Комунікаційний холдинг VEON оголосив, що колишній держсекретар США Майк Р. Помпео приєднається до Ради директорів українського оператора «Київстар», як незалежний невиконавчий директор.

У релізі VEON зазначено, що Секретар Помпео приєднується як партнер Impact Investments, щойно створеної в США стратегічної та фінансової консалтингової та інвестиційної фірми, яка прагне розвивати довгострокові партнерські відносини з провідними світовими компаніями в різних галузях і регіонах. Крім того, генеральний директор VEON Group Каан Терзіоглу призначений головою Ради директорів «Київстар».

Судячи з усього, таким чином у VEON спробують захистити «Київстар» від можливої націоналізації. Чутки про неї ходили з літа після націоналізації Sense Bank – колишнього «Альфа-Банк Україна», власником якого є російський олігарх Міхаіл Фрідман, що потрапив під міжнародні та українські санкції. Повʼязана з ним компанія L1 Technology (LetterOne) володіє 47,9% голосуючих акцій у VEON. Своєю чергою 100% «Київстар» належить VEON.

Судячи із заяви VEON про призначення Помпео, в холдингу не приховують свого бажання максимально відсторонитися від російських інвесторів.

«Ці зміни у Раді директорів Київстар є відображенням відданості VEON Україні, відродженню та відбудові країни. Як було оголошено раніше, VEON інвестує в Україну $600 мільйонів протягом наступних трьох років та ініціює запуск програми «Invest in Ukraine NOW» («Інвестуйте в Україну ЗАРАЗ»), запрошуючи інші міжнародні компанії взяти участь у відбудові України. Зобов’язавшись надавати послуги в Україні, VEON вийшла з росії, оголосивши про завершення угоди 9 жовтня 2023 року» – йдеться в релізі компанії.

Генеральний директор VEON Group і Голова правління «Київстар» Каан Терзіоглу також зазначив, що «VEON зробила чіткий вибір – служити Україні через свою дочірню компанію Київстар».

«Я з гордістю приєднуюся до VEON і Київстар у їхній надзвичайній службі народу України, наданні такого необхідного зв’язку та цифрових послуг у сферах здоров’я, навчання, розвитку бізнесу та розваг. Я також вітаю материнську компанію «Київстар» VEON за її лідерство в інвестуванні в Україну, її власну довгострокову відданість та ініціативу «Інвестуйте в Україну ЗАРАЗ», – заявив Майк Помпео.

«Я маю честь вітати пана Помпео на посаді незалежного невиконавчого директора Ради директорів Київстар, що є потужним сигналом нашої відданості покращенню інвестиційного клімату в Україні. Це призначення підкреслює ключову роль нашої материнської компанії VEON та її непохитну відданість прогресу в українському цифровому ландшафті», – сказав Олександр Комаров, президент Київстар.

Майк Помпео є партнером фонду Impact Investments, щойно створеної в США стратегічної та фінансової консалтингової та інвестиційної фірми, яка надає послуги з консультування, інвестування і партнерства із провідними світовими стратегічними компаніями в різних галузях і регіонах. Як зазначають у VEON, фонд Impact буде підтримувати керівництво «Київстар» та його материнську компанію в низці ключових стратегічних ініціатив в Україні.

Нагадаємо, що Майк Помпео обіймав посаду 70-го держсекретаря США з 2018 до 2021 року і шостого директора Центрального розвідувального управління з 2017 до 2018 року. Секретар Помпео також представляв штат Канзас у Палаті представників США з 2011 до 2017 року та був генеральним директором Thayer Aerospace з 1996 до 2006 року. Він закінчив Військову академію США у Вест-Пойнт і здобув ступінь доктора права Гарвардської школи права.