Керівник Xbox Game Studios Метт Буті заохочував фінансового директора Тіма Стюарта витратити великі гроші на придбання ігрового контенту у 2019 році, щоб підготувати компанію до боротьби з Sony за передплатників. Про це свідчить електронне листування, яке стало частиною слухань у справі Федеральної торгової комісії (FTC) США проти Microsoft, пише The Verge.

«Ми (Microsoft) перебуваємо в дуже унікальному становищі, щоб мати можливість вивести Sony з бізнесу», – написав Буті в листі в грудні 2019 року, маючи на увазі витрати $2 або $3 млрд у 2020 році, щоб уникнути випередження конкурентів у контенті в майбутньому.

Буті назвав контент ровом і зазначив, що лише Sony може реально конкурувати з Xbox Game Pass.

«Що стосується ігор, то Google ще 3-4 роки не зможе створити власну ігрову студію. Amazon не продемонструвала здатності працювати над ігровим контентом. Контент – це єдиний рів, який у нас є, з точки зору каталогу, що працює на поточних пристроях, і можливості створювати нові. Sony – справді єдиний гравець, який може конкурувати з Game Pass, і ми маємо перевагу в 2 роки і 10 мільйонів передплатників», – писав Метт Буті.

У Microsoft заявили, що цей лист є застарілим, і компанія ніколи не використовувала таку стратегію.

«Цьому електронному листу три з половиною роки і він передує оголошенню про наші придбання за останні 25 місяців, – пояснив генеральний менеджер зі зв’язків з громадськістю Microsoft Девід Кадді. – Це стосується галузевих тенденцій, які ми ніколи не переслідували, і не пов’язано з придбанням».

Нагадаємо, що з моменту написання цього листа Microsoft придбала Bethesda за $ 7,5 млрд і намагається укласти угоду з Activision Blizzard за $ 68,7 млрд. FTC виступає проти цієї угоди та закликає тимчасово її заблокувати.