Захоплення штучним інтелектом, що генерує зображення, увійшло в наступну фазу абсурду: створення фальшивих фотографій профілю, які допоможуть вам мати кращий вигляд у застосунках для знайомств, таких як Tinder, і в соціальних мережах.

За $19 сервіс під назвою PhotoAI використовує 12-20 ваших посередніх, погано освітлених селфі, щоб згенерувати партію фальшивих фотографій, спеціально адаптованих до обраного вами стилю або платформи. Результати свідчать про тенденцію розвитку штучного інтелекту, яка, схоже, регулярно випереджає час: пакет «LinkedIn» створить фотографії, на яких ви будете в костюмі або діловому вбранні, в той час, як налаштування «Tinder» обіцяє зробити ваш вигляд «найкрасивішим з усіх, що у вас були».

Також є опції, які генерують мистецькі полароїди, фотошоплять вас у меми або роблять гіперстилізовані портрети, що копіюють естетику популярних художників.

Після надсилання фотографій сайт обіцяє повернути результати через 12 годин. Модель штучного інтелекту, яка використовувалася для генерації ваших фотографій, також видаляється через сім днів, згідно з політикою конфіденційності сайту.

Відтепер ШІ може робити фальшиві селфі для вашого профілю в Tinder

Видання Motherboard протестувало сервіс PhotoAI, завантаживши 12 фотографій виконавчого редактора Motherboard Емануеля Майберга. Редакція обрала пакет «Tinder» і менш ніж через 4 години отримала посилання на галерею з 78 зображень. Як і багато згенерованих ШІ фото, в деяких випадках вони вражають, але не зовсім переконливі, якщо уважно розглянути їх. В інших випадках вони й смішні, й жахливі.

На цих зображеннях Емануель дійсно виглядає так, ніби він має кілька чудових хаків для підвищення продуктивності, які він розмістив у своєму профілі Linkedin, але якщо ви придивитесь уважніше, то побачите, що його рот не дуже реалістичний (кожне зображення має деякі невеликі недоліки, як це):

Відтепер ШІ може робити фальшиві селфі для вашого профілю в Tinder Відтепер ШІ може робити фальшиві селфі для вашого профілю в Tinder

На цих зображеннях, начебто для пакета Tinder, PhotoAI наділила Емануеля шкіряною курткою та сонцезахисними окулярами. Знову ж таки, ні те, ні інше не є цілком правдоподібним, якщо вдивлятися довше, ніж секунду.

Відтепер ШІ може робити фальшиві селфі для вашого профілю в Tinder Відтепер ШІ може робити фальшиві селфі для вашого профілю в Tinder

За словами кріейтора Себастьєна Ломма, PhotoAI працює шляхом створення моделі «тонкого налаштування» на основі фотографій, які надсилає користувач. Потім результати фільтруються через другу невелику модель, яка застосовує обраний стиль, а потім, нарешті, в Stable Diffusion, яка є загальнодоступною. Іншими словами, ви платите не за вигадливу запатентовану технологію ШІ, а за послугу, яка просто завантажує ваші фотографії в уже наявний генератор зображень ШІ. В останні місяці з’явилися подібні сервіси, які за певну плату використовують ШІ для створення текстових підказок, які потім, звичайно, можуть бути використані для створення фотографій за допомогою ШІ.

Поява генераторів зображень зі штучним інтелектом викликала суперечки в останні місяці. Деякі художники скаржилися на те, що такі інструменти, як DALL-E і Midjourney, фактично скопіювали їхні стилі після того, як без дозволу використовували їхні роботи як навчальний матеріал. Отже, хоча створення автопортретів за допомогою ШІ може бути безглуздим і веселим, все ще не зрозуміло, де і коли їх можна використовувати — з юридичної чи моральної точки зору.