В ніч на 22 січня 2025 року невідомі хакери здійснили масштабну кібератаку на агрохолдинг МХП бізнесмена Юрія Косюка. Холдинг є найбільшим виробником курятини в Україні.
Як сказано у повідомленні МХП, наразі частина ІТ-інфраструктури компанії не працює, а хакерська атака стала найбільшою за всю історію холдингу.
«Відвантаження продукції відбувається в обмеженому режимі. Проте, попри обставини, ми робимо все можливе, щоб наші продукти були доступні для споживачів на полицях магазинів. Підприємства МХП продовжують працювати, але зі змінами у процесах. Мережа магазинів «М‘ясомаркет» і «Їжа Свіжа», заклади «Doner Маркет» працюють та продовжують обслуговувати клієнтів», — заявили у компанії.
У холдигну також зазначили, що докладають максимум зусиль, щоб відновити роботу ІТ-системи якомога швидше. «Це виклик, який ми подолаємо, і продовжимо виконувати свою місію — забезпечувати країну якісними продуктами навіть у найскладніших умовах. Вдячні всім за розуміння та інформуватимемо про перебіг подій», — підсумували у МХП.
На час написання новини сайт агрохолдингу www.mhp.com.ua не працює.
Довідка: МХП — один із найбільших агрохолдингів України, міжнародна компанія у сфері харчових та агротехнологій і ритейлу зі штаб-квартирою в Києві. Холдинг має виробничі потужності в Україні та на Балканах (Perutnina Ptuj Group). Дочірні підприємства МХП працюють у Великій Британії, Саудівській Аравії, ОАЕ, країнах Балканського півострову та інших країнах ЄС. Український земельний банк холдингу сягає 370 000 га. Засновником, мажоритарним акціонером і головою правління МХП є український бізнесмен Юрій Косюк. За версією Forbes, агрохолдинг входить до 10 кращих роботодавців України та об'єднує більше 32 000 працівників в Україні і за кордоном. Географія експорту охоплює понад 70 країн. Як кулінарна компанія МХП розвиває понад 15 продуктових брендів, зокрема «Наша Ряба», «Апетитна», «Супер Філео», «Легко!», «Бащинський», Skott Smeat, РябChick та інші. За даними на 2024 рік компанія зберігає свій статус найбільшого виробника м’яса птиці в Європі та посідає восьме місце у світі за рейтингом WATT Poultry International. |
Згідно із біржовим звітом компанії, за 9 місяців 2024 року чистий прибуток МХП збільшився на 16% — до $141 млн; виручка за січень-вересень 2024 року залишилася практично стабільною в річному обчисленні — $2,262 млрд проти $2,294 млрд за січень-вересень 2023 року, зокрема експортна — $1,368 млрд проти $1,385 млрд, чи 60% від загальної виручки; валовий прибуток холдингу збільшився на 35% — до $627 млн, операційний — на 40%, до $346 млн, тоді як скоригований EBITDA — на 33%, до $437 млн.
Як раніше писало видання Forbes Ukraine, агрохолдинг бізнесмена Юрія Косюка має IT-підрозділ з власними центрами експертиз — архітектури, big data, SAP, проєктним офісом, що дозволяє МХП конкурувати з багатьма профільними IT-компаніями ринку, розробляти та впроваджувати власні рішення. Підрозділ обʼєднує кілька напрямів: інфраструктуру, розробку, веброзробку, бізнес-аналіз, підтримку, управління ліцензійним портфелем, бюджетування та контракти. У IT-команді компанії працює майже 350 осіб.
Читайте також: Огляд Farming Simulator 25: декілька ігор в одній