Кар'єрний сервіс LEZO від Projector менш ніж за рік після запуску залучив тисячі людей, які шукають роботу, та компаній, які її пропонують. Його особливість у підході: підбір вакансій відбувається не за професією, а за навичками та досвідом кандидата. Як все функціонує – з'ясувала редакція Mezha.Media.
Що пропонує проєкт LEZO
LEZO працює як вебсервіс і допомагає знайти роботу за вакансіями: Graphic design, HR, Marketing, Development, Management, Interface design та Sales. Щоб ним скористатися, спершу на сайті треба створити власний профіль, авторизуватися та завантажити резюме.
Якщо CV немає, то спеціальний генератор від LEZO допоможе його зробити – він працює на базі штучного інтелекту та дає змогу краще описати досвід і компетенцію претендента.
Наступний крок теж за ШІ – він аналізує дані про скіли та пов'язує їх із вимогами роботодавців. Після цього людина отримує вакансії з прогнозованим відсотком метчу та обирає найкращі варіанти, натискаючи "лайк" або "скіп". А далі чекає на листи рекрутерів.
"Проте ми не застосовуємо ШІ безпосередньо для метчів. Він допомагає створити діджитал-портрет кандидата, "витягуючи" інформацію про досвід та оминаючи фактори ґендеру, віку, локації. Відбір вакансій відбувається на нашій стороні – і це вже логарифмічна історія", – пояснила у розмові співзасновниця та CEO проєкту Анна Черниш.
Щодо бізнесів, які використовують LEZO для пошуку співробітників, то вони також створюють профіль зі своєю назвою та посиланням на сайт. А ще проходять додаткову верифікацію – її проводять вручну, без використання ШІ. Це робиться, приміром, для того, щоб ідентифікувати недобросовісний бізнес та компанії, які не вийшли з рф.
Коли все почалося
Перші спроби створити сервіс для допомоги із пошуком роботи були ще у 2022 році – тоді запустили простий чат-бот, який дав змогу зібрати аудиторію. Але ідея нинішнього LEZO і того, як все має працювати, з'явилася восени минулого року. Невдовзі проєкт стартував у бета-версії, а повноцінний реліз відбувся у лютому 2024-го.
Анна Черниш розповідає, що це був процес довгого пошуку з дослідженнями, експериментами та обговореннями. Саме дискусія підштовхнула до усвідомлення, що кожна компанія має своє розуміння професії та підбір вакансій у такий спосіб не дуже відповідає дійсності.
"Назви позицій більше не описують конкретні набори навичок і компетенцій. Тому з'явилася ідея, що метч має бути за досвідом і навичками кандидата. Тобто порівняння того, що людина робила раніше, із задачами в новій компанії. Цю концепцію вирішили "загорнути" в сервіс", – каже CEO LEZO.
Чат-бот LEZO продовжує працювати – він має спільну базу із сайтом, тож охочі мають змогу користуватися і тим, і тим. Приміром, можна створити профіль та завантажити CV на сайті, а далі отримувати сповіщення про нові вакансії вже в боті.
Чого вдалося досягти
І хоча проєкт ще доволі "молодий", його вже використовують понад дві тисячі роботодавців. Крім цього, LEZO має значну базу кандидатів – йдеться про 13,5 тис. резюме та 46 тис. користувачів, які відстежують нові напрямки та вакансії в чат-боті.
За дев'ять місяців завдяки платформі відбулося близько 1600 метчів. І цей показник постійно зростає – якщо в лютому було приблизно 60 метчів, то, приміром, у серпні їх стало вже 380. На інтерв'ю з роботодавцем потрапляє 43% кандидатів. Хоча скільки з них отримують потім роботу, поки невідомо.
Проте сервіс все ж ставить собі за мету з'ясувати кількість наймів. Ба більше, за словами Анни Черниш, LEZO хоче самостійно забезпечити 1000 наймів на рік. Втім, це не єдине прагнення проєкту.
Що планується далі
У перспективі йдеться також по створення власного застосунку. Просту його версію, можливо, запустять до кінця 2024 року. Згодом з'явиться й складніша версія. У планах розвивати й нові напрямки для вакансій, щоб роботу знайшло більше спеціалістів.
"Наприклад, зараз у нас готується до запуску напрямок фінансів, вакансії для Customer Support тощо. Але виробничі сфери ми, скоріше за все, додавати не будемо", – додала CEO проєкту.
У майбутньому LEZO хоче розширяти й географію роботи. Зараз платформа працює переважно на українському ринку, тут є кандидати українці або ті, хто розуміє українську мову, але перебуває за кордоном – у Польщі, Великій Британії, США.
Крім цього, тут представлені глобальні компанії, які працюють в інших країнах. Вони сфокусовані на пошуку українських співробітників, приміром, для віддаленого працевлаштування або роботи в іноземних офісах.
"Із часом ми плануємо виходити на нові ринки. Але у нас немає "рожевих" мрій, що ми швидко запустимося, наприклад, у США. Там велика конкуренція, потрібні великі бюджети. Тому поки йдеться про інший формат, як-от запуск англомовної версії сайту", – зазначає Анна Черниш.
Вона додає, що серед викликів не лише нові показники чи напрямки вакансій, а й розвиток платформи загалом. Поки сервіс не досяг фінальної мети й попереду ще багато кроків, зокрема створення платформи для прямої комунікації між кандидатом та роботодавцем.
На шляху до цього LEZO втілює різні кроки, наприклад, щодо вартості. Сервіс безплатний для претендентів, а от компаніям за користування ним доводилося платити. Але проєкт оновлює мотиваційну модель, і з 21 жовтня всі роботодавці зможуть публікувати вакансії безплатно.
Мета Хата для спілкування
Ще одна ініціатива – так звана Мета Хата. Це зустріч creative&tech спеціалістів під одним "метадахом". Її мета полягає в тому, щоб дати кандидатам більше можливостей для контакту з роботодавцями для розуміння, чим живе бізнес та що для нього важливо.
Цікаво це й для компаній, адже деякі з них можуть створювати круті продукти та пропонувати класні позиції, але бути поки невідомими для широкого загалу. Тож це певною мірою змога заявити про себе.
"Але ще це можливість розповісти, чому зараз багато хто "хайрить", чому змінювати роботу сьогодні – це цілком нормально, – зауважила Анна Черниш. – Першу тестову Мета Хату ми зробили рік тому, а цього літа провели другу, вже в повноцінному форматі".
Третій захід заплановано на 24 листопада 2024-го. Надалі LEZO прагне масштабувати цей досвід, щоб допомагати людям знаходити роботу мрії, а компаніям – справжні таланти.