Згідно з матеріалом New York Times, Microsoft намагається улестити Sony, щоб та не пручалася проти угоди між Microsoft та Activision Blizzard. Начебто Microsoft 11 листопада 2022 р. запропонувала Sony 10-річну угоду щодо ігор серії Call of Duty, на яку Sony просто не відповіла.

Ба більше, згідно з інформацією New York Times, Sony начебто ходить по регуляторах різних країн і використовує саме серію Call of Duty як важіль, намагаючись переконати їх визнати угоду Microsoft та Activision Blizzard незаконною.

Microsoft зі свого боку намагається довести регуляторам, що угода здебільшого стосується мобільних ігор, де Microsoft пасе задніх, особливо на фоні яких-небудь китайських Tencent. Начебто злиття з Activision дасть компанії інструменти, необхідні для перенесення Xbox-ігор на абсолютно нову аудиторію гравців на смартфонах та планшетах. Нагадаємо, 50% ігрового ринку, а саме $92,2 млрд, припадають саме на мобільні ігри.

Sony ж продовжує жалітися, що Microsoft вже має «історію» «домінування» в різних галузях, водночас стверджуючи, що «вибір у гравців зникне», не пояснюючи, про який саме вибір йде мова. Під домінуванням Sony вочевидь має на увазі ринок операційних систем та браузерів, на яких, і це досить іронічно, Microsoft вже давно не домінує.

Зрозуміло, що насправді Sony бентежить не Call of Duty, бізнес-модель якої орієнтована саме на те, щоб гра була доступна на усіх платформах. Японського ігрового гіганта турбує Xbox Game Pass, який за $10 на місяць дає гравцям доступ до безлічі ігор, у тому числі й Call of Duty, при тому, що сама Sony орієнтована на продаж кожної гри за повну суму у $70 доларів. Вибір гравців, які вже звикли до передплати на стримінгових сервісах, зрозумілий.

Тому Sony і не коментує пропозицію Microsoft щодо Call of Duty, це у буквальному сенсі їх останній козир, яким вони продовжують розмахувати перед регуляторами. Справжня мексиканська мелодрама!