Економія електроенергії в умовах регулярних обстрілів енергосистеми, відключень світла та підвищення тарифів — питання більш ніж актуальне. Результати опитування, проведеного серед українців компанією Rakuten Viber, показали, що 85% респондентів знизили енергоспоживання.

Люди обмежують або і зовсім відмовляються від користування кондиціонерами, кухонними приладами та іншою побутовою технікою, а також намагаються менше вмикати світло. Але комуналка росте, а українці продовжують шукати способи заощадити.

Сучасні технології, як завжди, не лишаються осторонь від теми, що хвилює людей. У питанні економії електроенергії можуть допомогти мобільні застосунки. Вони вміють контролювати побутові лічильники, підказувати, як і на чому ви можете заощадити, порівнювати витрати за певні періоди, пропонують енергоефективні альтернативи. Які мобільні додатки можуть зайнятися вашою комуналкою та чим вони будуть корисні?

Економія електроенергії з мобільними додатками

Уявіть, що стоси квитанцій, складні розрахунки в товстих зошитах та необхідність збирати квитанції, щоб відстежувати динаміку витрат електроенергії, канули в Лету. Відтепер усі цифри, показники, тарифи та все, що вам треба знати для контролю за своїми комунальними платежами, зберігатиметься в одному місці — у вашому смартфоні. Для цього потрібно лише встановити зручний додаток. Економія на комуналці за допомогою мобільних застосунків можлива з кількох причин:

 1. Моніторинг споживання електроенергії допоможе визначити прилади, які «тягнуть» найбільше світла, та відкоригувати користування ними.
 2. Зайвих нарахувань та помилок у розрахунках споживання можна уникнути завдяки вчасному передаванню показників лічильників.
 3. Деякі додатки надають рекомендації щодо зменшення енергоспоживання, нагадують витягнути прилади з розетки, використовувати енергоощадні лампи тощо.
 4. Автоматизація оплати рахунків знижує ризик пропуску термінів оплати та виникнення штрафних нарахувань.

Таких специфічних застосунків поки не так багато і, можливо, у чомусь не будуть ідеальні, та все ж вони здатні спростити життя. Розглянемо детальніше, як економити електроенергію з мобільними додатками.

Додатки для розрахунку витрат електроенергії та її заощадження

Показання лічильників

Застосунок, призначений для моніторингу енергоспоживання та економії коштів. Дає змогу записувати та відстежувати показники лічильників води, електроенергії, газу.

Основні функції, які пропонує додаток:

 • нагадування про час зняти показники лічильника;
 • їх запис у кілька дотиків;
 • ведення статистики енергоспоживання, порівняння періодів та відстеження змін;
 • відстеження впливу погоди на енергоспоживання протягом року;
 • керування кількістю лічильників для різних квартир або місць;
 • створення звітів та їх експорт у PDF-документ.

Застосунок підтримує лічильники електроенергії, газу, води, тепла, нафтових обігрівачів, систем опалення з пелетами, міського опалення в районі тощо. Негативні значення програма може підсвічувати червоним кольором, щоб ви звернули увагу на проблему, якщо вона виникне.

Сервіс стане відмінним рішенням для ефективного відстеження споживання та контролю, незалежно від того, чи є ви власником житла, орендодавцем або орендарем. Аналог схожого застосунку можна завантажити також і в App Store.

Додатки для розрахунку витрат електроенергії та її заощадження

Meterable

Застосунок для контролю за побутовими лічильниками комунальних послуг. Він є і в App Store. Усі ваші витрати та заощадження програма розраховує та відображає на графіках — на день, тиждень, місяць, квартал або рік. Завдяки цьому ви зможете порівнювати витратити за поточний та попередні періоди. Програма має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс та дозволяє моніторити до п’яти окремих лічильників: на електрику, газ, воду, сонячну енергію тощо. Основні функції:

 • ведення статистики комунальних витрат та відстеження тенденцій;
 • поради та підказки щодо покращення енергоефективності;
 • перетворення показників, наприклад, м³ газу у кВт·год;
 • підтримка багатотарифних лічильників;
 • нагадування про час зняти показники лічильників;
 • резервне копіювання і відновлення даних.

