Презентація Samsung Unpacked цього року принесла не тільки оновлення флагманських складаних смартфонів та навушників, але й розширення лінійки розумних годинників. Разом з Galaxy Watch7 було представлено нову модель - Galaxy Watch Ultra. Це перша спроба Samsung виходу на ринок преміальних спортивних годинників, як Garmin Epix чи Apple Watch Ultra. Я не беру до уваги модель Watch5 Pro, яка відрізнялася від лінійки Watch5 по суті тільки матеріалами. З Watch Ultra ситуація кардинально інша, тож давайте розбиратися, що це за модель та чим вона відрізняється від нових Watch7.
Galaxy Watch Ultra
Новий годинник позиціюється як преміальне рішення, яке має стати компаньйоном для таких же преміальних смартфонів Samsung, тому його корпус зроблено з титанового сплаву 4-го класу, а дисплей прикриває сапфірове скло.
Дизайн моделі має трохи незвичний вигляд на фоні класичних круглих корпусів лінійки Galaxy Watch, які повторюють форму круглих екранів. Адже модель Ultra має форму квадрата зі скругленими кутами (в англійській мові для такої форми навіть є окрема назва - Squircle, від геометричних фігур square та circle). Проте її екран залишається круглим, тож маємо нетипове поєднання для спортивних годинників, яке, втім, часто зустрічається серед механічних моделей. Згадати хоча б Vacheron Constantin Historique American 1921 чи Panerai Luminor Marina.
Десь тут, схоже, дизайнери Samsung і шукали натхнення. Зазначу тільки, що вживу Galaxy Watch Ultra мають цікавіший вигляд, ніж на фото, адже складна форма корпусу краще сприймається в обʼємі. Тож попри можливі упередження щодо дизайну, все ж раджу подивитися на модель власними очима.
На жаль, Galaxy Watch Ultra будуть доступні тільки в одному розмірі корпусу - 47 мм. Повні габарити – 47,4х47,4х12,1 мм, при вазі 60,5 грамів. Тому модель підійде не всім. Через форму корпусу її розміри сприймаються більшими, ніж в 47 мм Garmin Fenix 7.
Однією з важливих відмінностей Watch Ultra від всіх інших розумних годинників Samsung є більша витривалість. Годинник має водонепроникність 10 ATM, що дозволяє займатися в ньому дайвінгом, а також виробник заявляє про його роботу в широкому діапазоні висот, від 500 метрів нижче рівня моря до 9 000 метрів над рівнем моря.
Традиційно, на корпусі Galaxy Watch є дві клавіші на правій грані, одна з яких відповідає за крок в інтерфейсі назад, а друга за перехід на екран циферблата. Також на затискання верхньої клавіші можна було призначити додаткову дію, наприклад запустити Google Pay. Втім в Galaxy Watch Ultra між цими двома кнопками додалася третя. Вона має вигляд заводної головки в механічних годинників та навіть крутиться! Втім спрацьовує тільки на натискання і працює для швидкого запуску, на неї можна призначити тренування чи увімкнення ліхтарика. Загалом можна призначити майже будь-яку дію.
Враховуючи, що в Galaxy Watch Ultra виробник відмовився від поворотного безеля (замість цього є жест по краю сенсорного екрана), то з прокруткою кнопки швидкого запуску, як на мене, в Samsung трохи змарнували можливість надати користувачам новий механічний спосіб керування інтерфейсом.
Дисплей Galaxy Watch Ultra має діагональ 1,5 дюйма, використовується матриця Super AMOLED з роздільністю 480х480 точок. Важливою відмінністю цього екрана є пікова яскравість 3000 ніт, якої буде достатньо для будь-яких умов.
Samsung також вперше представили на годиннику нічний режим для циферблатів, який перемикає їх в чорний та червоний колір, які легше сприймаються для очей в повній темряві.
