Українська правда

Ось чим доведеться поступитися власнику iPhone 16e, а не дорожчих моделей

Ось чим доведеться поступитися власнику iPhone 16e, а не дорожчих моделей
Apple iPhone 16e
0

Щойно презентований iPhone 16e став на заміну iPhone SE та тепер є новим найдешевшим смартфоном, який пропонує Apple (навіть з урахуванням торішнього iPhone 15, який все ще є в Apple Store). І якщо пересічному покупцю було очевидно, чому SE був базовою пропозицією, то з 16e різниця з дорожчими опціями може здатися не настільки очевидною.

Тож погляньмо, на які саме поступки доведеться піти тим покупцям, які обиратимуть iPhone 16e, а не дорожчих представників лінійки смартфонів Apple.

Опції кольорів корпусу

З першого, що впадає в очі — набір доступних кольорів для iPhone 16e. “Наймолодшій” моделі дісталися лише класичні чорна та біла версії корпусів, тоді як з дорожчим iPhone 16 також є рожевий, смарагдовий та “ультрамарин”. Звісно, це мінімальна поступка, але для тих, хто втомився від “стандартних” відтінків корпусу, iPhone 16e варіантів не залишає.

Лише одна основна камера

iPhone 16e, як і його попередник, залишається з однією основною камерою, без надширококутної й тим паче телефото. В такому ціновому сегменті, якщо поглянути на Android-конкурентів, це доволі сильна відмінність. Однак в лінійці саме iPhone такий крок зрозумілий.

З відсутністю додаткових сенсорів iPhone 16e залишився без таких функцій, як макро та запис просторового відео. А разом із цим актуальні варіанти Photographic Styles також оминули цю модель. 

Вже не перший рік в iPhone використовується власна система стабілізації зображення — Sensor-shift. Своєю чергою iPhone 16e також має оптичну стабілізацію, але саме Sensor-shift стає надбанням дорожчих моделей.

Одночасно із цим смартфон не запропонує Cinematic та Action mode для запису відео.

Camera Control

І згадуючи про камеру, на корпусі iPhone 16e не побачити нову клавішу для керування камерою. Ретроспективно це дає зрозуміти, чому не лише моделі iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max отримали таку. Тож придбавши “новий SE” керувати камерою можна буде виключно за допомогою раніше відомих варіантів.

Дисплей без Dynamic Island та з нижчим рівнем яскравості

З того, що також є доволі очевидним — найдешевшому iPhone дістався старий виріз в дисплеї для фронтальної камери та датчиків Face ID. Таким чином всі пов’язані з Dynamic Island особливості iOS власник iPhone 16e не побачить. (ProMotion та Always-On display тим паче залишаються виключним правом лише Pro-моделей.)

І дисплей також отримав менший рівень яскравості за той, який є в дорожчих варіантах, а саме 800 кд/м² типового підсвічування, та до 1 200 пікового при відтворенні HDR-контенту. 2 000 кд/м² на вулиці не буде, як і 1 кд/м² мінімального в темряві.

Чип з простішою графікою

Є й внутрішні відмінності. Так, в iPhone 16e встановлено новий шестиядерний A18, який складається з двох продуктивних та чотирьох енергоощадних ядер. Втім, графічний прискорювач цієї моделі містить чотири ядра, а не п’ять чи навіть шість, як в дорожчих iPhone. Хоча це навряд стане великою втратою для переважної більшості покупців.

Зв’язок

iPhone 16e став “тестовим майданчиком” для власного 5G-модема C1. Але ж це не єдиний варіант зв’язку, який доступний смартфонам. І з цим найдешевший iPhone має ряд обмежень, а саме: Wi-Fi 6, тоді як вже давно існують стандарти 6E та 7; Ultra Wideband взагалі відсутній; немає підтримки мережевого стандарту Thread для пристроїв “розумного” дому; також немає підтримки DC-HSDPA (що у відносно недалекій перспективі стане не так актуально для України, але все ж) та mmWave.

MagSafe та Qi2

Наостанок, iPhone 16e також залишився без підтримки фірмового MagSafe та навіть Qi2. Підтримка індукційного заряджання потужністю до 7,5 Вт все ж є, але магнітних кріплень та пов’язаних із ним аксесуарів немає. Хіба що доведеться підшукати чохли з магнітами.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: