Окрім нових моделей на процесорах Intel та Snapdragon, компанія Lenovo показала цього року на виставці IFA 2024 нові ноутбуки на процесорах AMD Ryzen Al. Ними стали моделі ThinkPad T14s Gen 6 AMD, ThinkBook 16 Gen 7+ та Yoga Pro 7 14″. Що цікавого можуть запропонувати новинки в плані дизайну та матеріалів, я розкажу в цій статті.
ThinkPad T14s Gen 6 AMD
Ще один ноутбук в лінійці Lenovo в традиційному для ThinkPad дизайні з корпусом вугільно-чорного кольору. Модель має доволі мінімалістичне оформлення, на кришці дисплейного блока можна побачити хіба що логотипи Lenovo та ThinkPad. Корпус має приємне на дотик софт-тач покриття, але його доведеться періодично протирати.
В обговореннях про ноутбуки ThinkPad завжди багато питань до їхньої вартості, але вона випливає з підвищених вимог до надійності цієї лінійки, зокрема до витривалості корпусу. Тому разом з алюмінієм в ньому для підсилення конструкції використовуються такі матеріали як карбон та магнієвий сплав.
Кришка дисплейного блока в ThinkPad T14s Gen 6 AMD легко відкривається однією рукою, проте шарнір дуже добре фіксує її положення під будь-яким кутом. Зручно, що екран можна регулювати в діапазоні до 180 градусів.
Після розкриття ноутбука користувач побачить класичну клавіатуру ThinkPad з фірмовою кнопкою-джойстиком — трекпойнтом, який дозволяє керувати курсором миші не відриваючи пальці від клавіш, що насправді зручно, коли багато друкуєш.
Самі кнопки клавіатури очікувано зручні, вони гарно рознесені та мають приємний мʼякий хід. Завжди із задоволенням набираю тексти на тестових ThinkPad, то ж для мене це одна з топових клавіатур в ноутбуках.
Тачпад в ThinkPad T14s Gen 6 AMD середнього розміру, а його верхню частину займають три клавіші трекпойнта. Проте сенсорної поверхні в цілому буде достатньо для комфортного використання, в тому числі жестів Windows 11. Цікаво, що різні модифікацію ноутбука можуть мати різні тачпади. Це може бути як просто сенсорна панель зі скляним покриттям, так і Haptic ForcePad, тачпад який не має рухомих механічних частин, а його натискання насправді імітується вібрацією від приводу лінійного переміщення.
Попри те, що ThinkPad T14s Gen 6 AMD складно віднести до мультимедійних моделей, ноутбук оснащено доволі непоганими стерео динаміками, які розташовані по обидва боки від клавіатури, й таким чином направлені на користувача.
Оскільки, як можна здогадатися з назви ThinkPad T14s Gen 6 AMD, ноутбук має 14-дюймовий екран, та ще й з не дуже великими рамками, то корпус моделі вийшов доволі компактним. Його розміри складають 313,6 x 219,4 x 16,9 мм, а вага – 1,3 кг.
Порти в моделі рознесені по бокових гранях. На правій знаходиться два USB-A 5 Гбіт/с.
А на лівій є два USB-C 40 Гбіт/с (Thunderbolt 4), HDMI 2.1, 3,5 мм розʼєм для навушників та мікрофона, слот для SIM карти.
Сам дисплей ноутбука, окрім діагоналі 14 дюймів, є у версії тільки з IPS матрицею та може запропонувати роздільну здатність 1920х1200 точок, співвідношення сторін 16:10, частоту оновлення 60 Гц, яскравість 400 ніт та відтворення 100% колірного простору sRGB. Доволі консервативні характеристики екрана, зате він має хороше антивідблискове покриття та залежно від модифікації може бути сенсорним.
Над екраном ноутбука розташована 5-мегапіксельна камера з інфрачервоним датчиком для роботи функції розпізнавання обличчя та шторкою, яка має забезпечити додаткову приватність, коли це потрібно. Вебкамери з вищою за Full HD роздільністю все ще рідкість в ноутбуках, проте варто зазначити, що не всі відеосервіси можуть показати перевагу 5-мегапіксельної камери. Але якість зображення з неї справді краще.
