Компанія Microsoft продовжує активно вдосконалювати підтримку дисплеїв із високою частотою оновлення у своїй операційній системі Windows 11, прагнучи забезпечити більш плавну та енергоефективну роботу для користувачів з екранами з високою частотою оновлення та підтримкою змінної частоти (VRR).

Остання попередня збірка Windows 11 з Canary Channel містить дві значні зміни: підтримку декількох екранів з високою частотою оновлення та оптимізацію енергоспоживання.

1. Підтримка декількох екранів з високою частотою оновлення:

– Цільова аудиторія: Це вдосконалення спеціально розроблено для користувачів з двома або більше дисплеями з високою частотою оновлення.

– Функціональність: Дозволяє Windows 11 налаштовувати частоту оновлення для певного вмісту на кожному моніторі незалежно. Наприклад, користувач може встановити вищу частоту оновлення на моніторі, на якому відображається гра, і нижчу — на іншому, на якому відображається відео або статичне зображення.

– Випадки використання: Ця функція буде особливо корисною для геймерів, які під’єднують свої ігрові ноутбуки до зовнішніх дисплеїв, забезпечуючи більше можливостей для налаштування відображення.

2. Оптимізація енергоспоживання:

– Цільова аудиторія: Користувачі планшетів або ноутбуків, підключених до моніторів з високою частотою оновлення.

– Функціональність: Згідно з примітками до версії 25915, пристрої з підтримкою динамічної частоти оновлення (DRR) автоматично знижуватимуть частоту оновлення екрана для економії енергії в режимі економії заряду акумулятора.

– Вимоги: Ця опція вимагає підтримки динамічної частоти оновлення — функції, яка регулює частоту оновлення на ходу, залежно від вмісту, що відображається. Ця функція не обмежується лише моніторами з високою частотою оновлення.

На додаток до вищезгаданих оптимізацій, Microsoft також впровадила інші вдосконалення, пов’язані з роботою екранів, такі як адаптивне керування яскравістю вмісту для ноутбуків і пристроїв 2-в-1. Ця функція дозволяє операційній системі зменшувати або збільшувати яскравість різних ділянок дисплея залежно від вмісту, що переглядається.

Користувачі можуть налаштувати цю функцію, перейшовши в Налаштування > Система > Екран > Яскравість і колір.

Ці вдосконалення відображають прагнення Microsoft покращити взаємодію з користувачами дисплеїв із високою частотою оновлення, зокрема геймерами та професіоналами, які використовують кілька моніторів.