Колишнього топменеджера компанії Samsung Electronics Co. звинувачують в крадіжці креслень та проєктів, щоб спробувати відтворити цілий завод із виробництва напівпровідників у Китаї. Про це заявила корейська прокуратура, пише Bloomberg.

Тут повідомили про арешт 65-річного чоловіка, якого підозрюють в крадіжці комерційних таємниць в період з 2018 по 2019 рік із метою будівництва підприємства з виробництва мікросхем у місті Сіань за підтримки капіталу тайванської компанії. Однак останню ідентифікувати не вдалося.

Водночас у прокуратурі не назвали, в якої саме компанії зловмисник крав інформацію, але назвали її найбільшим виробником мікросхем пам’яті у світі, що непрямо вказує на Samsung.

«Це настільки серйозна справа, що її важко порівняти за масштабом злочину й ступенем шкоди з попередніми випадками витоку окремих напівпровідникових технологій», – сказано в заяві прокуратури округу Сувон у Південній Кореї.

Фігурант справи пропрацював у Samsung 18 років, а потім ще близько 10 років – у неназваній компанії. Потенційно зловмисник міг вкрасти дані в компанії Samsung, а шкода від крадіжки може сягати 300 млрд вон ($233 млн). Крім нього, прокурори також висунули звинувачення шістьом іншим особам.

Ця справа є певною мірою унікальною, адже рідко трапляється, коли хтось намагається відтворити цілі заводи з виробництва мікросхем. Більшість справ стосуються спроб привласнити певні проєкти або повторити програмне забезпечення чи компоненти.

Ситуація склалася в той час, як триває боротьба за чипи між США та Китаєм. Приміром, недавно китайська влада оголосила про заборону на постачання продукції американського виробника мікросхем пам’яті Micron на об’єкти критичної інфраструктури.