Ця версія ThinkPad T14s Gen 6 використовує процесор AMD, який буде новим рішенням з архітектурою Strix Point. Чому тільки буде? Бо виробник під час презентації вказав у характеристиках чип Ryzen AI Pro, який поки що офіційно не представлено. Можливо це буде AMD Ryzen AI 7 Pro 360, інформація про який вже почала зʼявлятися в інтернеті. У будь-якому випадку, оскільки старт продажів ThinkPad T14s Gen 6 AMD заплановано в США вже на жовтень, то інформація про новий процесор має скоро зʼявитися.
Поки що можна точно сказати, що модель зможе отримати вбудовану графіку AMD Radeon, до 64 ГБ двоканальної оперативної памʼяті LPDDR5x-7500 та PCIe Gen4 SSD накопичувач до 1 ТБ. Оновлена платформа також додасть бездротові модулі Wi-Fi 7 та Bluetooth 5.3, і можливість додавання модема 5G до окремих модифікацій моделі.
В ThinkPad T14s Gen 6 AMD буде вбудовано акумулятор 58 Вт·год, а заряджати його можна буде від комплектного компактного GaN блока живлення на 65. В Lenovo не приводять автономність моделі, що логічно, адже її процесор ще навіть офіційно не представлено. Але будемо сподіватися, що вона буде не гіршою, ніж в нових процесорах Intel та Qualcomm.
Старт продажів ThinkPad T14s Gen 6 AMD в США запланований на жовтень, там ноутбук буде стартувати з $1699, а в Європі він має зʼявитися трохи пізніше, у листопаді, але його вартість буде вищою та складе від 2199 євро.
ThinkBook 16 Gen 7+
Ще один 16-дюймовий ноутбук у лінійці масовіших бізнес-моделей ThinkBook. Модель по суті ділить з ThinkBook 16 Gen 7 на Snapdragon X Plus одне шасі, тому дизайн тут такий самий, а характеристики дуже схожі.
Ноутбук так само пропонує алюмінієвий корпус, мінімалістичний дизайн з написами Lenovo та ThinkBook на кришці дисплея, острівну клавіатуру з цифровим блоком клавіш та доволі великий тачпад. При чому він тут не механічний, а повністю сенсорний з імітацією натискання завдяки вібрації. Виробник називає його Precision Haptic ForcePad.
Набір портів в моделі доволі широкий. На правій грані є RJ45, один USB-A 3.1, SD картридер та схований за заглушкою порт USB-A 2.0.
Останній дозволяє приховати передавачі від бездротової миші чи гарнітури.
На лівій грані знаходиться USB-C 3.2 Gen 2, ще один USB-A 3.1, HDMI 2.1, USB4 та 3,5 мм аудіорозʼєм.
Подобається не тільки кількість та різноманіття портів, але й те, що вони добре рознесені, не вистачає хіба що одного Type-C порта на лівій стороні корпусу.
Попри однаковий дизайн, розміри та вага “плюс” моделі трохи більші, ніж в ThinkBook 16 Gen 7. Вони складають 357 x 248 x 16,9 мм, при вазі 1,9 кг.
Ноутбук отримав 16-дюймовий IPS дисплей з роздільною здатністю 3,2К, частотою оновлення 165 Гц, яскравістю 400 ніт та підтримкою 100% колірного простору DCI-P3. Це доволі якісна матриця, але я б з радістю поміняв у ній високу частоту оновлення на вищу максимальну яскравість. Як на мене, це було б більш збалансованим рішенням для не ігрової моделі.
В ThinkBook 16 Gen 7+ працює на процесорі AMD Ryzen M Al 9 365, це 10-ядерний чип з частотою від 2 до 5 ГГц, вбудовано графікою AMD Radeon 880M та окремим NPU для завдань штучного інтелекту. Тож ця модель також належить до категорії Copilot+ PC і має окрему клавішу для виклику чатбота Microsot.
Доповнює платформу до 32 ГБ двоканальної оперативної памʼяті LPDDR5X-7500 та SSD накопичувач до 2 ТБ. А також бездротові модулі Wi-Fi 7 та Bluetooth 5.3.
ThinkBook 16 Gen 7+ отримав великий акумулятор на 83 Вт·год, тож можна розраховувати на хороший рівень автономності.
Ноутбук почне продаватися у Європі вже цього місяця, а його вартість складе від 999 євро.
Yoga Pro 7 14″
Трохи схожий на ThinkPad T14s Gen 6 AMD за своєю конструкцією та дизайном ноутбук, але спрямований на ширше коло споживачів. Модель має трохи більший 14,5-дюймовий дисплей, який так само розкривається на 180 градусів, має схожу конструкцію шарніра, отвори динаміків по боках від клавіатури та зручні клавіші острівного типу. Але сам дизайн тут зовсім інший, корпус Yoga Pro 7 14″ зроблено з алюмінію з матовим покриттям та більш заокругленою основою.
Проте мінімалізм в цьому дизайні також присутній, на кришці дисплейного блока немає нічого, окрім логотипа виробника.
Над екраном Yoga Pro 7 14″ є невеликий виступ, в якому розташована Full HD вебкамера та інфрачервоний сенсор для функції розпізнавання обличчя. Традиційної шторки тут також немає, камера відключається через повзунок на правій грані, який має розмикати контакт до неї.
Портів у моделі трохи менше, ніж у ThinkPad T14s Gen 6 AMD. На правій грані є тільки один SB-A 3.1 Gen 1 та 3,5 мм розʼєм для навушників, а на лівій два USB-C (USB 4.0 Gen 1, PD 3.0, DP 1.4) та HDMI 2.1. Загалом достатньо для підключення периферії середньостатистичним користувачем.
Оскільки модель консьюмерська, то тут маємо вже 4 динаміки. Вони доволі голосні та навіть з натяками на бас. Для перегляду відео на ноутбуці підходять прямо чудово.
З огляду на діагональ екрана та відносно тонкі рамки навколо нього, Yoga Pro 7 14″ вийшов компактним, його розміри – 325,5 x 226,49 x 16,6 мм, а вага складає 1,54 кг.
14,5-дюймовий дисплей моделі пропонує OLED матрицю з роздільністю 2,8K (2880×1800 точок), співвідношення сторін 16:10, частоту оновлення 120 Гц, пікову яскравість 600 ніт, 100% колірного охоплення Adobe RGB, DP та sRGB. За всіма параметрами це дуже якісний екран, який підходить не тільки для роботи з офісними документами, але й для редагування фото чи відео. Дисплей прикриває глянцеве захисне скло, тому воно може ловити відблиски.
В Yoga Pro 7 14″ встановлено процесор AMD Ryzen Al 9 365 з 10 ядрами (4 x Zen 5, 6 x Zen 5c) та частотою від 2 до 5 ГГц. В чип вбудовано графіку AMD Radeon 880M з 12 ядрами та частотою 2,9 ГГц. Як і майже всі нові процесори, Ryzen Al 9 365 має окремий NPU для пришвидшення обробки завдань штучним інтелектом. В AMD заявляють, що обчислювальна потужність NPU в цьому процесорі досягає до 50 TOPS, а загалом він може видавати до 73 TOPS. Відповідно, Microsoft вже ліцензує цю платформу як Copilot+ PC, тож Yoga Pro 7 14″ буде мати всю ШІ-функціональність у Windows 11, коли вона стане доступною.
Також варто відзначити, що обʼєм оперативної памʼяті в моделі може бути до 32 ГБ двоканальної LPDDR5X-6400, а вбудованої до 1 ТБ Gen 4 2280 M.2 SSD.
Попри в цілому нову платформу, бездротові модулі в ноутбуці не останнього покоління, виробник поки що пропонує WIFI 6E та Bluetooth 5.3.
В Yoga Pro 7 14″ вбудовано акумулятор 73 Вт·год, що має забезпечити високий рівень автономності. Але перевірити його можна буде вже у повноцінному тестуванні, яке, сподіваюсь вийде зробити вже доволі скорою. Принаймні продажі ноутбука в Європі мають стартувати вже у вересні, а його ціна починатиметься з 1699 євро.
Завантаження коментарів …