Нещодавно Google оновив свою політику конфіденційності, заявивши, що залишає за собою право використовувати будь-які публічні публікації в інтернеті для розробки своїх інструментів штучного інтелекту, повідомляє Gizmodo. Це означає, що будь-який контент, до якого Google має доступ, наприклад, ваші публікації, може бути потенційно використаний компанією для покращення можливостей ШІ.

В оновленій політиці зазначено: «Google використовує інформацію для поліпшення послуг і розробки нових продуктів, функцій і технологій, які приносять користь нашим користувачам і громадськості. Наприклад, ми використовуємо загальнодоступну інформацію для навчання моделей штучного інтелекту Google і створення таких продуктів і функцій, як Google Translate, Bard і можливості хмарного штучного інтелекту».

Ця зміна в політиці є відхиленням від норми, оскільки політика конфіденційності зазвичай описує, як компанія використовує інформацію, розміщену на її власних сервісах. У цьому випадку Google, схоже, претендує на право використовувати дані з будь-якої частини загальнодоступної мережі для розробки ШІ, розглядаючи весь інтернет як ресурс для своїх ШІ-проєктів.

Наслідки цього оновлення політики викликають нові занепокоєння щодо конфіденційності. Хоча загальновідомо, що публічні публікації доступні будь-кому, потенційне використання цієї інформації тепер виходить за рамки простої видимості. Публічно розміщений контент може бути поглинутий інструментами штучного інтелекту, такими як Bard і ChatGPT, і потенційно може бути використаний у непередбачуваний спосіб.

Така практика також викликає правові питання щодо джерела даних, які використовуються інструментами ШІ. Відомо, що такі компанії, як Google та OpenAI, копіюють значну частину інтернету, щоб наповнити свої моделі ШІ, і законність цієї практики залишається незрозумілою. Поки ці питання обговорюються законодавцями, споживачі вже відчувають на собі наслідки цих рішень в несподіваний спосіб.

Наприклад, Twitter і Reddit відреагували на ці занепокоєння, обмеживши вільний доступ до своїх API, які раніше дозволяли будь-кому завантажувати велику кількість постів. Хоча цей крок покликаний захистити їхню інтелектуальну власність, він також порушив роботу сторонніх інструментів, на які багато користувачів покладалися для доступу до цих платформ.

Оновлена політика конфіденційності та її наслідки підкреслюють необхідність нового розуміння того, що означає публікувати щось в інтернеті в епоху штучного інтелекту. Йдеться вже не лише про те, хто може побачити інформацію, а й про те, як вона може бути використана.