Компанія Sparkle схоже готова вийти з “графічного анабіозу” та повернутись до виготовлення відеокарт. Тайваньска компанія, яка тривалий час активно співробітничала з NVIDIA, біля десяти років назад відійшла від бізнесу споживчих графічних адаптерів, сконцентрувавши увагу на embedded-пристроях. Втім, схоже, що виробник з історією отримав пропозицію, від якої не зміг відмовитись.

Нещодавно компанія поновила свою активність в соціальних мережах, повідомивши, що Sparkle стає аторізованим AIB-партнером Intel по розробці, виготовленню та реалізації відеокарт лінійки Intel Arc.

Sparkle Intel Arc A750/A380 videocards

Тож асортимент Sparkle поповнити відразу три моделі сімейства Alchemy – Sparkle Intel Arc A750 TITAN OC Edition, Sparkle Intel Arc A750 ORC OC Edition, а також Sparkle Intel Arc A380 ELF.

Sparkle Intel Arc A750 TITAN OC

Старша модель Intel Arc TITAN OC має досить габаритний кулер TORN з 2,5-слотовим дизайном та загальною довжиною 306 мм. Для обдува радіаторного блока використовується три вентилятори. Графічний процесор прискорюється до 2300 МГц. Відеокарта оснащена 8 ГБ пам’яті.

Sparkle Intel Arc A750 ORC OC

Sparkle Intel Arc A750 ORC OC значно компактніша – 2,2-сотовий дизайн, загальна довжина 222 мм. Для моделі використовується охолоджувач з парою вентиляторів осьового типу. GPU у цьому випадку прискорюється до 2200 МГц. Модель також має 8 ГБ пам’яті.

Нагадаємо, що відеокарти серії Intel Arc A750 мають 256-бітову шину та оснащуються чипами GDDR6 з ефективною частотою 16 000 МГц. Така конфігурація дозволяє отримати пропускну здатність на рівні 512 ГБ/c. На правах тролінгу – це більше, ніж у GeForce RTX 4070 Ti (504 ГБ/c). Загалом Intel ARC A750 здатна конкурувати з GeForce RTX 3060 12 ГБ та Radeon RX 6600 8 ГБ.

Sparkle ThermalSync

Обидві відеокарти підтримують технологію 0dB Fan із зупинкою вентиляторів при мінімальному навантаженні. До того ж адаптери мають опцію ThermalSync, яка передбачає світлодіодні індикатори з боків карти, що змінюють колір залежно від температури графічного процесора.

Для підключення додаткового живлення відеокарти оснащені двома 8-контактними роз’ємами. Рівень енергоспоживання моделей від Sparkle не вказаний, втім навряд він відрізняється від заявленого Intel – 225 Вт. Для систем рекомендуються блоки живлення потужністю від 650 Вт.

Sparkle Intel Arc A380 ELF

Третя модель в оновленому асортименті виробника – Sparkle Intel Arc A380 ELF. Це компактна відеокарта (153 мм) з одновентиляторним двослотовим охолоджувачем та дуже простою конструкцією радіатора. Частота GPU – до 2000 МГц. “Ельфійка” має 6 ГБ пам’яті,  96-бітову шину та не потребує підключення додаткового живлення. Серед безпосередніх опонентів цієї моделі – GeForce GTX 1650 та Radeon RX 6400.

Sparkle поки не вказує ціни та строки початку продажів. Припустимо, що вартість моделей серії Intel Arc A750 буде наближена до рекомендованої ціни, яка ще на початку лютого була знижена з $289 до $249. Водночас MSRP для базових моделей Intel Arc A380 складає $139.

Час покаже, чи вдалося Sparkle після тривалої перерви зберегти розробницький потенціал, достатній для активної гри у сегменті дискретної графіки. Тем не менш, побажаємо їм успіхів. Поточному пулу гравців “синьої” команди вочевидь не завадить додаткове підсилення. Нагадаємо, що серед партнерів Intel по випуску відеокарт поки залучені ASRock, Acer, Gunnir та MSI (OEM-виробництво).

Своєю чергою ми продовжуємо чекати офіційного початку продажів відеокарт Intel в Україні. З моменту глобального старту минуло пів року, час би вже розв’язати питання з постачанням адаптерів.