Компанія Samsung оновила флагманську лінійку планшетів топовою моделлю Galaxy Tab S10 Ultra з 14,6-дюймовим дисплеєм, яка за характеристиками та ціною в цілому вже може скласти конкуренцію ноутбукам. Але чи справді сучасний планшет з великим екраном здатен допомогти користувачу виконувати ті самі завдання, що і лептоп? Це питання постійно підігрівало мій інтерес до цих девайсів, і я вирішив знайти на нього відповідь, користуючись Galaxy Tab S10 Ultra протягом двох тижнів. Моєю метою було не стільки придумати спосіб повністю замінити робочий ноутбук, а скоріше визначити, чи можу я так само ефективно виконувати свої задачі на планшеті. В цьому матеріалі я поділюся своїми спостереженнями та розкажу, як новий флагманський планшет Samsung показав себе в роботі головного редактора Mezha.Media.
Що пропонує Galaxy Tab S10 Ultra
Але для початку варто зупинитися на характеристиках планшета та можливостях, які він пропонує. Galaxy Tab S10 Ultra отримав 14,6-дюймовий Dynamic AMOLED 2X дисплей з роздільною здатністю 2960×1848 точок та частотою оновлення 120 Гц. Що цікаво, екран має антивідблискове покриття на зразок того, що вперше було представлене разом з Galaxy S24 Ultra. І якщо з виходом флагманського смартфона Samsung це свого роду був гейм-ченджер, то в планшеті це нововведення стає ще помітнішим. Адже працювати з таким дисплеєм навіть під прямим світлом від ламп дуже комфортно.
Модель також пропонує флагманський процесор Dimensity 9300+, 12 ГБ оперативної памʼяті та накопичувач на 256, 512 ГБ або ж на 1 ТБ.
Думаю, багато хто очікував побачити в Galaxy Tab S10 Ultra процесор від Qualcomm, як це було в минулому поколінні планшета, але варто відзначити, що Dimensity 9300+ від MediaTek – це теж доволі просунуте рішення.
Чип побудовано з використанням 4 нм техпроцесу TSMC, він базується на архітектурі ARM з використанням одного продуктивного ядра Cortex-X4 з частотою 3,4 ГГц, трьох ядер Cortex-X4 з частотою 2,85 ГГц, та чотирьох Cortex-A720 з частотою 2 ГГц. За обробку графіки в чипі відповідає прискорювач Immortalis-G720 з підтримкою трасування променів, а за прискорення завдань штучного інтелекту рушій NPU 790.
За тестами та реальним використанням Dimensity 9300+ показує себе як флагманський. В популярному тесті Geekbench 6 процесор MediaTek демонструє продуктивність на рівні зі Snapdragon 8 Gen 3 в однопотокових завданнях та обходить його у багатопотокових. Загалом виходить поки що не дуже популярне, але продуктивне рішення, яке гарно проявляє себе в роботі флагманського планшета.
Про можливості цієї платформи я ще детальніше розкажу далі, поки ж зазначу, що вона також пропонує 12 ГБ оперативної пам’яті для моделей з накопичувачем на 512 ГБ, а для версії на 1 ТБ доступно одразу 16 ГБ оперативної пам’яті. При цьому розширити вбудоване сховище можна завдяки слоту для карт памʼяті microSD. Це також дозволяє використовувати його, як картридер, наприклад, для того, щоб швидко перекинути фото чи відео з екшн-камери.
Як і очікуєш від топового планшета, в Galaxy Tab S10 Ultra є останні бездротові модулі, зокрема Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3, а також підтримка мереж 5G з можливістю додавання номера як через nanoSIM, так й через електронну eSIM картку. Для визначення місця перебування планшет використовує супутникові системи GPS, GLONASS, BDS та GALILEO.
Наявність не тільки Wi-Fi, але й можливість підключення до мереж мобільних операторів робить Galaxy Tab S10 Ultra цікавим варіантом для тих, хто часто працює в “польових” умовах. Сюди ж можна додати підтримку GPS, який може знадобитися як для навігації, так і для роботи певних програм. А також захист від води та пилу за стандартом IP68, можна не боятися потрапити з планшетом під дощ.
Для додаткової безпеки, в Galaxy Tab S10 Ultra є вбудований в екран оптичний сканер відбитків пальців, він швидко спрацьовує та дозволяє комфортніше входити у систему.
