На перший погляд, топова модель флагманської лінійки Samsung змінилася ще менше, але це не зовсім так. Захисне скло екрана Galaxy S23 Ultra не так сильно закругляється по боках, що дозволило зробити бокові грані більш пласкими.
Це позитивно вплинуло на відчуття при використанні, адже смартфон банально зручніше тримати, не кажучи вже про фактичне збільшення корисної площі дисплея.
Конструкція S23 Ultra при цьому не змінилася: фронтальну та тильну панелі покриває захисне скло GorillaGlass Victus 2, а об’єднує їх рамка з авіаційного алюмінію. Корпус смартфона так само захищений від води та пилу по стандарту IP68.
Попри оновлення характеристик, розміри S23 Ultra майже не змінилися, апарат став лише трішки ширшим та важчим: 163,4 x 78,1 x 8,9 мм, 233 грам.
Смартфон отримав 6,8-дюймовий сенсорний Dynamic AMOLED 2X дисплей з роздільністю 3080х1440 точок, яскравість 1750 ніт, а також адаптивною частотою оновлення, яка в залежності від контенту може підійматися до 120 Гц та опускатися аж до 1 Гц. Тим зменшується розряд акумулятора, коли екран показує статичну картинку.
Якість зображення знаходиться на дуже високому рівні, дисплей здатен показувати 100% кольорового простору DCI-P3 та пройшов сертифікацію VDE, щоб це засвідчити.
Ще одна особливість екрана S23 Ultra – це вбудований ультразвуковий сканер відбитків пальців. Він доволі швидко спрацьовує та не впливає на якість картинки.
Минулого року компанія Samsung значно покращила перо S Pen, зменшив затримку вводу з 9 до 2,8 мілісекунди та підвищив точність визначення координат з 360 до 480 циклів за секунду. Ця ж версія S Pen з підтримкою 4096 ступенів натискання використовується і в Galaxy S23 Ultra. Перо, як колись в моделях Note, ховається в корпус смартфона і тому завжди під рукою.
Топова модель використовує ту саму платформу з процесором Snapdragon 8 Gen 2, що й молодші версії. Тому й переваги тут такі самі, не буду знову їх перераховувати. Зазначу тільки, що модель матиме три версії з 8 + 256 ГБ, 12 + 256 ГБ та 12 + 512 ГБ пам’яті.
Краще розкажу про ще одне велике оновлення в S23 Ultra, яке стосується блока камер. Samsung вперше використала свій найновіший 200-мегапіксельний ширококутний модуль. А загалом смартфон має набір одразу з чотирьох камер:
- 200 Мп ширококутна, 1/1.3 дюйма, f/1.7, лазерний автофокус, оптична стабілізація;
- 10 Мп перископічна телефото, 1/3,52 дюйма, f/4.9, PDAF, оптична стабілізація, 10x зум;
- 10 Мп телефото, 1/3,52 дюйма, f/2.4,PDAF, оптична стабілізація, 3x зум;
- 12 Мп ультраширококутна, 1/2,55 дюйма, f/2.2, 120˚, PDAF, електронна стабілізація.
Навіщо 200 мегапікселів? Вся суть нової камери в тому, що вона дозволяє поєднувати пікселі й тим самим при зменшенні роздільної здатності знімка забезпечувати вищу якість, особливо при поганому освітленні. Таким чином, окрім повних 200-мегапікселів, з цієї камери можна отримати 50-мегапіксельні фото або 12,5-мегапіксельні. При чому в останньому варіанті розмір пікселів в камері буде досягати 2,4 мікрометра, це дуже багато і має забезпечити багато світла. Також 200-мегапіксельна матриця дозволяє без проблем реалізувати підтримку запису відео в 8К при 30 кадрах в секунду.
Все це робить S23 Ultra доволі універсальним інструментом для ентузіастів мобільної фотографії.
Смартфон також отримав стереодинаміки, які були налаштовані спеціалістами AKG та підтримує технологію Dolby Atmos. Звучить він дуже голосно, на перший погляд, трохи голосніше торішніх моделей.
Навушники до S23 Ultra можна підключати безпровідним способом через Bluetooth 5.2, або ж докупити перехідник з USB Type-C для провідних моделей.
В апараті встановлений акумулятор на 5000 мА⋅год, а також підтримується швидка провідна зарядка до 45 Вт та безпровідна до 15 Вт. Як і раніше, смартфон можна використовувати для підзарядки таких аксесуарів, як розумні годинники чи навушники.
Це був тільки перший погляд на Galaxy S23 Ultra, моделі справді вийшла цікавою і я сподіваюся, що детальніше про неї ми зможемо розказати вже найближчим часом у повноцінному огляді.
Завантаження коментарів …