Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло до переліку міжнародних спонсорів війни китайську автомобільну компанію Zhejiang Geely Holding Group Co., Ltd, відому як Geely. Про це оголошено на сайті НАЗК.

«Geely продовжує сплачувати податки до бюджету Росії, активно підтримувати її економіку і, відповідно, спонсорувати агресію проти України у той час, коли більшість виробників автомобілів з Європи, Японії та Кореї припинили продажі на російському ринку після вторгнення в Україну», – йдеться у повідомленні.

Компанія належить китайському мільярдеру Лі Шуфу. Посіла 229 місце у списку найбільших компаній світу Fortune Global 500 за 2022 рік. Zhejiang Geely Holding Group Co. володіє такими відомими брендами, як Geely Auto, Lynk & Co, Zeekr, Volvo Cars, Polestar, Lotus, London Electric Vehicle Company, Farizon Auto, CAOCAO Mobility.

Глава китайського автомобільного конгломерату Geely підтримав рішення автобренду Geely збільшити продажі автомобілів у Росії після того, як глобальні конкуренти пішли з ринку після вторгнення Росії в Україну.

Деніел Лі, виконавчий директор холдингової компанії Geely, заявляв, що не хоче говорити своїм компаніям залишати ринок Росії. «Я абсолютно не розумію, чому ми повинні змушувати кожен свій автобренд карати російського клієнта», – сказав він, виступаючи на саміті FT «Майбутнє автомобіля».

Продажі автомобілів під маркою Geely в Росії за перші три місяці 2023 року зросли більш ніж удвічі порівняно з минулим роком, з 5 543 одиниць до 12 673 одиниць.

Жодних спроб засудити війну Росії проти України від керівництва компанії не було.

Нагадаємо, нещодавно НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни виробника смартфонів та електроніки Xiaomi.