В цілому планшет пропонує доволі просунутий набір можливостей, які, до того ж запаковані у компактний корпус з товщиною всього 5,4 мм та вагою 723 грами. При цьому тильна частина Galaxy Tab S10 Ultra майже повністю зроблена з алюмінію, а дисплей прикритий захисним склом.
Чохол-клавіатура
Сам по собі Galaxy Tab S10 Ultra пропонує просунутий набір характеристик, але повністю його можливості розкриваються разом з фірмовим чохлом-клавіатурою Book Cover Keyboard – AI Key. Він повністю захищає корпус, а також пропонує клавіатуру острівного типу з підсвічуванням та трекпадом.
Чохол виконано з поліуретану, і навіть попри наявність клавіш він доволі тонкий. Сама розкладка клавіатури є стандартною, зручність набору тут на рівні з компактними ноутбуками, єдине, потрібно звикнути до короткого ходу клавіш, але це не займає багато часу. Коротке, проте м’яке спрацьовування кнопок, дозволяє тримати доволі швидкий темп друку.
Нижче клавіш знаходиться скляний трекпад, за мірками ноутбуків він маленький, але дуже чутливий та точний. Коли минулого року в мене доволі довго був попередник, Tab S9 Ultra, то з ним приїхав чохол лише з клавіатурою, і трекпада справді не вистачало, адже доводилося відривати руки від клавіатури, коли потрібно було щось зробити в інтерфейсі. Попри всі можливості сенсорних екранів, трекпад все ще має свої переваги. Та й варто зазначити, що підтримка курсора в OneUI 6.1.1 знаходиться на хорошому рівні, чого не завжди очікуєш від системи на Android.
Загалом, набирати великі об’єми тексту на цій клавіатурі комфортно, я всю цю статтю написав саме на Galaxy Tab S10 Ultra, а це майже 19 тис. символів. Єдине, коли працюєш з планшетом не за столом, встановивши його собі на коліна, то варто враховувати, що чохол з клавіатурою має лише магнітне кріплення, а за кут нахилу екрана відповідає відкидна підставка на тильній частині корпусу. Тобто Galaxy Tab S10 Ultra потрібно встановити так, щоб він випадково не перекинувся. В мене жодного разу не було навіть натяку на це, але я завжди пам’ятав, що користуюсь не ноутбуком, а девайсом з іншою конструкцією.
Втім, варто зазначити, що можливість відстібати клавіатуру має свою перевагу, адже її можна залишити в стороні, коли вона не потрібна. Наприклад, під час перегляду відео, чи коли вирішив у щось пограти. Або, якщо брати сценарії на роботі, то коли зустрічаєшся з клієнтом десь на виїзді й показуєш йому презентацію. Враховуючи, що загалом весь чохол важить 670 грамів, і на частину з клавіатурою припадає більша частина цієї ваги, то зручно мати можливість її від’єднати, коли вона не потрібна. У звичайних ноутбуках такої можливості немає.
Galaxy Tab S10 Ultra для повсякденних робочих задач
Як головний редактор вже доволі великого сайту, окрім створення контенту та його редагування, значну частину мого робочого часу також займає планування і спілкування з колегами та партнерами. Й оскільки працюємо ми здебільшого віддалено, то для редакції дуже важливими є різні програми для комунікації.
Цього року наша корпоративна пошта переїхала на Google Workspace, відповідно головною поштовою програмою тепер є Gmail. І маю відзначити, що вона чудово адаптована під Android-планшети. В горизонтальному положенні екрана, інтерфейс Gmail адаптується під дві колонки, є можливість одразу почати відеозустріч в Google Meet. Стільки років пройшло, а за зручністю та швидкістю роботи Gmail досі є одним із найкращих варіантів.
Говорячи про написання листів, варто відзначити, що на клавіатурі чохла Galaxy Tab S10 Ultra є окрема клавіша виклику чат-бота Gemini від Google. І маю визнати, користуючись планшетом, я натискав її на диво дуже часто. Наприклад, коли потрібно було знайти якусь базову інформацію, а також під час написання листів англійською. Я просив Gemini перевірити правильність написання, і ШІ давав в цілому хороші поради. Окрім цього, якщо потрібно відповісти на листа, а клавіатура лежить десь в іншій кімнаті, то можна скористатися віртуальною, в яку вбудований генератор текстів Galaxy AI. Його можна попросити створити відповідь за вас. Тут також є перевірка граматики та можна вибрати стиль тексту, наприклад, дружній чи формальний.
