Служба безпеки України оприлюднила попередні висновки щодо розслідування обставин знищення літака АН-225 «Мрія».

Співробітники СБУ спільно з представниками Офісу Генпрокурора провели низку обшуків у рамках відповідного кримінального провадження.

Розслідування встановило, що службові особи, попри застереження державних органів, не вжили належних заходів до збереження літака.

Також окремі працівники підприємства тривалий час перешкоджали Силам оборони в організації протиповітряної та наземної охорони літовища. Усе це призвело до знищення Ан-225 та ще кількох літаків.

Під час встановлення осіб, винних у підривній діяльності проти України, виявлено й факти інших злочинів. Так колишнього гендиректора ДП «Антонов» (ймовірно мається на увазі Сергій Бичков) викрито на організації незаконного переправлення за кордон українців призовного віку.

За даними слідства, у березні 2022 року посадовець подав до Держприкордонслужби список співробітників, які виїжджають за кордон для техобслуговування літаків. Але до складу групи на відрядження він включив сторонніх осіб. Серед них – його близький родич. Таким чином, ухилянти змогли перетнути кордон під виглядом фахівців-авіабудівельників.

Тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочинних дій фігуранта та інших осіб, винних у знищенні АН-225 «Мрія». Досудове розслідування проводять слідчі СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.