Компанія Lenovo представила на виставці IFA 2024 в Берліні свої перші ноутбуки на доступнішому ARM-процесорі від Qualcomm – Snapdragon X Plus. Всього було показано три моделі: IdeaPad Slim 5x, IdeaPad 5x 2-in-1 та ThinkBook 16 Gen 7. Розглянемо їх детальніше.
IdeaPad Slim 5x
14-дюймовий ноутбук Lenovo IdeaPad Slim 5x отримав традиційно мінімалістичний для цієї серії дизайн з алюмінієвим корпусом та лише невеликим логотипом компанії на кришці.
Ноутбук легко відкривається однією рукою та розкривається майже на 180 градусів.
Клавіатура моделі типова для лінійки IdeaPad, вона має мʼякий, доволі тихий хід клавіш та достатню відстань між ними для комфортного набору текстів. Й оскільки IdeaPad Slim 5x – це Copilot+ PC, то на його клавіатурі є окрема клавіша для запуску чат-бота Copilot. Цікаво, що ноутбук буде продаватися як у версіях з підсвіткою клавіатури, так і без неї.
Тачпад в моделі доволі великий та добре розпізнає положення пальців, підтримуючи жести Windows 11.
IdeaPad Slim 5x має два динаміки по 2 Вт, знаходяться по боках від клавіатури.
Порти в ноутбуці розташовані на бокових гранях, на правій знаходиться слот для карт microSD та два USB-A.
На лівій грані можна знайти два USB-C, HDMI 2.1 та 3,5 мм розʼєм для підключення навушників чи гарнітури.
Розміри ноутбука складають 312 x 221 x 16,9 мм, а вага – 1,48 кг.
Рамки навколо екрана в IdeaPad Slim 5x не дуже великі та зроблені з пластику. Над дисплеєм розташована Full HD камера зі шторкою закриття для приватності та підтримкою функції розпізнавання обличчя Windows Hello.
14-дюймовий OLED дисплей ноутбука має роздільну здатність 1920×1200 точок, частоту оновлення 60 Гц, максимальну яскравість 400 ніт, 100% охоплення колірного простору DCI-P3 та сертифікацію TUV Low Blue Light. Це загалом доволі якісна матриця з хорошими кутами огляду, яскравою передачею кольорів та матовим покриттям.
IdeaPad Slim 5x – це один із перших ноутбуків Lenovo на платформі Snapdragon X Plus від Qualcomm, яка забезпечує дещо нижчу продуктивність, ніж топова лінійка X Elite, через використання процесорів з меншою кількістю ядер. Для Slim 5x будуть доступні модифікації, як з 8-ядерними, так і 10-ядерними процесорами Snapdragon X Plus. Всі вони також мають вбудовану графіку Adreno, співпроцесор для швидшої обробки завдань ШІ Hexagon, сучасні бездротові модулі Wi-Fi 7 та Bluetooth 5.3.
Конфігурація ноутбука також може мати до 32 ГБ оперативної памʼяті LPDDR5X та SSD накопичувач до 1 ТБ.
В IdeaPad Slim 5x вбудовано акумулятор на 57 Вт·год, що не дуже багато, як для 14-дюймової моделі, проте враховуючи енергоефективну платформу, цього має бути достатньо для автономності понад 10 годин.
Продажі моделі у Європі почнуться вже у вересні, а її вартість буде стартувати з 899 євро.
IdeaPad 5x 2-in-1
Це фактично модель-близнюк IdeaPad Slim 5x, яка відрізняється конструкцією та конфігурацією. Зупинюся тільки на відмінностях. Як можна догадатися із назви IdeaPad 5x 2-in-1 – це ноутбук-трансформер, екран якого може розкриватися на 360 градусів завдяки спеціальному шарніру.
Окрім конструкції, модель також має сенсорний OLED дисплей, що разом вплинуло на розміри та вагу, вони тут трохи більші: 313 x 227 x 17,5 мм та 1,5 кг.
Замість системи розпізнавання обличчя, в IdeaPad Slim 5x використовується сканер відбитків пальців.
Попри використання тієї самої платформи зі Snapdragon X Plus, модель буде пропонуватися з меншим максимальним обсягом оперативної памʼяті — до 16 ГБ LPDDR5X.
В усьому іншому ноутбук ідентичний до Slim 5x, але має вищу стартову ціну в 999 євро.
ThinkBook 16 Gen 7
Лінійка базових бізнес-ноутбуків ThinkBook також отримала свою першу модель на Snapdragon X Plus, нею став ThinkBook 16 Gen 7. Ноутбук отримав класичний для серії дизайн з кришкою дисплейного блока, що візуально розділена на дві частини темнішим кольором та має великий логотип ThinkBook. Корпус моделі повністю металевий, вона буде доступна тільки в одному темно-сірому кольорі Luna Grey.
Як для 16-дюймового ноутбука, ThinkBook 16 Gen 7 має не дуже великі розміри 356,4 x 248,4 x 16,7 мм, а його вага складає 1,82 кг.
Модель отримала клавіатуру острівного типу з підсвічуванням та цифровим блоком, а також доволі великий тачпад.
16-дюймовий IPS дисплей ThinkBook 16 Gen 7 має роздільну здатність WQXGA (2560×1600 точок), співвідношенням сторін 16:10, підтримує відображення 100% колірного простору sRGB та має пікову яскравість 350 ніт. Попри хороші кути огляду, ця модель все ж програє OLED екранам за якістю передачі кольорів, окрім цього, хотілося б бачити в ній все ж вищу яскравість. Тому це непоганий дисплей для офісних задач, але не для редагування фото чи іншої роботи з кольором.
Звукова система ноутбука складається з двох суперлінійних динаміків із підтримкою Dolby Atmos, вони доволі голосні, але не дуже обʼємні. Два мікрофони, розташовані у корпусі, можуть використовуватися під час відеоконференцій.
Порти в ноутбуці розташовані на бокових гранях ноутбука. На правій стороні знаходяться два USB-A (один з підтримкою Always-On), а також картридер для SD-карт. На лівій грані розташовані два USB-C з підтримкою 10 Гбіт/с, HDMI 2.1 та аудіороз’єм.
Ця модель також побудована на базі процесора Snapdragon X Plus й максимально може бути оснащена до 32 ГБ оперативної пам’яті LPDDR5X та SSD-накопичувачем до 1 ТБ.
В ThinkBook 16 Gen 7 вбудовано акумулятор на 84 Вт·год, чого має бути достатньо для хорошого рівня автономності.
Ця модель надійде у продаж в Європі у жовтні та буде стартувати з 819 євро.
Завантаження коментарів …