Кожного понеділка я беру участь у двох, а іноді у трьох редакційних планірках. Ми плануємо тиждень з редакцією по оглядах, по статтях для розділу бізнес, а потім я приєднуюсь до загальної наради всіх головних редакторів медіахолдингу УП. Тож можливості групових дзвінків та відеодзвінків для мене є доволі важливою. Galaxy Tab S10 Ultra в цьому плані є фактично ультимативним девайсом, адже пропонує одразу дві фронтальні камери, одну 12-мегапіксельну ширококутну, а другу – 12 мегапіксельну надширококутну, якщо в кадрі має поміститися більше людей. При чому, якщо ви любите крутитися під час нарад, в камері є автоматичне фокусування, яке буде підлаштовувати кут огляду, щоб обличчя завжди було в кадрі.
За останній рік я полюбив ручки та блокноти. По-перше, це дозволяє швидко записувати ідеї та розписувати плани, по-друге, приємно перемикатися з клавіатури та розминати руки, однією пишеш, іншою крутиш ковпачок ручки. Нещодавно бачив фрагмент з інтерв’ю Сема Альтмана, CEO OpenAI, в якому він розказував, що постійно носить з собою ручку та відривний блокнот. Дуже його розумію, хоча до відривних блокнотів я поки не дійшов. А от до використання планшета для рукописних записів таки дійшов. Спершу було просто цікаво, адже 14,6-дюймовий дисплей — це прямо велика площа для того, щоб щось писати, тим більше, що в комплекті з планшетом йде перо S Pen, яке давно зарекомендувало себе як зручний спосіб вводу.
Потім потрохи втягнувся. Коли на дзвінках не потрібне відео, можна одночасно слухати співрозмовників та робити нотатки прямо на планшеті. S Pen та поверхня екрана повністю не замінюють відчуття, коли пишеш 0,3 мм ручкою по м’якій поверхні хорошого паперу, але тут є свої переваги. Одним пером можна писати й стирати записи, можна миттєво перемикатися з ручки на олівець чи на маркер, можна міняти колір та виділяти вже написане. Універсальність S Pen надає дуже широкий спектр інструментів, а наконечник пера так само дуже тонкий та розпізнає ступінь натискання й кут нахилу. Плюс лаг вводу складає всього 2,8 мс, людське око не розрізняє затримку між рухом наконечника пера та появою зображення на екрані. Здається, що справді пишеш на поверхні дисплея.
Відповідно, якщо комфортно писати, то малювати з S Pen буде так само зручно. На жаль, художник з мене такий собі, але для таких як я є купа програм з розмальовками, що дозволяють увійти в майже медитативний стан.
Ще одна важлива програма, на яку ми з редакцією цього року переїхали – Slack. Ніколи не був фанатом корпоративних месенджерів, але маю визнати — це зручно. Люди з вашого оточення можуть користуватися Telegram, WhatsApp чи Facebook Messenger, і там буде купа переписок з ними, в яких робочі чати просто губляться. Потім доводиться згадувати, в якому саме сервісі ти писав. З Slack такої проблеми немає, там тільки робоча переписка, тільки спілкування з командою. Єдина проблема, в Slack не дуже сильно заморочуються щодо Android-планшетів. Програма на них працює стабільно, але інтерфейс тут — просто розтягнутий зі смартфона. На великому дисплеї Galaxy Tab S10 Ultra це має майже сюрреалістичний вигляд, адже пропадає стільки вільного місця.
В моменти, коли мені потрібно більше часу на переписки в Slack та загалом потрібна більша багатозадачність, на Galaxy Tab S10 Ultra я перемикався у режим DeX, який перетворює інтерфейс планшета на подобу класичного UI Windows. Тут є і робочий стіл, і меню, і панель інструментів, і всі програми відкриваються в окремих вікнах. Таким чином, для Slack можна виділити рівно стільки місця на екрані, скільки потребує його інтерфейс на смартфоні.
