Українська правда

ТОП-12 популярних спортивних годинників

ТОП-12 популярних спортивних годинників
0

З приходом весни та наближенням літнього сезону в Україні та світі зростає популярність спортивних годинників. Тепліша погода сприяє не тільки прогулянкам на свіжому повітрі, але й заняттям спортом. Тож постає логічне питання "який спортивний годинник краще вибрати?". Щоб відповісти на нього, ми дослідили відповідні розділи великих інтернет-магазинів та цінових агрегаторів, щоб визначити, які моделі є найбільш популярними серед українських користувачів.

1. Apple Watch Series 10 (GPS)

Apple Watch Series 10 – масовий флагманський розумний годинник від Apple, що вирізняється найбільшим за всю історію моделі дисплеєм (1,96 дюйма для 46 мм версії та 1,77 дюйма для 42 мм), а також найтоншим корпусом. Ця версія була представлена минулого року, але оскільки Apple показує нові моделі Apple Watch у вересні, то поки що це найкраще, що компанія може запропонувати масовому споживачу, якому не підходить ціна та розміри Apple Watch Ultra.

Годинник має декілька нових можливостей, порівняно з попередніми версіями: з’явилися сповіщення про можливе апное уві сні, датчик глибини та температури води для шанувальників плавання та снорклінгу, а також підтримка нових метрик тренувань у watchOS 11 (наприклад, аналіз тренувального навантаження). Враховуючи закриту екосистему Apple, Series 10 залишається найкращим вибором для користувачів iPhone, які хочуть розумний годинник з широкими спортивними можливостями: понад десяток режимів тренувань, GPS-трекінг, мотиваційні кільця активності та тісна інтеграція з іншими сервісами Apple.

На жаль, попри покращення дизайну та характеристика, прориву в автономності Apple Watch Series 10 не сталося, виробник обіцяє "до 18 годин звичайного використання", проте зарядка годинника стала трохи швидшою — від 0 до 80% за 30 хвилин.

2. Samsung Galaxy Watch Ultra

Galaxy Watch Ultra – це преміальний годинник на WearOS від компанії Samsung, розрахований на спортсменів та любителів пригод. Він отримав міцний корпус із титану, який, за словами виробника, витримує температуру до 55 °C, висоту до 9000 метрів та тиск води 10 ATM. Galaxy Watch Ultra також оснащено 1,5-дюймовим дисплеєм Super AMOLED з роздільною здатністю 480х480 точок. Його ключова особливість – пікова яскравість у 3000 ніт, що забезпечує хорошу видимість за будь-якого освітлення.

Годинник цілодобово відстежує пульс, рівень кисню в крові, температуру тіла, рівень стресу, підтримує вимірювання ЕКГ та складу тіла завдяки новому набору сенсорів BioActive. Він також використовує Galaxy AI для аналізу вашої форми та показника Energy Score – комплексної оцінки готовності до навантажень на основі сну, пульсу й активності. Серед важливих спортивних можливостей – подвійний GPS (L1+L5) для точнішої навігації на маршруті, спеціальний триатлон-режим і функція Race yourself для змагання із власними попередніми результатами. Годинник підтримує підводне плавання, має поліпшений захист від води й навіть режим дайвінгу для фридайверів.

Акумулятор Galaxy Watch Ultra має ємність 590 мА⋅год, і його вистачає на 3-6 днів роботи залежно від сценарію використання.

Оскільки годинник працює на WearOS, він чудово підійде для користувачів Android-смартфонів, особливо Samsung. Втім, інтеграції з тут iOS немає.

3. Apple Watch SE 2 (2024)

Apple Watch SE 2 (2-го покоління, модель 2024 року) – доступніший спортивний годинник від Apple, який надає основні можливості флагманських моделей у бюджетнішому форм-факторі. Він отримав продуктивний процесор Apple S8, тому працює швидко та підтримує всі нові функції watchOS (зокрема визначення падіння та аварій) на рівні старших моделей.

