Євросоюз, наслідуючи США, збирається впровадити план фінансової підтримки, який підштовхне розвиток напівпровідникової промисловості у Європі та знизить залежність європейських виробників від Китаю та США. Йдеться про суму у 43 млрд євро ($47 млрд). Про це пише Reuters.

Ще минулого року Європейська комісія оголосила про розробку Закону про мікросхеми (Chips Act), що зменшить залежність ЄС від американських та азійських напівпровідників, яка стала очевидна після виникнення проблем з глобальним ланцюгом постачання чіпів, що завдали шкоди багатьом європейським підприємствам, у першу чергу автовиробникам та виробникам побутової техніки.

Закон, який має на меті подвоїти частку ЄС у світовому виробництві мікросхем до 20% протягом наступного десятиліття, був запропонований після того, як США оголосили про прийняття закону CHIPS, націленого на зниження залежності виробників високотехнологічних продуктів від КНР.

Згідно з інформацією Reuters, вже 18 квітня 2023 р., під час щомісячної сесії Європейського парламенту у Страсбурзі, законодавці планують обговорити деталі фінансування Chips Act та, ймовірно, досягнуть угоди. Зараз обговорення зосереджено на дефіциті 400 млн євро ($438 млн), але начебто виконавча влада ЄС знайшла, звідки взяти ці кошти.

Одним з основних хабів для розвитку європейської екосистеми виробництва напівпровідників має стати бельгійський Міжвузівський центр мікроелектроніки (IMEC), який об’єднує понад 600 основних гравців ринку та проводить дослідження у галузі наноелектроніки, штучного інтелекту, медичних чіпів та інших суміжних сферах.

Щодо виробничої бази, то відомо, що Intel обрала Німеччину для будівництва свого нового мегакомплексу з виробництва чіпів, а франко-італійська компанія STMicroelectronics разом з GlobalFoundries будує фабрику мікросхем вартістю $6,7 млрд євро у Франції, використовуючи кошти, надані урядом країни.