Ще одне призначення режиму DeX – це зручніше та раціональніше використання великих екранів, адже планшет можна підключати через USB-C до моніторів, та навіть бездротовим способом до підтримуваних телевізорів. Якщо в цей момент під’єднати до Galaxy Tab S10 Ultra мишу та клавіатуру, то вийде майже заміна десктопа.
Кожен свій робочий день, та й не робочий теж, я доволі багато часу проводжу у браузері. Здебільшого, я використовую Chrome, тож на Android-планшет було б дивно ставити щось інше. Інтерфейс програми на Galaxy Tab S10 Ultra нагадує десктопну версію, тут так само є вкладки. Проте за замовчуванням браузер ідентифікується як мобільний та сайти віддають йому адаптовані під менші екрани сторінки. На щастя, це можна доволі просто виправити, обравши в меню опцію “Версія для комп’ютера”.
В цілому, Chrome на Android-планшеті доволі зручний, швидкість та інтерфейс на одному рівні з десктопом, але дуже не вистачає можливості встановлювати розширення. В мене їх не так, щоб дуже багато, проте в редагуванні дуже допомагає плагін LanguageTool, що підкреслює помилки правопису та граматики, і досі є одним із найкращих рішень для редагування саме українських текстів. Не знаю, чи в Google ще планують додавати плагіни в мобільну версію Chrome, але сподіваюсь, що компанія все ж колись до цього прийде.
Серед багатьох користувачів досі є упередження, що досвід використання Chrome на Android-планшеті буде ближчим до смартфонів, ніж до десктопної версії програми. Проте окрім відсутності плагінів, в іншому досвід насправді виходить ближчим до десктопа. Сайти працюють так само як вони б працювали у Chrome на ноутбуці, але при цьому у користувача на Android-планшеті є ширший вибір, адже, наприклад, можна користуватися як вбудованими програмами Gmail, Google Photo, YouTube, так і їхніми вебверсіями.
Для планування роботи редакції ми активно використовуємо Notion, цей же сервіс я адаптував для себе, щоб створювати власні бази знань та зберігати потрібну мені інформацію. Програма однаково працює що на десктопі, що на планшеті, що на смартфоні. І це зараз основна перевага Notion, він мультиплатформений та надає однаковий досвід використання на різних девайсах. До того ж велика кількість шаблонів та можливість форматувати сторінки нотаток під свої потреби дозволяє використовувати програму під різні задачі, від списку покупок до ведення календаря із запланованими матеріалами для сайту.
Для написання довгих текстів на Galaxy Tab S10 Ultra я використовував Google Docs та іноді Microsoft 365. Обидві програми доволі зручні для базових завдань, проте якщо вам потрібне щось більше, ніж просте форматування. Наприклад, для наукової публікації, то краще скористатися десктопною версією. Для роботи журналіста можливостей Google Docs цілком достатньо, до того ж програма автоматично зберігає текст як онлайн, так і офлайн на самому девайсі.
Отже, якщо говорити про мої робочі завдання, які в основному потребують використання браузера, пошти, месенджера, відеоконференцій, планування та простої роботи з текстом, то Galaxy Tab S10 Ultra справляється з ними без проблем. Хотілося б кращої оптимізації деяких програм, як Slack, та підтримки плагінів у Chrome, але в цілому під час використання планшета в мене не було відчуття, що чогось не вистачає і я не повертався до ноутбука.
Екосистема Samsung
Оскільки під час використання Galaxy Tab S10 Ultra я також користувався Galaxy S24 Ultra та навушниками Galaxy Buds3 Pro, то трохи зупинюся на тому, які можливості зараз надає екосистема Samsung.
Якщо ви використовуєте свій акаунт Samsung на всіх девайсах, це дозволяє їм “бачити” один одного та спрощувати деякі задачі. Наприклад, легко обмінюватися файлами між смартфоном та планшетом. Можна зробити фото й тут же передати його з одного пристрою на інший, те саме з документами та іншими файлами. Окрім цього, якщо скопіювати текст чи посилання на смартфоні, воно автоматично переноситься в буфер обміну на планшеті, і його можна вставити простим Ctrl+V.
Під час використання навушників Galaxy Buds3 Pro також не потрібно задумуватися над тим, щоб вручну перемикати їх зі смартфона на планшет, це відбувається автоматично, коли запускається медіа, або під час вхідного дзвінка. Дуже зручна функція, яка робить одночасне використання смартфона та планшета дуже зручним.
