Microsoft представили нове покоління OneDrive з оновленим дизайном, штучним інтелектом Copilot та покращеними функціями обміну та співпраці над файлами з колегами.

Це оновлення зосередиться на тому, аби користувачі мали доступ до всіх необхідних файлів в одному місці. OneDrive підтягуватиме файли, якими діляться у чатах при онлайн зустрічах, в чатах Teams, та в листах OutLook. Новий дизайн був створений з думкою про те, аби користувачі могли з легкістю знаходити все необхідне тільки но відкривши застосунок.

На головній сторінці ви матимете доступ до всіх файлів які ви створили чи якими з вами поділилися. Додали нову вкладку For You, яка з допомогою штучного інтелекту Copilot пропонуватиме вам актуальні документи, таблиці чи презентації, над якими ви працюєте.

До речі, з допомогою ШІ також можна буде й знаходити фото за їх іменами та описами контексту фото. Наприклад ви пишете “похід в гори з Андрієм” і система автоматично шукатиме фото, які підходять під цей опис серед усіх ваших файлів. Однак зараз ця функція доступна лише обмеженому колу користувачів для тесту, а повноцінний реліз планується на початок 2024.

Microsoft представили нове покоління OneDrive

Такі вкладки як People та Meetings допоможуть вам знайти той чи інший файл, яким з вами поділились під час зустрічі чи у якомусь з чатів, а у Shared ви зможете знайти все, чим ділились самі. До речі, поділитися файлами тепер стало набагато простіше, адже Microsoft покращили й цей процес.

Вкладка Favorites працюватиме серед усіх продуктів Office 365, й позначивши файл як “улюблений” в OneDrive, ви легко зможете його знайти у веб-версії, програмах Office 365, Teams тощо.

Окрім вищеперерахованих функцій, Microsoft також анонсували ряд інших оновлень, які з’являться в OneDrive трохи пізніше.

Перш за все, компанія хоче покращити інтеграцію зі штучним інтелектом Copilot, з допомогою якого можна буде отримувати відповіді на запитання про файл чи його короткий підсумок навіть не відкриваючи. Попередньо ці функції мають з’явитися в грудні для власників ліцензії Microsoft 365 Copilot.

Наразі Microsoft працюють над тим, аби знайти нові шляхи застосування для штучного інтелекту. Він зможе допомагати вам не лише шукати, а й організовувати файли для проєктів, пропонувати документи, які можуть бути корисними, а коли вам буде потрібно чимось поділитися, Copilot створюватиме їх короткий підсумок.

З іншим оновлень, які ще не додали, але планують в найближчі кілька місяців, це можливість відкривати будь-який файл, як от PDF чи CAD, з вебверсії у повній програмі на вашому пристрої, редагувати їх та зберігати зміни у хмарі. До речі, вебверсія також стане можливо зберігати будь-який файл чи папку для оффлайн доступу. Також додадуть перегляд всіх ваших медіа в одному місці.

Також плануються інтеграції з OneLook та Teams, щоб ви могли переглядати всі необхідні документи з OneDrive в будь-якій програмі. Ця функція також стане доступною в грудні.

Microsoft представили нове покоління OneDrive

Влітку наступного року також додадуть функцію створення будь-якого файлу безпосередньо в OneDrive, без необхідності відкривати інші застосунки. Вам на вибір дадуть різноманітні шаблони з документами, таблицями тощо.