Починаючи з Windows 95, кнопка Print Screen завжди виконувала одну й ту саму функцію: миттєве створення скриншота поточного екрана і збереження його в буфері обміну. Проте невдовзі це має змінитися: Microsoft вирішила, що краще ця кнопка викликатиме “Засіб захоплення фрагментів” (Snipping Tool). Таку зміну виявив ресурс Windows Latest в останніх збірках Windows 11 Beta 22621.1546 і 22624.1546.

Слід зауважити, що змінити призначення кнопки Print Screen на запуск Snipping Tool замість створення скриншота екрана можна й зараз: у меню “Налаштування — Спеціальні можливості — Клавіатура” (Settings – Accessibility — Keyboard). Тож Microsoft насправді змінить лише функцію цієї кнопки за замовчуванням: переключитися на традиційну поведінку Print Screen можна буде й надалі, адже цей параметр в Налаштуваннях нікуди не дінеться.

Microsoft змінить призначення кнопки Print Screen у Windows 11

Зараз Snipping Tool за замовчуванням запускається комбінацією клавіш Win-Shift-S, яка доволі незручна як для такої корисної утиліти: крім власне захоплення всього екрана, вона може створювати скриншот обраного вікна або довільний фрагмент Робочого стола, автоматично зберігати файл у системній галереї, дозволяє виконувати базове редагування, а віднедавна – навіть записувати відео.

Microsoft змінить призначення кнопки Print Screen у Windows 11