Фото, відео, музика, книги та ігри
Окрім двох фронтальних камер, в Galaxy Tab S10 Ultra ще є дві основні камери: 13-мегапіксельна ширококутна з автофокусом і 8-мегапіксельна надширококутна. Як можна здогадатися, ці модулі додані в планшет не для того, щоб робити неймовірні фото, вони не конкурують з камерами на смартфонах. Камери потрібні для простих завдань, як знімки документів, демонстрація чого під час відеодзвінка й тому подібне. Проте це не значить, що планшет не буде цікавий тим, хто захоплюється фотографією. Адже його можна використовувати для редагування фото.
З чудовим екраном, швидкою платформою та пером S Pen на Galaxy Tab S10 Ultra дуже зручно редагувати знімки. Для цього можна встановити Lightroom або безплатний Snapseed, або ж скористатися вбудованими можливостями галереї. Вони за останні декілька років стали доволі просунутими й також пропонують ШІ функції. Наприклад, є можливість автоматично виділяти об’єкти та видаляти їх з фото або переміщувати в іншу частину знімка.
Окрім цього, Galaxy AI дозволяє створювати згенеровані зображення на фотографіях. Можна взяти S Pen та зробити на знімку ескіз будь-чого, й ШІ спробує згенерувати на основі цього реалістичну картинку. Так само можна згенерувати зображення повністю з нуля, лише на основі ескізу. Так само можна редагувати портрети та генерувати на їх основі аватарки в різних стилях.
Для перегляду відео я користуюся стримінговими сервісами, такими як YouTube та Amazon Prime Video. Споживати відеоконтент на 14,6-дюймовому екрані одне задоволення. До того ж планшет має одразу чотири динаміки з пристойним об’ємом та басом. Настільки, що я іноді використовував його як портативну колонку, запускаючи Spotify.
14,6-дюймовий дисплей одразу не сприймається як зручний для читання книг, здається, що планшет завеликий, але на практиці все навпаки. Читати книги на екрані Galaxy Tab S10 Ultra комфортно, звісно не на ходу, а сидячі у кріслі чи на дивані, чи просто за столиком у кафе. Але загалом це хороше рішення, якщо планшет потрібен також для електронних книг чи коміксів.
Можливості грати в ігри на Galaxy Tab S10 Ultra обмежуються лише кількістю ігор на самій платформі Android. Але не у всі з них буде зручно грати, все ж більшість розрахована на те, щоб їх запускали на смартфонах. Проте, якщо ви захоплюєтеся стратегіями, містобудівними симуляторами, картярськими іграми чи Tower Defence, то в цих жанрах планшет розкриває себе якнайкраще. Я періодично грав на Galaxy Tab S10 Ultra у Civilization 6, Northgard, Hearthstone та в Kingdom Rush. Коли потрібно було згаяти трохи часу (особливо на час відключень світла), це дуже виручало.
Автономність
В планшеті використовується акумулятора на 11200 мА⋅год, якого мені в середньому вистачало на 9-10 годин безвідривної роботи, тобто понад стандартний робочий день. Якщо ж комбінувати використання планшета з десктопним ПК, то автономність можна розтягнути на 1,5, іноді навіть на 2 дні. В цілому на рівні сучасних ноутбуків, але ми говоримо про компактніший, зокрема набагато тонший, пристрій.
Заряджається Galaxy Tab S10 Ultra через порт USB-C, є підтримка швидкої зарядки до 45 Вт. Проте враховуючи ємність акумулятора, повна зарядка все одно займає трохи понад 2 години. Якщо ж планшет повністю розрядився, то за 30 хвилин він зарядиться до 22%, що дозволить попрацювати ще декілька годин, поки не вийде підзарядитися більше.
У підсумку
Досвід використання Galaxy Tab S10 Ultra вийшов доволі довгим та продуктивним, що видно по розміру цього матеріалу. Як на мене, планшет зі своїм завданням цілком справився, я активно на ньому працював, набирав великі об’єми тексту, редагував статті та займався іншими супутніми справами, не використовуючи для цього власний ноутбук. Проте через обмеження програм для Android, я б навряд міг би повністю перейти на такий девайс та відмовитися від всього іншого. Але як доповнення для великого ігрового ноутбука чи десктопного ПК, такий планшет буде дуже зручним компаньйоном.
Завантаження коментарів …