Відмінності Apple Watch SE 2 полягають в тому, що годинник має дизайн попередніх поколінь, менші розміри та екрани, а також не має деяких просунутих датчиків (як-от ЕКГ чи вимірювання рівня кисню в крові), що дозволило знизити його вартість. Втім модель все ще пропонує надійний оптичний пульсометр, моніторинг сну та базові функції для здоров’я, включно зі сповіщеннями про високий або низький пульс. Apple Watch SE 2 також оснащений GPS-модулем для відстеження пробіжок і поїздок, має водозахист 5 ATM, що робить його придатним для плавання в басейні.

Годинник орієнтований на користувачів iPhone, які хочуть отримати якісний фітнес-трекер і розумний годинник без переплати за професійні функції: ідеально підійде початківцям, любителям фітнесу або, наприклад, підліткам, яких батьки хочуть залучити до активного способу життя (підтримується Family Setup для сімейного налаштування).

Watch SE 2 відстежує всі основні види активності (біг, ходьба, їзда на велосипеді, йога тощо) і синхронізує дані із застосунком "Здоров’я" на iPhone, забезпечуючи користувача всіма базовими метриками та мотивацією, характерними для екосистеми Apple. Але й використовувати Watch SE 2 можна тільки з iPhone.

Цікаво, що автономність в цій моделі також на рівні старших Series 10 та складає до 18 годин використання.

4. Garmin Forerunner 965

Forerunner 965 – бігова модель спортивного годинника від Garmin, яка була представлена ще у 2023 році. Це також був перший Forerunner із яскравим AMOLED-дисплеєм діагоналлю 1,4 дюйма з роздільною здатністю 454×454 точок, який все ще добре читається на сонці та не надто впливає на легендарну автономність Garmin. Forerunner 965 може похвалитися вражаючим часом роботи – до 23 днів у режимі смартгодинника і до 31 години в режимі GPS-трекінгу без підзарядки, що в рази перевищує показники звичайних розумних годинників.

Попри позиціювання як годинника для бігунів, ця модель має доволі широкий набір спортивних функцій: мультиспортивні режими та режим тріатлону, розширені бігові динаміки (у тому числі вимірювання потужності бігу з зап’ястя), детальний аналіз тренувального навантаження та відновлення (індекси Training Load, Training Readiness, HRV Status тощо), показники витривалості Stamina в режимі реального часу та ін.

Вбудований барометричний альтиметр, компас і повноцінні топографічні карти дозволяють бігунам та велогонщикам орієнтуватися на незнайомій місцевості. Forerunner 965 підтримує завантаження маршрутів і навіть прокладання кругових маршрутів прямо на годиннику. Як і всі пристрої Garmin, годинник доволі міцний та водостійкий (до 5 ATM), підходить для плавання у відкритій воді та басейні.

Власна операційна система Garmin, що використовується в Forerunner 965, має лише базову функціональність смартгодинника, тож модель можна використовувати, як з Android, так і з iOS.

5. Samsung Galaxy Watch7

Samsung Galaxy Watch7 – універсальний смартгодинник на базі Wear OS для користувачів Android-смартфонів. Зовні він продовжує традиції лінійки Galaxy Watch, пропонуючи AMOLED-екран (два розміри – 40 мм та 44 мм) із компактними рамками та плавною роботою інтерфейсу завдяки новому чипу Exynos W1000.

Як і старша Ultra-версія, годинник отримав поліпшену систему сенсорів BioActive: новий оптичний датчик пульсу, датчик температури, ЕКГ, біоімпеданс та моніторинг апное сну. Окрім цього, годинник так само має двочастотний модуль GPS (L1+L5), що забезпечує точніше визначення маршрутів та дистанції.

Для спортсменів в годиннику доступні десятки видів тренувань, автоматичне розпізнавання популярних вправ (біг, ходьба, вело) та нові метрики (наприклад, персоналізовані пульсові зони, оцінка VO₂ max тощо).

Акумулятори Galaxy Watch7 пропонують 300 мА⋅год для 40 мм версії та 425 мА⋅год для 44 мм, чого буде достатньо для 1,5-2 днів роботи.

