Компанія Google оголосила про запуск низки інструментів для кодування зі штучним інтелектом, зокрема конкурента GitHub Copilot – чат-інструменту для запитань про кодування та хмарні сервіси Google, а також про створення коду за допомогою ШІ в безкодовому продукті AppSheet. Про це технологічний гігант заявив під час щорічної конференції для розробників I/O, пише TechCrunch.

В основі майже всіх цих нових інструментів для завершення коду та генерації коду лежить Codey. На основі великої мовної моделі Google PaLM 2 компанія спеціально навчила Codey обробляти підказки, пов’язані з кодуванням. Також вона навчила модель обробляти запити, які пов’язані з Google Cloud в цілому.

В Google пояснили, що модель навчалася на великому масиві відкритого коду з вільною ліцензією, а також на значній кількості внутрішнього коду компанії, всіх зразках її коду та еталонних додатках.

Розробники матимуть доступ до цих інструментів через розширення для Visual Studio Code, IDE JetBrains, редактора Google Shell, а також у хмарному сервісі Google Workstations. І хоча модель навчалася в контексті Google Cloud, функції генерації коду, очевидно, не є специфічними для хмарної платформи. Вона підтримує Go, Java, JavaScript, Python та SQL.

Розробники зможуть спілкуватися з цією моделлю прямо в чаті у своєму IDE або написати коментар у текстовому файлі, щоб вона згенерувала відповідний код. Порівняно з конкурентами, інструмент Google вирізняється інтеграцією з рештою хмарної платформи Google.

Поки лише невелика група тестувальників зможе випробувати функцію допомоги з кодом, інтегрований чат та нові інтеграції штучного інтелекту в платформі безкодової розробки AppSheet від Google. Вірогідно, більше про все це стане відомо на заході Google Cloud Next наприкінці серпня.

У найближчому майбутньому Google хоче використовувати ці моделі, щоб допомогти розробникам керувати всіма своїми сервісами в Google Cloud, використовуючи цю технологію чат-ботів.

«По суті, я думаю, що ми використовуємо інтерфейси 20-го століття на платформах 21-го століття. Ми використовуємо CLI, UI та API – це чудово, але це дуже відрізняється від того, що було 50 років тому, коли для користування комп’ютером потрібно було прочитати 50-сторінкову інструкцію. Зараз у нас більше мільйона сторінок документів у Google Cloud. Настав час для чогось іншого», – сказали в Google Cloud.

Нагадаємо, що раніше Google об’єднав дві свої основні дослідницькі групи в підрозділ під назвою Google DeepMind, що має прискорити дослідження в галузі ШІ.