Ілон Маск купив Twitter Inc. минулого тижня за $44 мільярди за допомогою банківських кредитів з Волл-стріт і акціонерів, які погодилися відмовитися від своєї частки в соціальній мережі в обмін на частку в новій приватній компанії. Це означає, що Twitter, чиї акції були делістинговані минулого тижня після майже десятирічного перебування в статусі публічної компанії, тепер має новий склад топінвесторів, повідомляє Bloomberg.

Регуляторні документи свідчать, що саудівський принц Аль-Валід бін Талал перевів майже 35 мільйонів акцій Twitter через компанію Kingdom Holding Co. на суму близько $1,9 мільярда за ціною продажу $54,20 за акцію. Це зробило його другим за величиною інвестором в новій материнській компанії. Аль-Валід швидко схвалив намір Маска купити Twitter, заявивши в травні, що Маск буде «чудовим лідером» для компанії соціальних мереж.

Співзасновник і колишній головний виконавчий директор Twitter Джек Дорсі продав трохи понад 18 мільйонів акцій, або близько 2,4% акцій публічної компанії, вартістю близько $978 мільйонів за ціною злиття. Це дало йому акції компанії Ілона Маска X Holdings I Inc., яка контролює Twitter. Після того, як Маск вперше погодився купити Twitter у квітні, Дорсі нарікав на те, що компанія належить Волл-стріт, і сказав, що зробити її приватною було правильним першим кроком.

Qatar Investment Authority – дочірня компанія суверенного фонду добробуту Катару внесла $375 млн в обмін на акції холдингової компанії Маска.

За оцінками Bloomberg Billionaires Index, вартість пакета акцій Twitter знизилася приблизно на 40% з того часу, як Маск зробив свою пропозицію у квітні, на основі падіння індексу акцій соціальної мережі.