Великі мовні моделі штучного інтелекту не є по-справжньому розумними, тому що вони не можуть розуміти, взаємодіяти або осмислювати реальність та покладаються на мовну підготовку для досягнення результату. Про це заявив головний науковий співробітник компанії Meta за штучного інтелекту Ян Лекун, пише ZDNET.

За його словами, великі мовні моделі навіть не такі розумні, як собаки. Він пояснив, що справжній інтелект виходить за межі мови, адже більшість людських знань має мало спільного з мовою. Таким програмам, як ChatGPT, бракує емоцій, креативності, чуттєвості та свідомості. Тобто наріжних каменів людського інтелекту.

Ян Лекун вважає, що одного дня штучні істоти стануть розумнішими за людей, і коли це станеться, вони повинні бути «керованими й, по суті, підпорядкованими людям». Він також переконаний, що страх людей перед тим, що штучні істоти захочуть захопити світ, є безпідставним, оскільки немає ніякої кореляції між тим, щоб бути розумним, і бажанням захопити світ.

Нагадаємо, що Велика Британія восени цього року прийматиме перший великий глобальний саміт із питань безпеки штучного інтелекту. На заході планується розглянути ризики, пов’язані зі штучним інтелектом. Також тут обговорюватимуть, як їх можна пом’якшити за допомогою скоординованих на міжнародному рівні дій.