6. Garmin Venu 3

Garmin Venu 3 – нова модель лінійки Venu, представлена у двох версіях з корпусом 41 мм та 1,2-дюймовим AMOLED екраном (390 x 390 точок), а також 45 мм та 1,4-дюймовим дисплеєм (454x454 точок). Обидві мають безель зі сталі та захисне скло Gorilla Glass 3.

Годинник отримав деякі нововведення у порівнянні з попередником, зокрема з’явився режим денного сну та функція Sleep Coach, що надає персоналізовані поради для покращення сну. Крім того, у спортивному плані Venu 3 наблизився до моделей Forerunner: додано більше спортивних профілів, з’явилися деякі метрики з дорожчих моделей (ранковий звіт Morning Report, оцінка варіабельності пульсу HRV). Вперше в серії Venu з’явився режим підключення зовнішніх датчиків (наприклад, для бігу чи велосипеда).

Одна з ключових переваг моделі – це час роботи: великий Venu 3 тримає до 14 днів (приблизно тиждень при активованому постійно увімкненому дисплеї), а в режимі GPS – до 26 годин без підзарядки. У меншої версії показники автономності гірші, але не набагато, до 10 днів використання та до 20 годин з активним GPS.

Venu 3 програє сучасним розумним годинникам в плані функціональності, але підтримує ряд важливих для сучасних моделей можливостей. В ньому є підтримка Spotify та Google Music з офлайн відтворенням, є безконтактні платежі Garmin Pay, а також можливість читати сповіщення зі смартфона. Можна навіть приймати дзвінки з годинника через вбудовані мікрофони та динамік.

7. Apple Watch Ultra 2

Apple Watch Ultra 2
Apple Watch Ultra 2

Apple Watch Ultra 2 – друге покоління флагманського годинника від Apple для вибагливіших користувачів та спортсменів. Зовні модель зберегла впізнаваний титановий корпус з захисною окантовкою навколо дисплея та програмованою кнопкою Action Button.

Годинник призначений для дайверів, альпіністів, ультрамарафонців – усіх, кому потрібна висока надійність та функціональність. Ultra 2 отримав оновлений чип S9, тому працює ще швидше і дозволяє здійснювати деякі обчислення (наприклад, роботу Siri) прямо на годиннику без підключення до інтернету. Яскравість його екрану зросла до 3000 ніт, що на 50% більше, ніж у першій моделі Ultra, тому інформація має залишатися читабельною навіть під сліпучим сонцем або в засніжених горах.

Головні ж можливості для спорту та пригод включають здвоєний GPS-модуль L1+L5 для точнішого позиціювання на місцевості, вбудований датчик глибини та температури води (годинник сертифікований для рекреаційних занурень до 40 м), а також гучну сирену для екстрених ситуацій на природі.

Ultra 2 також забезпечує найтриваліший час роботи серед Apple Watch – до 36 годин при звичайному використанні й до 72 годин у режимі низького енергоспоживання (що майже на добу більше, ніж у Series 10).

Звісно, Ultra 2 також успадкував всі сенсори здоров’я від Series 10: електрокардіограф (ЕКГ), датчик кисню в крові, датчик температури для відстеження циклу тощо. Цей годинник – фактично "швейцарський ніж" для атлетів: він однаково добре справляється і з роллю розумного годинника для повсякденного життя, і з роллю спортивного годинника. Єдине, що як і всі моделі Apple Watch, Ultra 2 так само може працювати тільки з iPhone.

8. Amazfit T-Rex 3

Amazfit T-Rex 3 – третє покоління популярного спортивного годинника, що пропонує хороший набір функцій, особливо враховуючи ціну. Модель позиціюється як для спортсменів, так і outdoor-ентузіастів: вона має стальний безель, захисне скло Gorilla Glass та водонепроникність до 10 АТМ. Щобільше, виробник зазначає, що T-Rex 3 сертифікований для дайвінгу з можливістю занурень на глибину до 45 метрів, що винятково для пристрою в цій ціновій категорії.

