Smart TV відкриває безліч додаткових можливостей – від геймінгу до влаштування робочих відеоконференцій із презентаціями, від трансляції будь-якого контенту до користування безліччю застосунків. Але при цьому зростає навантаження на «залізо» й операційну систему, і багато хто з нас помічав, що телевізор зависає, починає працювати повільніше.

Як пришвидшити роботу Smart TV, розповідають експерти європейського бренду Smart-телевізорів KIVI.

Від чого залежить швидкодія телевізора?

Як збільшити швидкодію Smart TV. Поради експертів

Тільки-но ввімкнули новий серіал на Netflix, вмостилися зручно і вже передбачаємо задоволення від перегляду нового сезону, як раптом телевізор зависає – отже пристрій треба перезавантажувати, а перегляд серіалу відкладається. Аби таких ситуацій було менше, варто знати: щоб телевізор «літав», потрібно своєчасно перевіряти, наскільки завантажена його пам’ять – вбудована (та, куди ми завантажуємо контент) та оперативна (використовується під час безпосередньої роботи телевізора).

Що менше вільного місця на пристрої, то повільніше працюватиме вся система – просте правило, яке полегшить буденне життя. Експерти KIVI рекомендують підключати зовнішній накопичувач і використовувати його як вбудовану пам’ять TV. Наприклад, телевізори KIVI нової лінійки дозволяють підключати додаткові пристрої обсягом до 2 ТБ – так залишається вільною вбудована пам’ять телевізора, і він починає працювати набагато швидше.

Як збільшити швидкодію Smart TV. Поради експертів

Також не варто нехтувати звичкою, що стає нам у пригоді зі смартфоном – чистити гаджет і видаляти додатки, якими не користуємось. Скажімо, робити це раз на тиждень. Це забирає зовсім трохи часу, але дуже ефективно.

Іноді можна відчути значну різницю в роботі телевізора, якщо просто почистити кеш ігор чи застосунків.

Чому краще користуватися найновішими версіями операційних систем?

Сучасні смарт-телевізори потребують постійного оновлення ОС. Так, операційна система Android TV 11, встановлена в новій лінійці KIVI, – це остання доступна версія ОС для телевізорів від Google, яка є на ринку. Експерти KIVI завжди рекомендують користуватися найсвіжішими доступними версіями операційних систем, тому що ті працюють швидше та продуктивніше, оптимізовані та більш безпечні.

Як збільшити швидкодію Smart TV. Поради експертів

У KIVI вважають, що не потрібно вимикати автоматичне оновлення ОС, як це роблять чимало користувачів. Розробник додає до нових версій «операційки» важливі апдейти, які можуть її прискорити та зробити безпечнішою. Тому не забувайте оновлюватись.

Ще один важливий момент: ОС має бути офіційна, бо так її можливо оновлювати незалежно від виробника телевізора, а Google підтримує її стабільну роботу впродовж усього часу життя пристрою. Офіційне оновлення, доступне від Google, має бути встановлене на телевізор з офіційних ресурсів, оскільки завантажена з флешкарти неофіційна прошивка може спричинити зависання телевізора, і полагодити його зможуть хіба в сервісному центрі.

Швидке «залізо» забезпечує швидку роботу

Як збільшити швидкодію Smart TV. Поради експертів

Саме для того, щоб підтримувати плавність картинки та швидкість роботи пристроїв, компанія KIVI закупила для останньої лінійки партію найновіших чипсетів. Вони задіяні у графічній обробці зображення і своєю потужністю дозволяють телевізору працювати стабільно швидко протягом довгого проміжку часу. Ці чипсети на 30 % потужніші, ніж середньостатистичні на ринку.

Чому якісний інтернет – це найголовніше

Коли йдеться про швидкість та якість роботи Smart TV, варто пам’ятати: це неможливо без сучасного роутера (який теж може старішати, тому потребує періодичного оновлення) та хорошого інтернет-зв’язку. Тому якщо ви вже зробили основні кроки з нашого списку – пам’ять почищено, операційну систему вашого телевізора оновлено, – але, переглядаючи 4К-відео чи вмикаючи важкі ігри, все одно помічаєте, що телевізор зависає, варто замислитись щодо якості інтернет-з’єднання.

Як збільшити швидкодію Smart TV. Поради експертів

Мінімальна швидкість, що потрібна телевізору, – 30 Мбіт/с – гарантуватиме чіткий, якісний сигнал. Але 4К вимагає швидшого інтернету – від 100 Мбіт/с. Тож головна рекомендація від KIVI, аби ваш телевізор «літав», – це забезпечити стабільний швидкий доступ у мережу. Особливо це стосується користувачів, які дивляться потокове відео в 4К або грають в ігри на телевізорі.  Реальну швидкість можна перевірити онлайн за допомогою спід-тесту (вона може відрізнятися від заявленої провайдером).

Про KIVI

KIVI — міжнародна компанія, заснована у 2016 році, європейський офіс якої розташовано в Будапешті. Основний бізнес — розробка та виробництво Smart-телевізорів з дистрибуцією продукції в Європу та Азію. Відділ Research & Development знаходиться в Україні та Китаї.

Виробництво KIVI здійснюється на потужностях найбільшого у світі контрактного виробника MTC (Шеньчжень, Китай) і відповідає міжнародним вимогам якості. KIVI використовує комплектуючі провідних виробників Китаю, Японії, Тайваню, Південної Кореї.

На сьогодні продано понад 1,5 мільйона пристроїв.

KIVI є сертифікованим партнером Google і Netflix.

https://kivismart.com/