Засновницю медтех стартапу Theranos Елізабет Холмс було засуджено до 135 місяців, або трохи понад 11 років, ув’язнення. Проте у в’язницю вона потрапить не одразу, а повинна буде з’явитися в неї тільки 27 квітня 2023 року. Окрім того, після цього Холмс матиме ще три роки умовно-дострокового звільнення під наглядом, повідомляє The Verge.

Суддя Едвард Давіла, який вів справу, заявив, що звинувачення, за якими вона була визнана винною, роблять її відповідальною за обман 10 жертв на суму $121 мільйон, пише The New York Times. Давіла постановив, що відмова Холмс взяти на себе відповідальність за шахрайство була врахована при винесенні вироку.

На початку цього року суд присяжних визнав Елізабет Холмс винною за трьома пунктами звинувачення в банківському шахрайстві та за одним пунктом звинувачення в змові з метою вчинення банківського шахрайства. За кілька тижнів до винесення вироку колишньому генеральному директору Theranos прокурори попросили суддю дати їй 15 років тюремного ув’язнення і виплатити потерпілим понад $800 мільйонів. У день судового розгляду уряд стверджував, що дії Холмс поставили пацієнтів під загрозу.

Тим часом адвокати Холмс подали 82-сторінковий документ, в якому аргументували, чому вона повинна отримати набагато м’якше покарання – 18 місяців домашнього арешту і громадські роботи, щонайбільше – і надали понад 100 листів, написаних на підтримку засновниці Theranos.

Холмс очолювала компанію, яка обіцяла зробити революцію в медичній галузі, проводячи понад 240 медичних аналізів лише з однієї краплини крові, тоді, коли традиційні методи вимагали набагато більшої кількості зразків та часу.

Але виявилося, що техніка компанії не працювала і давала пацієнтам неточні результати. Холмс була визнана невинною за двома пунктами звинувачення в обмані пацієнтів і за одним пунктом звинувачення в змові з метою їх обману. Судовий розгляд головним чином залежав від того, чи знала Холмс про те, що вона видає неправдиву інформацію. Оголошуючи своє рішення, Давіла процитував переписку між Холмс і Санні Балвані, колишнім головним операційним директором і президентом Theranos, як доказ того, що Холмс вступила в змову з метою обману інвесторів.

Балвані також був визнаний винним в ході окремого судового розгляду: 10 пунктах електронного шахрайства і двох пунктах змови з метою вчинення електронного шахрайства. На відміну від Холмс, Балвані ввів в оману як інвесторів, так і пацієнтів. Вирок йому буде винесено 7 грудня.

Нагадаємо, що історія Theranos та Елізабет Холмс екранізована у міні-серіалі від Hulu – The Dropout («Вибувша»), який заснований на однойменному подкасті ABC.