Годинник отримав 1,5-дюймовий AMOLED дисплей з роздільною здатністю 480x480 точок та піковою яскравістю 2000 ніт. Виробник також наділив T-Rex 3 всім необхідним для навігації: тут і подвійний GPS із підтримкою 5 супутникових систем, і можливість завантажувати карти місцевості та прокладати маршрути, включно з топографією, гірськими стежками та лижними трасами. Годинник має висотомір, барометр, компас (функції ABC) – усе, що знадобиться туристам і альпіністам. Спортивні режими включають понад 170 видів активності, є навіть "ШІ-тренер" для розумних рекомендацій. Також є мікрофон для голосового керування (через офлайн-асистента або Alexa) та динамік для аудіовідповідей і трансляції підказок навігації.

Amazfit T-Rex 3 отримав акумулятор на 700 мА⋅год та виробник заявляє, що він може витримати 27 днів при звичайному використанні та 13 днів при дуже інтенсивному.

9. Xiaomi Redmi Watch 5

Xiaomi Redmi Watch 5 – бюджетний спортивний годинник з доволі хорошою функціональністю. Він оснащений 2,07-дюймовим AMOLED-дисплеєм з роздільно здатністю 432х514 точок, піковою яскравістю до 1500 ніт, має тонкий і легкий корпус, а також отримав лінійний вібромотор для чіткішого тактильного відгуку під час сповіщень.

Redmi Watch 5 підтримує понад 150 спортивних режимів, включно з плаванням завдяки водозахисту 5 ATM, є також базовий набір датчиків здоров’я: цілодобовий пульсометр, моніторинг сну та стресу, вимірювання рівня кисню в крові. Приємним бонусом для свого класу є підтримка Bluetooth-дзвінків – годинник має мікрофон і динамік, тож може слугувати гарнітурою, підключеною до смартфона. Для відстеження тренувань годинник обладнано GPS-модулем. Дизайн моделі досить універсальний: присутня зручна кнопка-коронка зі сталі для прокрутки меню, а ремінець просто змінюється завдяки швидкому знімному механізму

Головна перевага Redmi Watch 5 – його автономність: виробник обіцяє, що в типових умовах він працює до 10–12 днів, а в економному режимі здатен протриматися до 24 днів без заряджання.

10. Amazfit Active 2

Amazfit Active 2 – ще один бюджетний спортивний годинник, який демонструє, що недорогий пристрій може бути доволі стильним. Він має круглу форму корпусу з товщиною менш як 1 см та представлений у двох версіях: Premium з корпусом зі сталі та шкіряним ремінцем, а також стандартній з пластиковим корпусом та силіконовим ремінцем. Вони мають однаковий розмір – 44 мм, але відрізняються вагою: базова важить 29,5 грамів, "преміум" – 31,65 грама.

Годинник отримав 1,32-дюймовий AMOLED-дисплей з роздільною здатністю 466x466 точок, який в "преміум" версії прикритий сапфіровим склом, а в базовій 2.5D мінеральним. Amazfit Active 2 підтримує понад 160 спортивних режимів, включаючи популярні змагання типу HYROX (фітнес-змагання у приміщенні, що поєднує 8 кілометрів бігу та вісім функціональних тренувань), а також має фірмову технологію BioTracker для точнішого вимірювання пульсу і моніторингу сну.

Amazfit також забезпечив Active 2 можливостями, котрі зазвичай зустрічаються у дорожчих моделях: зокрема, є вбудований GPS із підтримкою офлайн-карт та голосовими підказками, а також мікрофон і динамік, що дозволяє використовувати голосового асистента, відповідати на дзвінки або прослуховувати аудіовідповіді годинника.

Годинник має акумулятор ємністю 270 мА⋅год та час роботи – до 10 днів при типовому використанні.

11. Garmin Fenix 8

Garmin Fenix 8 – флагманська і найбільш функціональна модель легендарної серії Fenix, яка наразі є найновішою пропозицією виробника серед мультиспортивних годинників. У 2024 році Garmin об’єднав лінійки Fenix та Epix, тож Fenix 8 пропонується як з традиційним MIP-дисплеєм (трансфлективним), так і з AMOLED-екраном.

