Поява штучного інтелекту (ШІ) може зробити досвідчених програмістів продуктивнішими. Про це пише The Wall Street Journal.

Дані компанії Revelio Labs, яка займається аналізом робочої сили, свідчать про те, що компанії переважно звільняють своїх наймолодших працівників, і що у 2023 році інженери-програмісти становитимуть найбільшу частку звільнених технологічними компаніями людей. Тим часом на ті нечисленні вакансії, що залишилися, претендують досвідчені інженери-програмісти, які все ще мають попит.

Водночас компанії, які заморозили наймання персоналу, чекатимуть довше, щоб знову почати найм. А стартапи, які прагнуть пережити нинішнє уповільнення венчурного інвестування, вирішать не рухатися далі з поточними планами щодо наймання.

«Якби я був інвестором і мої компанії думали про наймання сотень інженерів, я б сказав: «Можливо, замість цього ви можете використовувати штучний інтелект, щоб бути більш продуктивними», – заявив генеральний директор компанії Stack Overflow Прашант Чандрасекар.

Останнє опитування близько 90 тис. програмістів, проведене Stack Overflow у травні, показало, що 70% вже використовують або планують використовувати інструменти штучного інтелекту у своїй роботі. З них третина програмістів зазначили, що основною причиною використання таких інструментів є те, що технологія робить їх більш продуктивними.

Нагадаємо, за результатами опитування дослідницької компанії Valoir, штучний інтелект має потенціал для автоматизації 40% середнього робочого дня.