Останні зображення телескопа імені Джеймса Вебба показали спіральну галактику з перемичкою NGC 5068, яку так назвали через яскраву внутрішню смугу. Галактику зафіксували в сузір’ї Діви на відстані близько 20 млн світлових років від Землі, повідомляє Engadget.

Зображення скомбінували з інфрачервоних знімків, зроблених сенсорами MIRI (інструмент середнього інфрачервоного діапазону) і NIRCam (камера ближнього інфрачервоного діапазону). Дивлячись на два зображення композиції, можна побачити різні шари галактики.

Зображення, зроблене датчиком MIRI, дає уявлення про структуру галактики та бульбашки газу, які представляють новоутворені зірки. Друге зображення, отримане з камери NIRCam, зосереджує увагу на величезній смузі зірок на передньому плані. Тож композиція показує як величезну кількість зірок у регіоні та окремі зорі, які щойно народилися.

На зображенні немає проривних знахідок. Але в NASA кажуть, що ця робота є частиною ширших зусиль зібрати якомога більше зображень зореутворення з сусідніх галактик, наскільки це можливо. Також в агентстві сподіваються, що дані про такі галактики, як NGC 5068, допоможуть «дати старт» великим науковим досягненням.

Раніше повідомлялося, що третина найпоширеніших планет навколо малих зірок по всій галактиці можуть перебувати в умовах, які дозволяють утримувати рідку воду та, ймовірно, підтримувати життя. Потенційно йдеться про сотні мільйонів планет.