В основі платформи Galaxy Watch Ultra лежить новий 3-нм процесор Exynos W1000 з 5 ядрами, який доповнюють 2 ГБ оперативної та 32 ГБ вбудованої памʼяті. Годинник підтримує LTE-підключення до інтернету через eSIM та бездротові модулі Bluetooth 5.3, Wi-Fi 2,4-5 ГГц та NFC. Для навігації та відстеження занять спортом годинники використовують системи позиціювання GPS, Beidou та Galleo. При цьому GPS працює у дводіапазонному режимі L1+L5, це означає точніше визначення координат в умовах щільної міської забудови.
В Galaxy Watch Ultra є зовнішній динамік, який дозволяє використовувати годинник для телефонних розмов в режимі голосного звʼязку, але також є аварійна сирена, яка у випадку екстремальної ситуації може покликати на допомогу.
Galaxy Watch Ultra працює під управлінням операційної системи Wear OS 5 з фірмовим інтерфейсом One UI 6.
В годиннику використовується оновлений BiActive Sersor (пульсометр, оптичний датчик біосигналу, електричний сигнал серця, аналіз біоелектричного імпедансу), а також є датчик температури, акселерометр, барометр, гіроскоп, геомагнітний датчик та датчик освітленості. Вперше для годинників Samsung, нова модель підтримує визначення апное — порушення дихання під час сну.
Оптичний датчик BiActive Sersor також може вимірювати просунуті кінцеві продукти глікації (AGEs) - показник метаболічного здоров'я та біологічного старіння, на який сильно впливають загальний спосіб життя та харчові звички. Це має допомогти приймати більш обґрунтовані рішення щодо спорту та харчування, а також здійснювати профілактичні кроки для проактивного догляду за собою.
Окрім відстеження фізичної активності та типових занять спортом, Galaxy Watch Ultra стали краще підтримувати триатлон, а також отримали вимірювання Функціональної порогової потужності (ФПМ) (Functional Threshold Power, FTP) для їзди на велосипеді. Цей показник визначає здатність спортсмена підтримувати максимально можливу потужність протягом 45-60 хвилин. Втім в Samsung заявляють, що завдяки алгоритмам штучного інтелекту годинник може визначити цей показник всього за 4 хвилини.
Окрім того, Galaxy Watch Ultra тепер вміють визначати персоналізовані зони пульсу, що має зробити тренування ефективнішими через визначення біль оптимальних рівнів інтенсивності відповідно до фізичних можливостей.
Годинник отримав акумулятор на 590 мА⋅год та швидку бездротову зарядку WPC. В Samsung не приводять автономність для повсякденного використання, але зазначають, що Galaxy Watch Ultra будуть працювати до 100 годин у режимі енергозбереження та 48 годин у спеціальному режимі енергозбереження під час фізичних навантажень. Детальніше про автономність зможемо розказати згодом, коли годинник приїде на огляд.
Galaxy Watch7
Основний фокус Samsung на цей рік був на моделі Ultra, тож Galaxy Watch7 отримали здебільшого функціональні оновлення. Дизайн моделі ніяк не змінився, тут маємо два розміри алюмінієвого корпусу - 40 та 44, з розмірами 40,4х40,4×9,7 мм, при вазі 28,8 грама, та 44,4х44,4×9,7 мм, при вазі 33,8 грама. Корпус годинників має водонепроникність 5 ATM та сертифікацію IP68.
Дисплеї обох моделей також не змінилися, вони прикриті сапфіровим склом, для 40 мм версії використовується 1,3-дюймовий Super AMOLED екран з роздільною здатністю 432х432 точок, для 44 мм - 1,5-дюймовий 480х480 точок.
Як і в Watch Ultra, в годинниках оновилася платформа, тепер вони також мають новий процесор Exynos W1000 з 2 ГБ оперативної та 32 ГБ вбудованої памʼяті, підтримують модулі LTE (для окремих моделей), Bluetooth 5.3, Wi-Fi, NFC, GPS(L1+L5), Beidou та Galleo. Оновлений BiActive Sersor, датчик температури, акселерометр, барометр, гіроскоп, геомагнітний датчик, датчик освітленості пропонують такий самий рівень вимірювань, що й модель Ultra.
Акумулятори Galaxy Watch7 також не змінилися, для 40 мм моделі — це 300 мА⋅год, для 44 мм - 425 мА⋅год.