Joulebug

Додаток, який допоможе опанувати екологічний спосіб життя та навчитися використовувати ресурси без надмірного споживання в ігровій формі. Програма має легку для розуміння статистику впливу, відео з інструкціями та корисні посилання. Окрім того, калькулятор «річного впливу» допоможе вам візуалізувати зміни, яких вам вдалося досягти.

Розробники називають додаток філософією для прийняття організаціями корпоративної культури сталого розвитку, що полягає в піклуванні про навколишнє середовище. Вона досягається через формування звичок, що бережуть клімат, і залучення працівників. Додаток є і в App Store.

Smappee

Застосунок у режимі реального часу відстежує споживання електроенергії побутовими приладами та надає детальну інформацію про їх роботу, відстежує інтелектуальне управління будинками та електромобілями.

З допомогою програми користувач може спланувати, наприклад, коли зарядити електромобіль сонячною енергією. Сеансами зарядки можна керувати у режимі реального часу. Так ви підвищите енергоефективність та перейдете на використання природних енергоресурсів. Завантажити застосунок можна також і в App Store.

Додатки для розрахунку витрат електроенергії та її заощадження

Калькулятор електроенергії

Застосунок для розрахунку споживання електроенергії. Призначений для користувачів, зацікавлених у проєктуванні сонячної електростанції для свого будинку чи офісу. Використовується також для розрахунку домашнього електричного навантаження та щомісячних рахунків за електроенергію. Додаток може обчислити ваш загальний рахунок за електроенергію за день, за тиждень, за місяць і за рік.

Для цього потрібно обрати з поданого списку електроприлади у вашому домі та тривалість роботи кожного з них. У такий спосіб ви також зможете визначити потужність необхідного генератора. Крім того, програма допоможе зменшити енергоспоживання та, відповідно, рахунок за електроенергію. Перевагою додатка є підтримка української мови, але недолік — велика кількість реклами. Аналог схожого застосунку можна завантажити також і в App Store.

EnBW AG

Застосунок від німецької енергетичної компанії Energie Baden-Württemberg AG, який складає прогнози споживання енергії та витрат. Додаток є і в App Store. Основні функції:

 • моніторинг та економія енергоспоживання;
 • керування рахунками;
 • надання порад та рекомендацій щодо енергозаощадження;
 • інтеграція з розумними пристроями та системами, такими як розумні термостати та лічильники;
 • актуальні новини та інформація про діяльність EnBW.

Хоча повний набір функцій додатка більш корисний для клієнтів компанії, але деякі аспекти можуть бути цікавими й для ширшої аудиторії, особливо для тих, хто цікавиться збереженням енергії та відновлюваними джерелами енергії. Програма підтримує англійську та німецьку мови.

Енергетика Онлайн

Український додаток, спрямований на поліпшення комунікації між споживачами та постачальниками електроенергії. Пропонує кілька функцій для контролю та керування енергоспоживанням:

 • передання показників лічильника;
 • перегляд актуальних рахунків за електроенергію та історії оплат;
 • оплата рахунків онлайн безпосередньо через застосунок;
 • сповіщення про необхідність передати показники лічильника та нагадування про оплату рахунків;
 • контроль споживання та економія електроенергії;
 • інформаційна підтримка, доступ до корисної інформації, контактів служб підтримки та новин енергетичного ринку.

Також у додатку можна подати скаргу до НКРЕКП за неякісно надані послуги. Водночас розробники попереджають, що додаток не заміняє функцій особистих кабінетів ліцензіатів, а лише покликаний встановити прямий канал зв’язку між держрегулятором, компаніями та споживачами.

Попри всі перелічені переваги, наразі користувачі оцінюють застосунок не надто високо — лише 2,8 у Google Play. Та все ж він має понад 100 тисяч завантажень. Завантажити можна також в App Store.

Додатки для розрахунку витрат електроенергії та її заощадження

Крім того, існують мобільні додатки для контролю електроенергії та інших видів платежів для окремих регіонів або міст України. Серед таких:

У поєднанні з іншими способами економії та обмеженням у користуванні найбільш енергозатратними приладами мобільні додатки стануть зручними помічниками у контролі за комуналкою.

Читайте також на тему: В енергетиці немає магії. Економія та шлях до енергонезалежності без клікбейту та рожевих окулярів