Жарти про те, що один з найпопулярніших інтернет-браузерів перебірливий у використанні оперативної пам’яті та нещадно ставиться до енергоощадності акумуляторів лептопів, певно, бачили всі, хто користується інтернетом. І чимало користувачів час від часу досі могли помічати, що це далеко не завжди меми »«на порожньому місці». Але з оновленням Google Chrome отримав покращення, які спрямовані на виправлення такої ситуації.

Остання версія браузера тепер має в налаштуваннях пункт Performance, в якому є функції Memory Saver та Energy Saver.

Перша автоматично звільняє частину оперативної пам’яті, яка була виділена під вкладки, які деякий час не були активними. Такі вкладки нікуди не зникнуть та будуть автоматично перезавантажені, як тільки користувач до них повернеться. За потреби таку функцію можна відключити загалом, або задати окремим вкладкам правило «триматися» в ОЗП.

За словами Google, така функціональність допоможе використовувати на 30% менше ресурсів пам’яті, ніж раніше.

З другою функцією «Chrome заощаджує заряд акумулятора, обмежуючи фонову активність і візуальні ефекти». Тобто таким чином браузер зменшить фонову активність та деякі ефекти, як-от плавність прокрутки сторінок та кількість кадрів при відтворенні відео. Додатково в панелі інструментів буде окремий індикатор-перемикач, який дозволить вимкнути енергоощадження задля кращої продуктивності.

Разом з цим в налаштуваннях є опції автоматичного ввімкнення Energy Saver якщо рівень заряду батареї становить менше як 20%, або якщо лептоп працює без під’єднаного блока живлення.

Нові функції Google Chrome активовані за замовчуванням та мають скоро з’явитися у користувачів браузера на операційних системах Windows, Mac, Linux та ChromeOS.