Європейський Союз запроваджує системи «краш-тестів» для штучного інтелекту, щоб гарантувати безпеку нових інновацій до того, як вони вийдуть на ринок. Про це повідомляє Bloomberg.

Блок запустив чотири постійні випробувальні та експериментальні центри по всій Європі, інвестувавши в проєкт 220 млн євро. З наступного року віртуальні та фізичні центри нададуть постачальникам технологій простір для тестування ШІ та робототехніки в реальних умовах.

За словами директорки з питань штучного інтелекту та цифрової індустрії в Європейській комісії Лучілли Сіолі, очікується, що інноватори виведуть на ринок «надійний штучний інтелект» і зможуть використовувати ці можливості для тестування й перевірки своїх додатків. Вона підкреслила, що дезінформація є одним з ключових ризиків, пов’язаних зі ШІ.

Водночас у Данському технічному університеті, який очолить один із центрів, зазначили, що центри діятимуть як «фільтр безпеки» між постачальниками технологій та користувачами в Європі, а також допомагатимуть формувати державну політику.

Нагадаємо, що недавно Європейський парламент ухвалив законопроєкт, відомий як «Закон про штучний інтелект», який накладає нові обмеження на те, що вважається найбільш ризикованим застосуванням технології.

Документ суттєво обмежить використання програмного забезпечення для розпізнавання облич, а також вимагатиме від розробників систем ШІ, таких як чат-бот ChatGPT, розкривати більше інформації про дані, які використовуються для створення їхніх програм.