Вибір моделей в лінійці Fenix 8 тепер ще ширший, і трохи заплутаний. Покупець також може вибрати з трьох розмірів: 43, 47 та 51 мм. І ось тут починаються складнощі, адже 43 мм версія є тільки з AMOLED екраном, 47 та 51 мм можна отримати з MIP-дисплеєм та підтримкою сонячного заряджання або з AMOLED екраном. А ще є базові Fenix E, в які також доступні тільки з AMOLED матрицею. І це вже не кажучи, що кожна версія має декілька варіантів кольорів та може відрізнятися матеріалами. В 43 мм версії — це завжди титан та сапфірове скло, в 47 мм — титан, сапфір або сталь та Gorilla Glass, в 51 мм — сапфір та титан.

Головні апаратні нововведення Fenix 8 – це швидший процесор, наявність вбудованого динаміка та мікрофона, а також датчика глибини для занурень. Динамік і мікрофон відкривають нові сценарії використання: можна відповідати на телефонні дзвінки через годинник, прослуховувати голосові підказки тренувань чи навігації, а також користуватися офлайн голосовим асистентом Garmin (наприклад, запитати в годинника показники або залишити голосову замітку прямо під час пробіжки). Датчик глибини ж перетворює Fenix 8 фактично на спрощений комп’ютер для дайверів: годинник отримав базову функціональність серії Descent, дозволяючи записувати параметри фрідайвінгу та дайвінгу на глибину (для рекреаційних занурень).

Звісно, Fenix 8 зберіг усі можливості попередників: вбудований ліхтарик, водонепроникність 10 ATM, 32 ГБ памʼяті, повний набір датчиків (GPS, барометр, компас, термометр, пульсометр, пульсоксиметр тощо), кольорові топографічні карти всього світу, пошук по точках інтересу, функція Up Ahead (показ пунктів харчування, чекпоінтів на вашому маршруті), зручна навігація треком із відхиленнями та поверненням на маршрут.

Fenix 8 здатен відстежувати практично будь-який вид спорту (від бігу й ультратрейлів до гірських лиж та серфінгу), надавати професійні метрики тренувань (VO₂ max, рекомендований відрізок відновлення, стан тренувального навантаження, динаміка бігу/їзди, стан акліматизації до висоти й тепла тощо) та одночасно слугувати гаджетом на кожен день (повідомлення, безконтактна оплата Garmin Pay, музика з навушниками).

Автономність Fenix 8 залежить від версії та типу екрана. В 43 мм моделі вона заявлена до 10 днів, або 4 дні із завжди увімкненим екраном. Для 47 мм з AMOLED дисплеєм – до 16 днів (7 днів з активним екраном), з MIP-матрицею та сонячною панеллю – до 21 дня та до 28 днів на сонці. Для 51 мм з AMOLED – до 29 днів (13 днів з активним дисплеєм), MIP-матрицею та сонячною панеллю – до 30 днів та до 48 днів на сонці.

12. Xiaomi Smart Band 9 Pro

Xiaomi Smart Band 9 Pro – це фітнес-браслет, що доріс до рівня спортивного годинника, але зберіг компактні розміри та відносно невелику ціну. Від класичної лінійки Mi Band він відрізняється більшим 1,74-дюймовим AMOLED-екраном прямокутної форми з роздільною здатністю 360х480 точок.

Годинник також отримав вбудований модуль GPS (GNSS), чого не було у звичайних Mi Band, він відстежує понад 150 видів спорту (від ходьби та бігу до йоги та плавання) і має 5 АТМ водозахист, тож підійде й для тренувань у басейні. Smart Band 9 Pro надає весь спектр базових метрик для відстеження здоровʼя: постійний моніторинг пульсу, відстеження сну з аналізом фаз, вимірювання SpO₂, рівнів стресу та нагадування про активність. Завдяки збільшеному корпусу, Smart Band 9 Pro обладнаний акумулятором ємністю 350 мА⋅год, що забезпечує автономність 14–21 дня залежно від інтенсивності використання.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: