При всій повазі до працівників сфери охорони здоров’я, ми всі рано чи пізно стикалися з тим, що зрозуміти написані ними схеми лікування та назви препаратів можуть лише так само лікарі, або фармацевти. І це, здається, доволі міжнародний кейс. Тому навіть пошуковий гігант допрацьовує можливості Google Lens для допомоги в розкодуванні рукописних записів від лікарів.

Для того, щоб перекласти проблему на плечі штучного інтелекту, Google працює з фармацевтами над таким доволі специфічним завданням. На конференції в Індії розробники вже продемонстрували модель, яка здатна розпізнавати в рукописних рецептах назви лікарських засобів.

Google Lens і без цього вміє розпізнавати не лише об’єкти, породи тварин тощо, але й трансформувати рукописний текст в друкований варіант. Але наскільки вдало застосунок зможе це зробити, сильно залежить від розбірливості почерку в нотатці. А от записи лікарів — це, певно, один з найскладніших випадків розуміння не лише для ШІ, але й для звичайних людей.

Наразі компанія не робить прогнозів щодо запуску подібної функціональності, зазначаючи, що «ще потрібно зробити чимало роботи, перш ніж ця система буде готова для реального світу». Ну і зрозуміло, що спочатку навряд буде підтримка й української мови. Але все ж цікаво, що до подібного питання також залучають роботів.