До 2024 року 43% компаній планують почати або вже використовують штучний інтелект (ШІ) для проведення співбесід під час прийому на роботу. Про це свідчать результати опитування Resume Builder.

Дві третини з цієї групи вважають, що співбесіди зі штучним інтелектом підвищать ефективність найму, а 15% кажуть, що ШІ буде використовуватися для ухвалення рішень щодо кандидатів без участі людини. Водночас 85% переконані, що програма надаватиме рекомендації щодо кандидатів, але остаточні рішення все одно прийматиме людина.

«Не дивно, що компанії інвестують в ШІ-інтерв’ю, оскільки вони продовжують намагатися оптимізувати процес співбесіди, – сказала головна консультантка з питань кар’єри Стейсі Халлер. – Я особисто не вірю, що людську взаємодію можна замінити, але якщо компанії вважають, що це допоможе їм ефективно відбирати кандидатів, ми побачимо, як ця практика продовжить розвиватися».

Відповідаючи на питання про те, на якому етапі будуть проводитися співбесіди зі штучним інтелектом, 65% респондентів відповіли, що він служить інструментом раннього відбору, 14% сказали, що це останній етап процесу, а 17% – що співбесіда зі ШІ буде єдиним етапом.

Крім цього, 79% респондентів стверджують, що «дуже ймовірно» (31%) або «дещо ймовірно» (48%), що співбесіди зі штучним інтелектом відсіюють гідних кандидатів частіше, ніж співбесіди з людиною-інтерв’юером.

Також 62% опитаних вважають «дуже ймовірним» (27%) або «дещо ймовірним» (36%), що ШІ з часом повністю замінить менеджерів із найму в їхніх компаніях.

Нагадаємо, що торік алгоритми Google запропонували краще рішення, як підготуватися до інтерв’ю. Інструмент Interview Warmup використовує штучний інтелект, щоб той, хто шукає роботу, міг попрактикуватися у співбесіді на різні посади.