло, що таким чином умовно "підштовхує" покупця заплатити трошки більше за iPhone 15 чи 16).

Щодо фронтальних камер, то в iPhone це 12 МП, ƒ/1,9 та еквівалент 23 мм. Pixel має на один піксель більше та ширший кут захвату — 13 МП, ƒ/2,2 та 20 мм.

З алгоритмами обробки питання суб’єктивне. Але, як це все краще помітно, більшості фанів мобільної фотографії варіант від Google подобається більше. Та й певних ШІ-трюків в Google Camera (та Android загалом) з’являється все більше. Тож скоріше за все, якщо кращі можливості камер є серед перших вимог до нового смартфона, Pixel 9a стане цікавішим претендентом.

Якщо вимірювати автономність ємністю батареї, то iPhone традиційно програє з 4 005 мА•год проти 5 100. Однак тут варто зважати, що Pixel має суттєво яскравіший дисплей. З іншого боку, також треба пам’ятати про суб’єктивні фактори користування й загальну оптимізацію роботи програмного забезпечення з робочими компонентами. Тож "ховати" iPhone за цим критерієм ще зарано. Однак цікаво було б подивитися пряме порівняння цих моделей в однакових умовах.

З опціями заряджання маємо доволі схожі випадки. iPhone 16e по дроту підтримує заряджання потужністю до 29 Вт, тоді як Pixel 9a — до 23 Вт. Й в обох випадках підтримується 7,5-ватне індукційне заряджання. Хоча й Pixel має цікавіший порт USB-C 3.2, а не 2.0, як в iPhone.

Будь-які опції магнітних кріплень, аксесуарів та зарядних станцій обом цим моделям будуть доступними лише завдяки відповідним захисним кейсам. Корпуси за замовчуванням таких опцій не отримали.

І все ж, цінова політика Apple сильно вдарила по позиції iPhone 16e серед конкурентних пропозицій. Смартфон вартістю $600 мав би отримати більше камер, яскравіший екран та хоч якось вирізнятися на фоні конкурентів. Про 60 Гц в принципі немає сенсу говорити. Тому покупцям, які не сильно прив’язані до особливостей роботи чи екосистеми Apple, продати такий пристрій буде складно.

Pixel 9a тут має "більше карт". Окрім того, що він дешевший, він заразом враховує щойно згадані недоліки. Тим паче для фанів саме Android він може гарантувати швидший вихід оновлень ОС та нових функцій, над якими Google невпинно працює.

І якщо свого часу iPhone SE та Pixel з індексом "а" ще можна було порівнювати, то наразі це має такий вигляд, наче iPhone 16e вже не цікавиться покупцями в середньому сегменті, а більше спрямований до стимулювання продажів дорожчих iPhone, чи залишків моделей попередніх лінійок. Звісно, він також знайде свого покупця. Але попередніх переваг моделі SE в ньому не залишилося, й переважно так сталося саме через його вартість.

iPhone 16ePixel 9a
Розміри та вага146,7×71,5×7,8 мм, 167 грамів154,7×73,3×8,9 мм, 186 грамів
Оперативна пам’ять і сховище8/128, 8/256, 8/512 ГБ8/128, 8/256 ГБ
ПроцесорApple A18Google Tensor G4
Графічний процесорApple GPU (4 ядра)Mali-G715 MP7
Бездротові модуліWi-Fi 6, Bluetooth 5.3, NFC, Emergency SOSWi-Fi 6e, Bluetooth 5.3, NFC
Дисплеї

6,1-дюймовий OLED

Роздільна здатність: 2532×1170

Співвідношення сторін: 19,5:9

Частота оновлення: 60 Гц

6,3-дюймовий P-OLED

Роздільна здатність: 2424×1080

Співвідношення сторін: 20:9

Частота оновлення: 120 Гц

Задній модуль камерШирококутний сенсор: 48 МП, ƒ/1,6

Ширококутний сенсор: 48 МП, ƒ/1,7

Надширококутний: 13 МП, 120°, ƒ/2.2

Фронтальна камера12 МП, ƒ/1,913 МП, ƒ/2,2
Акумулятор4 005 мА•год5 100 мА•год
Операційна системаApple iOS 18Google Android 15
Рекомендована ціна (в США)$599, $699, $899$499

Але, знову ж, кожен випадок індивідуальний, тому підхід до вибору смартфона та власні вподобання можуть сильно відрізнятися. І хто краще впорався в середньому бюджеті, Google чи Apple, визначить лише фінальний покупець.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: